برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
طراحی دکوراسیون داخلی و انواع سبک آن

طراحی دکوراسیون داخلی

تاریخ انتشار: 1397/04/26 04:02 | بازدید: 504

طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟ تعریف دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

 

براساس معنی مندرج در لغت‌نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است از: «هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه». دکوراسیون داخلی همانند سایر هنرها، دارای سبک و ریزه‌ کاری‌های متفاوتی است که براساس سلیقه‌ها و نیازهای دوران، دستخوش تغییر می‌شوند..

تفوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی : 

بیشتر اوقات مردم تفاوت طراح داخلی و دکوراتور داخلی رو نمی دانند و گاها این افراد را جا به جا میگیرند. 

طراح داخلی کیست ؟

طراحی داخلی یکی از شاخه های طراحی معماری است. در آوردن فضاها و فرم های داخلی ساختمان با توجه به اصول اصلی است . طراح داخلی اشراف کاملی بر پروسه طراحی دارد. 

دکوراتور داخلی کیست ؟

دکوراتور وظیفه چیدمان و تزئینات داخلی از جمله انتخاب رنگ متریال و پرده ها و پارچه ها و مبلمان را برعهده دارد. دکوراتور گاها سنت شکنی های زیادی را می تواند انجام دهد و طبق سلیقه ی مشتری و خود هر طرح و سبکی را انتخاب یا مخلوط کند.  

برای مثال، زمانی که نوبت به انتخاب کفپوش، یک دکوراتور تنها مسئول انتخاب نوع ، رنگ ، بافت و الگوی کف پوش است. این در حالی ست که طراح داخلی ، با توجه به ضوابط و قوانین موجود، به بررسی کاربرد، انتقال صدا و خواص صوتی، اشتعال پذیری، خروج گاز، الزامات الکترسیته ساکن و مسائلی از این دست می پردازد.

 

انواع سبک ها در دکوراسیون داخلی

 

سبک مدرن/ سبک مینیمال/ سبک روستیک/ سبک انگلیسی/ سبک هندی/ سبک فرانسوی / سبک اوریگامی / سبک باروک / سبک ویکتوریایی / سبک رومی / سبک یونان باستان / سبک مراکشی/ سبک چینی / سبک ژاپنی / سبک آرت نوو / سبک ارت دکو/ سبک سنتی ایرانی / سبک هندی / سبک ماوریک / سبک کلاسیک /سبک فرانسوی و .... 

انتخاب سبک معماری داخلی با توجه به تنوع زیاد سبک ها تبدیل به یکی از مشکلات عمده افراد در طراحی دکوراسیون داخلی شده است. جواب به پرسش های زیر میتواند تا حدود زیادی به شما در انتخاب طرح مناسب یا ترکیب طرح های مختلف با یکدیگر کمک کند . 

چه رنگ هایی برای شما جذاب هستند؟ 

ساختمان شما دارای چه ابعاد و متراژی است؟ 

چه مقدار هزینه می توانید داشته باشید ؟ 

آیا عناصر خاصی از وسایل خانه بیشتر مد نظر شماست ؟ 

آیا امکان تعویض و علاقه به تعویض پی در پی دکوراسیون داخلی خود دارد ؟ 

در چه منطقه ای ساکن هستید؟آیا امکان خرید بعضی از وسایل خاص برای سبک های خاص برای شما فراهم است ؟ 

پاسخ به سوالات بالا به شما کمک میکند تا بهتر نیاز خود را بشناسید و در نهایت بر طبق مواردی که سبک ها شامل می شوند. انتخاب خود را انجام دهید. شما می توانید با تماس با کارشناسان ما با توجه به هزینه و رنگ و طرح مورد علاقه خود و همینطور متراژ مورد نظرتان از مشاوره رایگان برای انتخاب طرح و محصول برخوردار شوید.

 

تهیه درگروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت