برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
عمر مفید آجر با رزین

عمر مفید رزین در آجرنما

تاریخ انتشار: 1399/04/21 10:36 | بازدید: 552

در جهان امروز که همه چیز رو به پیشرفت و تغییر و تحول می باشد، صنعت ساخت و ساز نیز دچار تحولات بسیار زیادی شده است

عمر مفید رزین در آجرنما

 

در جهان امروز که همه چیز رو به پیشرفت و تغییر و تحول می باشد، صنعت ساخت و ساز نیز دچار تحولات بسیار زیادی شده است و دست اندرکاران در این زمینه با مصالح و متریال های بسیار متنوع و گوناگونی رو به رو هستند که هر کدام دارای ویژگی ها و کاربرد های مختلفی می باشند. انتخاب از میان متریال هایی که برای یک بخش از سازه مناسب هستند، بسته به سلیقه افراد و طرحی است که معمار و یا مهندس یک پروژه برای آن بخش در نظر گرفته اند. در میان انواع مصالح ساختمانی که این روزها مورد استفاده قرار می گیرند آجرها که از جمله متریال های قدیمی و نوستالژی هستند، همچنان توانسته اند یکی گزینه های رایج در ساخت قسمت های مختلف ساختمان باقی بمانند و جایگاه خود را از گذشته تا به امروز حفظ نموده اند. این در حالی است که برخی از افراد فکر می کنند استفاده از آجر ها در یک ساختمان سبب قدیمی به نظر رسیدن آن می شود، اما باید به این افراد بگوییم که آجرها نیز همچون بسیاری از متریال ها دچار تغییر و تحول شده اند و با بهره گیری از نمونه های جدید آن ها می توان طرح ها مدرن و بسیار زیبایی در ساختمان اجرا نمود. 

آجرها انواع بسیار متنوعی دارند که هر کدام دارای ویژگی های مختلفی هستند و بر حسب همین ویژگی ها در قسمت های مختلف ساختمان کاربرد دارند. یکی از کاربری های اصلی این مصالح اجرا نمای داخلی و خارجی ساختمان می باشد. همانطور که می دانید نمای ساختمان به خصوص نمای خارجی، از اهمیت بسیار بالایی برخردار می باشد و به دلیل نقش هویت دهی که دارد باید نسبت به اجرا آن دقت و سلیقه بسیار زیادی به خرج داد. بنابر این مطلب مصالحی که در این بخش از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند باید از ویژگی های مثبت فراوانی برخوردار باشند. آجرنما از جمله مصالحی است که با مقاومت بالا و تنوع بسیار زیاد می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای نمای داخلی و خارجی ساختمان باشد. با تمام ویژگی ها و محاسنی که آجرنما ها دارند اما برخی از آن ها که به اشتباه و یا در مدت زمان کمی پخته شده اند و یا از مواد نا مرغوب تشکیل شده اند با مشکلات مختلفی مواجه هستند. البته برخی از افراد نیز هستند که به دلیل قیمت بالای آجرنماهای مرغوب و سه بار پخت ترجیح می دهند که از آجرنماهای کم قیمت تر در نمای ساختمان خود استفاده نمایند که این موضوع سبب بروز مشکلات زیر می شود :

  • نفوذ گرد و خاک و کثیفی در درزها و شیارهای آن ها
  • ایجاد شوره و سفیدک در سطح آن ها
  • تغییر رنگ بر اثر تابش مستقیم نور آفتاب
  • ترک خوردگی و شکستگی در اثر نفوذ آب

با وجود این مشکلات بسیاری از افراد هستند که علاقه زیادی به استفاده از آجرنما در ساختمان خود دارند و به دنبال راه حلی برای جلوگیری از بروز این موارد می گردند.

 

رزین چیست؟

راه حلی که دست اندرکاران ساخت و ساز به منظور جلوگیری از بروز بسیاری مشکلات در آجر نماها ارائه نموده اند، استفاده از رزین می باشد. رزین در واقع یک ماده پوششی است که با ترکیبات طبیعی و شیمیایی در آزمایشگاه ها و به دست محققان تولید می گردد و توانسته است در صنعت ساخت و ساز تحولات بسیار زیادی ایجاد نماید. این ماده که در دهه اخیر بسیاری از مشکلات مصالح ساختمانی همچون آجر، سنگ، چوب و ... را بر طرف نموده است به محبوب ترین محصولات جانبی در صنعت ساخت و ساز تبدیل گشته است. ساختار رزین به گونه ای است که در درزها و شیار های موجود در میان آجرنما نفوذ کرده و در آنجا خشک می گردد و جایی برای ورود انواع کثیفی ها، گرد و خاک، آب و بسیاری عوامل تخریب کننده دیگر باقی نمی گذارد. با عدم نفوذ آب به در این مصالح امکان شوره زدگی نیز از میان می رود و آجرنماها دچار تغییر رنگ نمی گردند. علاوه بر این ها رزین با لایه محافظتی که بر روی آجرنما ایجاد می نماید سبب افزایش مقاومت آن می گردد و در برابر اشعه خورشید نیز از این متریال محافظت می کند. همچنین به افرادی که در شهرهای آلوده و پرجمعیت مانند تهران و اصفهان زندگی می کنند و آجرنمای ساختمانشان دائما دوده و کثیفی می گیرد این امکان را می دهد تا به راحتی و بدون نیاز به دردسر نمای خود را شست و شو داده و آن را مانند روز اول نمایند.

 

عوامل تاثیر گذار بر عمر رزین آجرنما

حال سوالی که ممکن است ذهن بسیاری از افراد را درگیر نماید این است که رزین آجرنما خود چند سال طول عمر دارد و عمر مفید آن چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ابتدا باید به سه مورد در تخمین طول عمر رزین آجرنما توجه نمود که در زیر ارائه شده است:

  •  نوع رزین:

یکی از مواردی که در طول عمر رزین تاثیرگذار می باشد، نوع آن است. رزین ها نیز همانند انواع مصالح و متریال ها دارای انواع مختلفی هستند. رزین نانو و رزین معمولی از جمله رزین هایی هستند که در امر ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند.

  •  اجرا صحیح رزین:

از دیگر مواردی که می تواند بر عمر رزین تاثیر گذار باشد، توجه به برخی نکات در هنگام اجرای آن می باشد. برای مثال اینکه در زمان اجرا رزین بر روی یک سازه آجری باید اطمینان حاصل نمود که آن بنا پس از شست و شو کاملا خشک شده باشد و آجرهایش تر نباشد چرا که خیس بودن آجر ها می تواند عمر رزین را بسیار کاهش دهد. یا اینکه رزین باید طی چند مرحله بر روی آجرنما اجرا شود و اگر یک یا دو بار از این محصول بر روی بنا استفاده شود عمرش پایین می آید.

  •  مکان استفاده شده:

مکان استفاده شده از رزین نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی بر طول عمر آن گذارد. رزین هایی که بر روی نمای خارجی ساختمان اجرا می شوند به دلیل قرار گرفتن دائمی در برابر اشعه فرابنفش خورشید از طول عمر پایین تری به نسبت رزین های اجرا شده در نمای داخلی برخوردار می باشند.

 

عمر مفید رزین

در نهایت باید بگوییم که در صورت اجرا صحیح رزین بر روی آجرنما طول عمرش نمونه معمولی آن در فضاهای داخلی 10 سال و در فضاهای خارجی 5 سال است. طول عمر رزین های نانو نیز در فضای داخلی 15 سال و در فضای خارجی 10 سال است. در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت انواع رزین های نانو و معمولی برای آجرنما موجود می باشد که دارای گارانتی در طول عمر های ذکر شده هستند. رزین های موجود در این مجموعه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند و علاوه بر آجرنما در نمونه های قابل استفاده برای سنگ و چوب نیز موجود هستند.

علاوه بر این ها شما می توانید با گروه مشاورین کالاساخت به رایگان تماس حاصل کنید و از آن ها در زمینه اجرا رزین و روش های نگهداریش اطلاعات لازم را کسب نمایید.

  

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468بنر محصولات جانبی

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت