قیمت در سنگ تراورتن عباس آباد


قیمت در سنگ تراورتن عباس آباد

تاریخ انتشار: 1398/04/19 20:19 | بازدید: 119

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

 قیمت در سنگ تراورتن عباس آباد

 

 سنگ تراورتن عباس آباد که یکی از انواع سنگ های تراورتن است به دلیل مقاومت بالا و ویژگی های منحصر به فرد بسیاری که دارد از جمله بهترین تراورتن های دنیا می باشد. این سنگ کاربرد های بسیار زیادی دارد و می توان از آن هم در نمای داخلی وتزئینات ساختمان و هم در نمای  خارجی ساختمان و حتی نماهای مرتفع و بلند استفاده نمود. سنگ تراورتن عباس آباد در کشور ایران جزء پرمصرف ترین و پر فروش ترین سنگ های ساختمانی است. پارامتر های مختلفی بر قیمت این سنگ تاثر گذار است که در این مقاله قصد داریم به بررسی هر یک از آن ها بپردازیم:

 • سورت بندی

سنگ تراورتن عباس آباد دارای سورت های بسیار متنوعی است که بر قیمت گذاری این سنگ تاثیر گذار است. از جمله سورت های این سنگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. تراورتن عباس آباد موج دار
 2. تراورتن عباس آباد سفید بی موج
 3. تراورتن عباس آباد موج کبریتی
 4. تراورتن عباس آباد ابر و بادی
 5. تراورتن عباس آباد سوزنی
 6. تراورتن عباس آباد دنده گاوی
 7. تراورتن عباس آباد صدفی

هر یک از این سورت ها طرح ها و رنگ های متفاوتی دارند و درجات متفاوتی دارند. سطح سنگ تراورتن عباس آباد روشن مایل به سفیدی است و درجات ضعیف تر آن رنگی تیره تر و رگه ها و ناخالصی های بیشتری دارد. درواقع هرچه رنگ این سنگ روشن تر و مایل به سفید باشد و فاقد ناخالصی و موج های نامنظم باشد از قیمت بالاتری برخوردار است. با توجه به این مطلب سنگ تراورتن عباس آباد سفید بی موج که دارای رنگ سفید خالص و بدون موج و رگه است و بسیار یکدست و زیبا می باشد از قیمت بالاتری نسبت به سورت های دیگر این سنگ برخوردار است. این سنگ بیشتر در پروژه های لوکس و گران قیمت و برای باشکوه جلوه دادن نماهای مجلل استفاده می شود و استفاده از آن در پروژه های ارزان به صرفه و اقتصادی نیست.

 • ساب و برش

یکی دیگر از عواملی که می تواند بر قیمت سنگ تراورتن عباس آباد تاثیرگذار باشد کیفیت ساب و برش این سنگ است. هرچه در برش یک سنگ ساختمانی دقت بیشتری به کار رود سنگ برش خورده تمیز تر، گونیاتر و منظم تر تولید می شود. سنگ هایی که از کیفیت برش برخوردار نیستند کج و موج تر و دارای ناهمواری های بیشتری هستند و در نتیجه قیمت پایین تری دارند. علاوه بر این ها اگر سنگ بدون دقت و محاصبه بریده شود ضایعات بیشتری به همراه دارد. با دقت به این مطلب می توان گفت سنگ هایی که به صورت منظم و بدون ضایعات اضافه برش بخورند و ساب آن ها با کیفیت بالا تر انجام شود به دلیل نیرو و دقتی که برای آن ها صرف می شود از قیمت بالا تری برخوردار هستند . سنگ تراورتن عباس آباد به صورت اسلب، 40 طولی سابیده ، سنگ پله،چرمی و یا گیوتین فراوری می شود. سنگ تراورتن عباس آبادی که به صورت اسلب برش داده می شود گران تر است چرا که دارای کیفیت بالا، برش های دقیق و ضخامت های یکنواخت می باشد.

 • استفاده از تکنولوژی uv و یا رزین و اپوکسی

سنگ تراورتن عباس آباد مانند دیگر سنگ های تراورتن دارای خلل و فرج در بافت خود می باشد که در صورت استفاده از آن برای فضاهای باز و ابریز سنگ سایش می یابد و خرد می شود، بنابراین برای جلوگیری از این موضوع باید این حفره ها در سنگ به وسیله فرایند یووی و یا رزین و اپوکسی پر شود. این مرحله از فراوری یک مرحله اضافه بر سازمان است و نیازمند نیرو و مواد می باشد که می تواند بر قیمت سنگ تاثیرگذار باشد و سنگ هایی که با این فراوری پر شده اند از سنگ های با بافت متخلخل گران تر هستند.

 • میزان عرضه و تقاضا

میزان عرضه و تقاضا در بازار یکی از عواملی است که نه تنها بر روی قیمت سنگ تراورتن عباس آباد بلکه بر روی بیشتر سنگ های ساختمانی تاثیرگذار است. در واقع هرچه میزان تقاضا از یک محصول بالا رود و تولید و عرضه یک محصول کاهش یابد یعنی سنگ در بازار کمیاب شود قیمت سنگ بالا می رود و به قیمت بالاتری نسبت به قیمت اصلی خود فروخته می شود و اگر از یک سنگ به صورت انبوه در بازار به فروش برسد و خریداران کمی داشته باشد قیمت سنگ کاهش می یابد و به قیمت کم تری به فروش می رسد.

 • ضخامت و سایز سنگ

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت سنگ تراورتن عباس آباد سایز و ضخامت آن می باشد. طبیعتا هرچه سایز و ضخامت یک سنگ بیشتر باشد قیمت آن نیز افزایش می یابد.

ما در سایت کالاساخت تلاش کرده ایم تا انواع سنگ های تراورتن عباس آباد را با قیمت مناسب و کیفیت عالی برای دسترسی آسان شما مشتریان عزیز ارائه دهیم تا شما بتوانید بدون دردسر نسبت به خرید آن ها اقدام نمایید.

 

تهیه شده در گروه تحقیق و توسعه کالاساخت  
 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرامجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->