برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
متداول ترین سنگ نما

متداول ترین نوع سنگ نما

تاریخ انتشار: 1398/01/27 13:56 | بازدید: 366

متداول ترین نوع سنگ ساختمانی دلایل استفاده از سنگ تراورتن در نما

متداول ترین نوع سنگ نما

 

همانطور که در مقاله سه مدل از بهترین سنگ های نما می توانید مشاهده کنید متداول ترین نوع سنگ نما برای کشور ایران سنگ نمای تراورتن است . بدین صورت که می توان از این سنگ در شرایط آب و هوایی سرد و خشک و گرم و خشک و انواع دیگر آب و هوا به راحتی استفاده کرد. در خصوص اینکه چگونه به سنگ مورد نظر خود دست یابید بهتر است نخست به سوال هایی که پایه و اساس کار  را مشخص می کنند پاسخ دهید.

شرایط آب و هوایی شهر شما چیست؟

ساختمان شما در چه منطقه ای از شهر واقع شده است؟

آیا طرحی برای سنگ ساختمان در نظر دارید؟

چه رنگ و ابعادی مد نظر شما و مجری برای سنگ نما است؟

چه مقدار هزینه می توانید انجام دهید؟

قدرت خرید شما چقدر است؟

از چه شهرهایی امکان تهیه مصالح را دارید؟

قوانین شهر سازی در شهر شما چه محدودیت هایی را پیش رویتان قرار می دهد؟

زیر سازی نمای ساختمان به چه صورت انجام شده است؟

و سوالات دیگری از این دست، با توجه به نکاتی که پرسیده شده، شما باید بتوانید تا سنگ ساختمانی خود را انتخاب کنید. در مورد شرایط آب و هوایی و تناسب سنگ مورد نیاز شما می توانید به مقالات قبلی

کالاساخت رجوع کنید و اطلاعات لازم  را کسب کنید.

متداول ترین سنگ های نما

اینکه ساختمان شما در چه منطقه ای واقع شده است به این منظور است که گاهاً برخی از مناطق هر شهر نیز از لحاظ شرایط جوی و پی زمین متفاوت می باشد. به طور مثال در شمال کشور هر چه زمین را گود برداریم باز هم به سنگ بستر نخواهیم رسید اما در بعضی از شهر های شمالی نیز سنگ بستر وجود دارد. اگر شما بتوانید پی ساختمان را محکم بسازید، شرایط بسیار متفاوت تر و بهتر خواهد بود. از طرفی ممکن است شما در فلات مرکزی ایران بتوانید از سنگ هایی همانند سنگ تراورتن یزد استفاده نمایید اما در خطه شمال پیشنهاد نمی شود از این سنگ استفاده کنید زیرا به سرعت سنگ روی نمای ساختمان دچار شوره زدگی می شود.

سنگ نما تراورتن که متداول ترین نوع سنگ نما است از تخلخل بالایی برخوردار است پس وزن ساختمان شما را پایین خواهد آورد و بهتر ملات را به خود خواهد گرفت. به این نکته توجه داشته باشید که حتما برای استفاده از تراورتن از اسکوپ های متنوع و مناسب با نمای خود استفاده کنید. البته استفاده از اسکوپ برای تراورتن ها الزامی ندارد و این امر تنها به دلیل راحتی خیال خودتان می باشد. سنگ های تراورتن از تنوع رنگی بالایی نیز برخودار هستند. طیف های رنگی زرد قرمز و نارنجی را در خود دارند و همچنین رنگ های خاکستری و کرم و سفید و نسکافه ای و شکلاتی . قهوه ای و گاهاً سفید با رگه های صورتی و ..... پس خیال شما بابت گستردگی طرح و رنگ و کیفیت کاملاً آسوده است. می توان گفت دنیای تراورتن ها امکان ارضای هر سلیقه ای با هر میزان سخت گیری را دارد. بگذارید با جمله ای تمام مطلب را به صورت خلاصه برایتان بگویم. ایران از لحاظ تنوع رنگی در سنگ تراورتن رتبه نخست را در جهان دارد پس بدون محدویت فقط به طرحی که مد نظر دارید فکر کنید و آن را عملی کنید. شاید وقت آن رسیده که به زندگی مان کمی رنگ ببخشیم. به ساختمان همسایه فکر نکنید به ساختمان های بی روح سر به فلک کشیده نگاه نکنید . طرحی را که دوست دارید بدون ترس از قضاوت دیگران برای ساختمان خود پیاده کنید.زمانی که شما از سنگ برای نما ساختمان خود استفاده می کنید به این موضوع فکر می کنید که مصالحی را انتخاب کرده اید که بعد از سال ها باز هم زیبایی خود را دارد . در هیچ کدام از ساختمان های قدیمی و باستانی که با سنگ کار شده اند هیچ گاه این حس که ساختمان شکوه خود را بعد از گذشت سالیان از دست داده است نخواهید داشت . پس از سنگ ساختمانی استفاده کنید که مطمئن هستید در 10 سال یا 20 سال آینده هنوز هم زیبایی اولیه خود را دارد سنگ تراورتن مخصوص نما و یا اصطلاحاً پلاک، در ابعاد 40 سانتی متر برای عرض و با طول آزاد تولید می شود. در نتیجه سعی کنید اگر طرحی مد نظر دارید که سنگ آن از عرض 40 سانت فرا تر می رود از سنگ های مرمر یا مرمریت استفاده کنید. اما عرض 40 سانت به تایید مهندسی رسیده است و عموماً اگر طرحی با ابعاد کوچکتر مد نظرتان است عرض 40 سانت برای برش مناسب تر است. سنگ های تراورتن بدون ساب و رزین هم از گزینه های بسیار عالی برای نمای داخلی و دکوراسیون داخلی می باشند. از این نوع طرح ها بیشتر در خارج از کشور به زیبایی و متناسب با سبک معماری انتخاب شده برای ساختمان استفاده می کنند. متفاوت فکر کنید... تا متفاوت عمل کنید... و متفاوت زندگی کنید ... انسان های متفاوت همیشه از خود ردی به جا گذاشته اند. در صورتی که پاسخ سوال شما در این مقاله موجود نبود می توانید با تماس با همکاران ما از مشاوره رایگان برخوردار شوید و یا با مراجعه به صفحه اصلی سایت و ثبت مشخصات خود منتظر تماس کارشناسان ما در اسرع وقت شوید. تمام تلاش ما در کالا ساخت جلب رضایت و خشنودی شماست.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت