متداول ترین نوع سنگ نما


متداول ترین نوع سنگ نما

تاریخ انتشار: 1398/01/27 13:56 | بازدید: 161

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

متداول ترین نوع سنگ نما

 

همانطور که در مقالات قبلی اشاره شد متداول ترین نوع سنگ نما برای کشور ایران سنگ نما تراروتن است . بدین صورت که میتوان از این سنگ در شرایط آب و هوایی سرد و خشک و گرم و خشک و انواع آب و هوا به راحتی استفاده کرد. در خصوص اینکه چگونه به سنگ مورد نظر خود دست یابید بهتر سوال هایی را که پایه و اساس کار را مشخص میکنند نخست پاسخ دهید .

شرایط آب و هوایی شهر شما چیست ؟  / ساختمان شما در چه منطقه ای از شهر واقع شده است ؟ / آیا طرحی برای سنگ ساختمان در نظر دارید ؟ / چه رنگ و ابعادی مد نظر شما و معمار برای سنگ نما است ؟ / چه مقدار هزینه می توانید انجام دهید ؟ قدرت خرید خود را بسنجید . / از چه شهرهایی امکان تهیه مصالح را دارید ؟ /

با توجه به نکاتی که پرسیده شما شما باید بتوانید تا سنگ ساختمان خود را انتخاب کنید. در مورد شرایط آب و هوایی و تناسب سنگ مورد نیاز شما می توانید به مقالات قبلی کالا ساخت رجوع کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید. اینکه ساختمان شما در چه منطقه ای واقع شده است به این منظور است که گاها برخی از مناطق هر شهر نیز از لحاظ شرایط جوی و پی زمین متفاوت می باشد . به طور مثال در شمال کشور هرچه زمین را گود برداریم بازهم به سنگ بستر نخواهیم رسید اما در بعضی از شهر های شمالی نیز سنگ بستر وجود دارد. اگر شما بتوانید پی ساختمان را محکم بسازید . شرایط بسیار متفاوت تر و بهتر خواهد بود.

سنگ نما تراروتن که متداول ترین نوع سنگ نما است از تخلخل بالایی برخوردار است پس وزن ساختمان شما را پایین خواهد آورد و بهتر ملات خواهد خورد. به این نکته توجه داشته باشید که حتما برای استفاده از تراورتن از اسکوپ های متنوع و مناسب با نمای خود استفاده کنید .

سنگ های تراوتن از تنوع رنگی بالایی نیز برخودار هستند. طیف های رنگی زرد قرمز و نارنجی را در خود دارند و همچنین رنگ های خاکستری و کرم و سفید و نسکافه ای و شکلاتی . قهوه ای و گاها سفید با رگه های صورتی و .....

بگذارید با جمله ای تمام مطلب را به صورت خلاصه برایتان بگویم. ایران از لحاظ تنوع رنگی در سنگ تراورتن رتبه نخست را در جهان دارد .

پس بدون محدویت فقط به طرحی که مد نظر دارید فکر کنید و آن را عملی کنید. شاید وقت آن رسیده که به زندگیمان کمی رنگ بپاشیم. به ساختمان همسایه فکر نکنید به ساختمان های بی روح سر به فلک کشیده نگاه نکنید . طرحی را که دوست دارید بدون ترس از قضاوت دیگران برای ساختمان خود پیاده کنید.

زمانی که شما از سنگ برای نما ساختمان خود استفاده می کنید به این موضوع فکر میکنید که مصالحی را انتخاب کرده اید که بعد از سال ها بازهم زیبایی خود را دارد . در هیچ کدام از ساختمان های قدیمی و باستانی که با سنگ کار شده اند هیچ گاه این حس که ساختمان شکوه خود را بعد از گذشت سالیان از دست داده است نخواهید داشت . پس از سنگ ساختمانی استفاده کنید که مطمئن هستید در 10 سال یا 20 سال آینده هنوز هم زیبایی اولیه خود را دارد

سنگ نما تراوتن در ابعاد 40 سانت عرض و به طول آزاد تولید می شود. در نتیجه سعی کنید اگر طرحی مد نظر دارید که سنگ آن از عرض 40 سانت فرا تر میرود از سنگ های مرمر یا مرمریت استفاده کنید. اما عرض 40 سانت به تایید مهندسی رسیده است و عموما اگر طرحی با ابعاد کوچکتر مد نظرتان است عرض 40 سانت برای برش مناسب تر است .

سنگ های تراورتن بدون ساب و رزین هم از گزینه های بسیار عالی برای نمای داخلی و دکوراسیون داخلی می باشند. از این نوع طرح ها بیشتر در خارج از کشور به زیبایی و مناسب با سبک معماری انتخاب شده برای ساختمان استفاده می کنند .

متفاوت فکر کنید... تا تفاوت عمل کنید...  و متفاوت زندگی کنید ... انسانهای متفاوت همیشه از خود ردی به جا گذاشته اند ....  

 

 شما می توانید با تماس با همکاران ما از مشاوره رایگان برخوردار شوید. تمام تلاش ما در کالا ساخت جلب رضایت و خشنودی شماست .

 

 

تهیه و تنظیم در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت... جستجو در مطالب وبلاگ