برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
محاسبه و تعیین مقدار

محاسبه و تعیین مقدار

تاریخ انتشار: 1397/10/18 09:08 | بازدید: 2129

محاسبه و تعین مقدار محصولات کاشی و سرامیکی

محاسبه و تعیین مقدار

با افزایش یافتن میزان ساخت و ساز و همچنین تولید مصالح متنوع و جدید در کشور، این امکان برای دست اندرکاران ساختمان سازی فراهم شده است تا بتوانند در هر بخش از ساختمان متریال خاصی را به کار بگیرند. برای مثال سنگ و آجر گزینه خوبی برای نماسازی بوده و و در نمای داخلی و خارجی ساختمان های فراوانی قابل مشاهده می­باشند. در این بین کاشی و سرامیک را میتوان رایج ترین پوشش در بدنه و کف سرویس های بهداشتی، حمام ، آشپزخانه و بعضاً سالن پذیرایی دانست. اگر علاقه مند به شناخت بیشتر کاشی و سرامیک و کاربردشان در ساختمان هستید، می­توانید به مقالات ارائه شده در سایت کالاساخت مراجعه نموده و آن ها را مطالعه نمایید.

در این مقاله اما سعی در ارائه نحوه محاسبه و تعیین مقدار کاشی و سرامیک برای شما همراهان عزیز را داریم. در واقع پیش از خرید کاشی و سرامیک توجه به برخی المان ها همچون متراژ مورد نیاز، هزینه های نصب، قیمت محصول انتخابی و بسیاری موارد دیگر می­تواند شما را در داشتن انتخابی بهتر و مناسب تر یاری نماید. در این بین می­توان گفت یکی از کارهای سخت و وقت گیری که پیش از کاشی کاری باید انجام پذیرد، محاسبه متراژ کاشی و سرامیک است. در واقع محاسبه متراژ به این معنا بوده که در هر متر مربع چه تعداد کاشی یا سرامیک نیاز می­باشد.

 

تعیین متراژ کاشی و سرامیک مورد نیاز

 

برای محاسبه متراژ سرامیک کف ابتدا باید مساحت قسمت هایی که قصد دارید از این متریال بر روی آن بهره گیری نمایید را اندازه گیری کرده و سپس همه مساحت‌ها را باهم جمع کنید تا رقم نهایی به دست آید. برای به دست آوردن تعداد سرامیک مورد نیاز در هر متر مربع نیز می­توانید، ابتدا ابعاد سرامیکی که انتخاب کرده اید را محاسبه کرده و سپس آن را تقسیم بر کل مساحت محیط کنید.

در محاسبه متراژ کاشی بدنه نیز می‌بایست طول دیوار ها را با هم جمع کرده و عدد بدست آمده را در ارتفاع مورد نظر که می­خواهید کاشی کنید، ضرب نمایید تا متراژ کاشی دیوار بدست آید.

 

محاسبه و تعیین مقدار قرنیز

 

برخی از افراد در نصب کاشی بدنه خود از قرنیز بهره گیری می­نمایند که برای محاسبه قرنیزمورد نیاز باید متراژ طول تمام دیوارهای مورد نظر را با هم جمع کرد.

 

محاسبه میزان چسب مصرفی

 

 یکی دیگر از عواملی که در قیمت نهایی نصب کاشی و سرامیک تاثیرگذار است، میزان چسب مصرفی و هزینه آن می­باشد. معمولا برای هر متر مربع 4 کیلوگرم چسب خمیری جهت کاشی دیوار و 4 کیلوگرم چسب پودری جهت نصب سرامیک کف مورد نیاز است.

لازم بذکر است هیچ موادی به چسب خمیری اضافه نمیشود و برای چسب پودری افزودن آب کفایت می‌کند و نیازی به استفاده همزمان پودر سنگ و سیمان به همراه چسب پودری نمی‌باشد. ضمنا می‌توانید بجای چسب پودری از ترکیب پودر سنگ و سیمان و آب هم به تنهایی استفاده کنید.

 

محاسبه هزینه کلی نصب کاشی و سرامیک

 

برای محاسبه هزینه نصب کاشی و سرامیک باید قیمت محصول انتخابی به همراه هزینه نصب، مصالح مصرفی، قرنیز به همراه هزینه نصب آن، هزینه چسب و کرایه حمل را در نظر بگیرید.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

 

 

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت