برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
معادن مهم در سنگ تراورتن

معادن مهم سنگ تراورتن

تاریخ انتشار: 1398/04/17 12:21 | بازدید: 284

معادن مهم سنگ های تراورتن ایران

معادن مهم سنگ تراورتن

معادن مهم سنگ تراورتن

 

یکی از معروف ترین سنگ های ساختمانی که استفاده آن در ایران به عنوان نمای ساختمان بسیار رایج می باشد سنگ تراورتن است. کشور ایران یکی از بزرگ ترین دارندگان و تولیدکنندگان انواع سنگ تراورتن می باشد. معادن بیشماری از این سنگ در کشور وجود دارد که درهر یک از آن ها سنگ های تراورتن با رنگ ها و طرح های مختلفی موجود است. از انواع معادن این سنگ می توان به سنگ تراورتن عباس آباد، سنگ تراورتن حاجی آباد، سنگ تراورتن ابیانه، سنگ تراورتن آتشکوه، سنگ تراورتن دره بخاری، سنگ تراورتن آذرشهر و سنگ تراورتن آبگرم اشاره نمود.

 

سنگ تراورتن عباس آباد

معدن سنگ تراورتن عباس آباد در روستای باقر آباد واقع در شهر محلات  می باشد. یکی از پرمصرف ترین انواع سنگ تراورتن در کشور ایران سنگ تراورتن عباس آباد می باشد.این سنگ دارای زمینه سفید رنگ و روشن می باشد و موج ها و رگه های بسیار زیبایی در بافت خود دارد. سنگ تراورتن عباس آباد به دو روش موج دار و بی موج برش داده می شود و اغلب بصورت 40 طولی سابیده ، چرمی و یا گیوتین فرآوری می گردد. کاربرد اصلی این سنگ در نمای داخلی و خارجی ساختمان می باشد.

 

ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد دارای رنگ ها و طرح های مختلفی می باشد وبه دلیل تنوع در رنگ وطرح سلیقه اکثریت را پوشش می دهد. این سنگ قدرت ساب پذیری بالایی دارد و در برابر ضربه مقاوم است. وزن سبک این سنگ موجب حمل و نقل آسان و سریع آن شده است و در نصب آن سنگ کار انرژی کمتری مصرف می‌کند.

سورت های مختلف سنگ تراورتن عباس آباد:

 • سنگ تراورتن عباس آباد موج کبریتی
 • سنگ تراورتن دنده گاوی
 • سنگ تراورتن عباس آباد بی موج
 • سنگ تراورتن عباس آباد موج دار
 • سنگ تراورتن عباس آباد کرم
 • سنگ تراورتن عباس آباد صدفی
 • سنگ تراورتن عباس آباد سوزنی
 • سنگ تراورتن عباس آباد ابر و بادی

 

سنگ تراورتن حاجی آباد

این معدن در جنوب شرقی شهرستان محلات واقع شده است و دارای رنگ های  کرم روشن، تیره ، بژ و شکلاتی می باشد. سنگ تراورتن حاجی آباد مانند نمونه عباس آباد به دو روش بی موج و موج دار برش داده میشود. از این سنگ علاوه بر نمای داخلی و خارجی می توان در ساخت مصنوعات سنگی مانند نیمکت سنگی ، آب نمای سنگی ، آلاچیق سنگی و احجام سنگی استفاده نمود.

ویژگی های سنگ تراورتن حاجی آباد

تراکم بالا در این نوع سنگ تراورتن از ویژگی های بارز آن می باشد. از سنگ تراورتن حاجی آباد به دلیل تولید انبوهی که در آن صورت می گیرد می توان در پروژه های بسیار بزرگ استفاده نمود. عمر طولانی و مقاومت بالا از دیگر ویژگی های سنگ تراورتن حاجی آباد می باشد.

سورت های مختلف سنگ تراورتن حاجی آباد:

 • سنگ تراورتن حاجی آباد عسلی
 • سنگ تراورتن حاجی آباد شکلاتی
 • سنگ تراورتن حاجی آباد ابرو بادی
 • سنگ تراورتن حاجی آباد موج دار
 • سنگ تراورتن حاجی آباد بی موج
 • سنگ تراورتن حاجی آباد کرم

 

سنگ تراورتن ابیانه

معدن تراورتن ابیانه در نزدیکی شهرستان نطنز اصفهان قرار دارد. این معدن به دلیل نزدیکی به روستای تاریخی ابیانه به این نام شهرت پیدا کرده است. سنگ تراورتن ابیانه دارای زمینه سفید و کرم روشن است و غالبا به صورت بی موج برش داده می شود. بیشترین کاربرد این نوع سنگ تراورتن در دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان و پله استفاده میشود.

 

ویژگی های سنگ تراورتن ابیانه

سنگ تراورتن ابیانه از آهک بالاتری نسبت به دیگر انواع سنگ تراورتن برخوردار است وبه همین دلیل مقاومت سایشی آن پایین تر است ولی این سنگ نسبت به دیگر سنگ های تراورتن از قیمت مناسب تری برخوردار است. سنگ تراورتن ابیانه رنگ و طرح بسیار خاصی دارد و به همین دلیل از جمله تراورتن های پر کاربرد می باشد.

 

سنگ تراورتن آتشکوه

یکی از با کیفیت ترین انواع سنگ تراورتن در ایران سنگ تراورتن آتشکوه می باشد. معدن این سنگ در 3 کیلومتری شرق شهر نیم ور محلات واقع شده است. سنگ تراورتن آتشکوه دارای زمینه روشن مایل به سفید می باشد و به صورت موج دار و بی موج فراوری می شود. از این سنگ در ساخت نمای اصلی ، نماهای رومی و نماهای مدرن استفاده می شود.

 

ویژگی های سنگ تراورتن آتشکوه

این نوع سنگ تراورتن دارای قیمت نسبتا بالایی می باشد و به دلیل ویژگی های فیزیکی خوب، رنگ روشن و ساب پذیری خوب یکی از بهترین سنگ های تراورتن به شمار می آید.

 

سنگ تراورتن دره بخاری

معدن این سنگ در جاده خمین شهرستان محلات در مجاورت معدن تراورتن حاجی آباد واقع شده است. این سنگ دارای زمینه سفیدی می باشد و به همین دلیل از دسته سنگ های تراورتن ممتاز به شمار می آید. تراورتن دره بخاری مانند دیگر انواع تراورتن ها به دو صورت موج دار و بی موج برش داده میشود.از این سنگ علاوه بر نمای داخلی و خارجی در ساخت مصنوعات سنگی از قبیل صراحی ، ستون سنگی ، نیمکت سنگی و کلیه کارهای حجمی استفاده میشود. این محصول همچنین به عنوان سنگ دیوار لابی، دیوارراه پله و پارکینگ نیز کاربرد دارد.

 

ویژگی های سنگ تراورتن دره بخاری

مقاومت سایشی زیاد، شفافیت بالا و تراکم بالا که منجر به ساب پذیری بالا می شود از ویژگی های سنگ تراورتن دره بخاری می باشد. این سنگ همچنین دارای استحکام بالا و جذب آب پایین می باشد. چسبندگی خوبی که این سنگ تراورتن به ملات دارد باعث میگردد به راحتی سنگ از نمای ساختمان جدا نگردد.

سورت های مختلف سنگ تراورتن دره بخاری:

 • تراورتن دره بخاری موج پیچ
 • تراورتن دره بخاری کپیول
 • تراورتن دره بخاری موج دار
 • تراورتن دره بخاری بی موج
 • تراورتن دره بخاری آذرنوش

 

سنگ تراورتن آذرشهر

سنگ تراورتن آذر شهر یکی از بی نظیر ترین سنگ های تراورتن می باشد که دارای زمینه قرمز است. معدن آن در 15 کیلومتری جاده آذر شهر به بناب استان آذربایجان غربی قرار گرفته است . این سنگ به دو صورت موج دار و بی موجدر ابعاد تایل و اسلب فرآوری می گردد و از آن برای محوطه سازی و دکوراتیو سنگ و سنگ نما ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی استفاده میشود.

 

ویژگی های سنگ تراورتن آذرشهر

سنگ تراورتن آذرشهر در مقابل نور آفتاب، سرما و گرما مقاومت بسیار بالایی دارد و براقیت ، شفافیت بالا ،یکنواختی و رنگ ثابت از مهم ترین ویژگی های این سنگ تراورتن است.

سورت های مختلف سنگ تراورتن آذرشهر:

 • سنگ تراورتن آذرشهر قرمز مایل به قهوه ای
 • سنگ تراورتن آذرشهر قرمز مایل به تیره
 • سنگ تراورتن آذرشهر قرمز روشن

 

سنگ تراورتن آبگرم

معدن این سنگ در شهرستان محلات استان مرکزی واقع شده است و رنگ آن کرم روشن و بعضا سفید می باشد و فاقد ناخالصی است. سنگ نما تراورتن آبگرم بصورت موج دار و بی موج فرآوری می گردد. این سنگ تراورتن یکی از پر مصرف ترین تراورتن ها می باشد و در سنگ نمای داخلی و بیرونی ساختمان کاربرد دارد.

 

ویژگی های سنگ تراورتن آبگرم

تخلخل کم در این نوع سنگ موجب شده است تا مقاومت آن افزایش یابد و جذب آب آن بسیار پایین باشد. دوام و عمر بالای این سنگ از دیگر ویژگی های آن می باشد. از دیگر ویژگی های این سنگ که باعث شده است به عنوان سنگ نما طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کند قیمت بسیار مناسب آن می باشد. این سنگ دارای سورت های بسیار زیادی می باشد.

گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت سعی درارائه انواع سنگ های تراورتن و سنگ های دیگر با کیفیت و قیمت مناسب برای دست اندرکاران و خریداران سنگ نموده است.

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت