برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
معماری به سبک ایرانی

معماری به سبک ایرانی

تاریخ انتشار: 1398/06/17 17:33 | بازدید: 279

معماری به سبک ایرانی

از دیرباز تا به امروز ایران یکی از سر آمدترین های معماری جهان است که با تخت جمشید و طاق کسرا ، مسجد شیخ لطف الله و ... را نام برد.

معماری ایرانی دارای تنوع بسیار زیادی است از جمله تنوع های ساختاری و زیبایی شناختی که با توجه به سنت ها و فرهنگ های مختلف داخل ایران شکل گرفته است. این سبک عموما از نظم زیادی پیروی می کند و فاقد هر گونه نو آوری های ناگهانی می باشد . از جمله زیبایی این سبک می توان به ابتکاری که دارای ساختار و نظم است و ایجاد حس برجستگی برای شکل و مقیاس اشاره نمود . سبک معماری ایرانی ، شخصیتی منحصر به فرد از معماری دیگر کشور های اسلامی دارد . استفاده از رنگ هنر یک معمار ایرانی را می رساند و فضا را بسیار زیباتر از قبل می کند. نبوغ در معماری ایرانی سبکی خاص تر از نبوغ در معماری های دیگر به همراه دارد. معمار ایرانی عموما سمبولیک عمل می کند و نماد های مورد استفاده در فضای طراحی شده ی آن رگ و بوی کیهانی و آسمانی دارد و انسان را وارد فضایی سرشار از آرامش و شادی می کند به طوری که انسان را با قدرت های بهشت  وارد ارتباط و مشارکت می کند. این سبک معماری دارای وحدت و استمرار است و می توان گفت به عبارتی دارای شخصیت عاطفی می باشد. همانطور که عموما همراهان ما در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت بهتر می دانند دکوراسیون داخلی با سبک ایرانی دارای ویژگی های بسیار خاص و منحصر به فردی است به صورتی که می توان این معماری را دارای روح و شخصیت دانست که از ارزشی خاص و فوق العاده برخوردار می باشد.

مشخصات و ویژگی های این سبک را میی توان به صورت زیر لیست نمود:

  • طراحی مناسب و استاندارد برای هر فضایی
  • فرم درست پوشش دادن طرح ها
  • رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان سازی
  • ایوان های رفیع و بزرگ
  • ستون های بلند در فضای اتاق ها و ساختمان

محاسبات دقیق در نصب و اجرای هر متریالی از جمله کاشی و سرامیک و...

تزئینات گوناگون که هر یک در کمال سادگی و کوچکی جلوه گر شکوه سبک ایرانی می باشد.

چاشنی هنر و معماری ایرانی عموما لوازم تزئینی هنر فارسی ، معماری ، نقاشی ، بافتنی ، سفال ، خوشنویسی ، فلز کاری و مجسمه سازی و... است که زیبایی فضا را چندین برابر می کند و جلوه و هنر و رنگ زیبایی را به خانه و خانواده هدیه می دهد ، معماری ایرانی یکی از ثروتمندترین وراثت های هنری در تاریخ جهان می باشد و در بسیاری از رسانه ها قوی و مورد استقبال قرار گرفته است.

امید است در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت توانسته باشیم هنر و سلیقه و سبک معماری ایرانی را برای شما بازگو نموده و بستر استفاده و لذت بردن شما همراهان را از این سبک فراهم آوریم.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468 مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت