برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مقاومت در آجر نما

مقاومت در آجرنمـا

تاریخ انتشار: 1398/02/04 15:10 | بازدید: 440

مقاومت در آجرنمـا

بیشتر مواقع که در دنیای تاریخ گذشته قدم میزنیم گهگاهی به هوش آدمیان گذشته غبطه میخوریم و آن ها را برای دقت نظر و زیبایی شناسی که دارند مورد تایید و تحسین قرار می دهیم. در این میان یکی از زیباترین و در عین حال پرکاربردترین مصالح مصرفی در بین نیاکانمان آجر بوده است.

یکی از مسایل اصلی در انتخاب مصالح اولیه ساخت یک بنا که از دیر باز تا به امروز توجه معماران را به خود جلب کرده است ضریب مقاومت آن متریال است که از تاثیربسزایی در ماندگاری ساختمان برخوردار است. در این مقاله بر آن شدیم تا بررسی کنیم که مقاومت در آجر نما تا چه اندازه است.

به این دلیل که امکان شکسته شدن و ترک خوردگی درچند آجر کنار هم در اثر انبساط و انقباض وجود دارد و این مساله باعث از بین رفتن جلوه و زیبایی نمای ساختمان می شود.که در این میان میزان انبساط و انقباض را پر اهمیت تر می کند.عموما ضریب انقباض و انبساط در آجر 0003/0 است. آجر های کار شده در ساختمان از مقاومت بالایی برخوردار هستند تا جایی که ظرفیت مقاومت در برابر حدود شش ساعت آتش سوزی را دارند.

آجرنما به عنوان یک عنصر تزینی علاوه بر زیبایی از مقاومت بالایی برخوردار است تا آنجایی که می توان آن را عایق حرارتی و مقاومتی مطرح نمود آجر های نسوز با توجه به ساختار مواد اولیه مصرفی در آن و فرمول شیمیایی و ترکیبی آن دارای مقاومت بالایی است به طوری که آجر های نسوز در برابرهرگونه سرما و گرما مقاوم است و با در نظر گرفتن اختلاف دمای روز و شب بازهم از مقاومت بالایی برخوردار است و دوام و ماندگاری سطحی آن تا اندازه ای است که متخصصین ساخت و ساز آن را برای تمام شرایط جوی و آب و هوایی و تغییر شرایط ناگهایی جوی تاثیری در از بین بردن زیبایی و کیفیت آجر نما ندارد. آجر به عنوان یک عنصر تزئینی،کارایی آن را دارد که با تمامی عناصر تشکیل دهنده یک معماری بیامیزد و یا به صورت یک عنصر مجرد تزئینی جلوه گری کند.

تهیه و تنظیم در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت