برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
نصب کاشی و سرامیک

نصب کاشی چگونه است؟

تاریخ انتشار: 1398/04/27 08:42 | بازدید: 236

نصب کاشی چگونه است؟

نصب کاشی چگونه است ؟

 

عموما این مساله پیش می آید که پس از بازه زمانی طولانی و یا حتی با تغییر رنگ دکوراسیون منزل خود از جمله مبل و فرش و پرده ها کاشی ها و سرامیک های قسمتی از ساختمان شما دیگر هماهنگی و هارمونی قبلی را با دکوراسیون شما ندارد. و در صدد این مساله بر می آیید که زنگ و یا طرح کلی کاشی و سرامیک خود را تغییر دهید برای آعاز این تغییر باید به نکات زیادی توجه شود که واحد تحقیق و توسعه ی کالاساخت با همکاری گروه طراحی و معماری کالاساخت بر آهن شد که به طور کاملا کاربردی و اجرایی این مساله را در این مقاله بازگو نماید.

توجه به این مساله داشته باشید که در نگاه  اول با اندکی اطلاعات فنی میتوانید به آسانی بدون نیاز به هیچ گونه نصابی کاشی های جدیدی به منزل و دکوراسیون خود هدیه دهید و سبکی زیبا و خواستنی و در عین حال مکدرن در خانه قدیمی خود ایجاد نمایید چه بسا غیر حرفه ای هایی که با اندکی دقت نظر اثری هنری و حرفه ای برای منزل خود به ارمغان می آورند.

اولین قدم شناسایی بستر زیرین کاشی و سرامیک شما است که معمولا بر روی گچ آجر یا سیمان و سرامیک های دیگر انجام می شود که لازم است برای هر یک از این موارد به نکات خاص آن متریال توجه نمود.

در قدم دوم حتما پس از شناخت متریال زیرین می بایست سطح زیرین را برای نصب جدید آماده نمایید نکته قابل اهمیت این است که باید سطح زیرین را به وسیله کاردک بتراشید و سطح آن را صاف و یکدست نمایید در زیر کار شما به هیچ وجه نباید  قطعات گچ و گل رس باقی بماند زیرااین متریال ها عموما در مواجه با رطوبت متورم می شوند و موجب جدا شدن کاشی یا سرامیک شما از سطح زیرین می شوند.

هنگامی که سطح زیرین کار شما صاف و آماده  برای نصب کاشی  یا سرامیک  مد نظر شما شد اندازه گیری آن را به صورت کامل و دقیق انجام دهید توجه داشته باشید که امروزه کاشی ها با توجه به طرح و رنگشان به صورت متری و عددی به فروش می رسند که  یک متر مربع  شامل 11عدد تایل 30*30 است.که امکان نصب آن به سادگی با اشکال مربعی آجری حصیری و لوزی وجود دارد.

برای سهولت کار می توانید به آسانی کاشی سر خط های شروع و آغاز کاشی را به وسیله ماژیک علامت زده و پس از آن برای استحکام بیشتر کار خود چهار گوشه ی کار خود را به وسیله ی چسب فوری به صورتی که چسب را بر روی بدنه کاشی یا سرامیک و اسپری آن را بر روی دیوار بزنید توجه داشته باشید این روش نصب عموما برای نصب کاشی روی  کاشی و یا سرامیک بر روی کاشی می باشد به طور کل می توان برای حل این مساله به این نکته توجه کرد که هر گونه متریالی که دارای سطح صاف زیرین باشد می توان به آسانی بر روی آن متریال جدیدتری چسباند .

برای حل این مساله باید توجه داشته باشید که می توانید به سادگی از از چسب های سنگ آنتیک یا چسب کاشی و سرامیک استفاده نمایید که بهتر است در انتخاب آن نهایت دقت را به عمل آورید.

برای استفاده از چسب کاشی و سرامیک بهتر است در ابتدا اندک اطلاعاتی از این نوع چسب و ویژگی های آن داشته باشید . از مهمترین ویژگی های این محصول استفاده آسان و در عین حال استحکام بالای آن است لازم به ذکر است که این چسب بیشتر در مواقعی که تصمیم به نصب کاشی روی کاشی دارید مورد استفاده است که بهتر است حتما قبل از اینکه کاشی رویی را بچسبانیم بهتر است کاشی زیرین را تیشه ای کنید تا ملات خور آن بالا برود و موجب شد کاشی به هیچ عنوان از سطح زیرین آن جدا نشود .

چسب کاشی و سرامیک باعث سهولت کار برای معمار و دیگر افراد که کار نصب سرامیک جدید را به عهده دارند را سهولت می بخشد برای استفاده راحت از آن کافی است آن را به ضخامت 1.5 تا 2 میلی متر پشت سرامیک کشیده و سطح کار را به فضای مورد نظر بچسبانید و چند ثانیه آن را نگه داشته تا سرامیک رویی محکم شود.

توجه داشته باشید عموما برای نصب کاشی و سرامیک هایی که نیاز به نصب تخصصی دارند حتما از معماران و نصابان خبره استفاده نمایید زیرا این نکته تاثیر بسیار زیادی در زیبایی کار دارد برای نصب کاشی و سرامیک هایی که به آسانی قابل نصب است  می توانید با همکاران ما در کالاساخت ارتباط برقرار نموده و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرامی

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت