برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
ُُُُُسنگ تراورتن عباس آباد

ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد

تاریخ انتشار: 1398/04/15 09:09 | بازدید: 311

ویژگی های مهم سنگ تراورتن....

ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد

ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد

 

یکی از انواع تراورتن ها که در بین دست اندرکاران صنعت سنگ و ساختمان سازی بسیار معروف و کارآمد است سنگ تراورتن عباس آباد می باشد. معدن این سنگ در شهرنیم ور استان مرکزی قراردارد که یکی از معادن فعال سنگ تراورتن در کشور می باشد و این به دلیل استخراج بیش از 90 هزار تن سنگ از معدن در ماه است. این سنگ دارای سورت های فراوانی می باشد و به دو روش موج دار و بدون موج فراوری می شود. سنگ تراورتن عباس آباد از ویژگی های بسیار زیادی بهره مند است که موجب رونق استفاده از آن شده است و این سنگ را به یکی از منحصر به فرد ترین سنگ های تراورتن در ایران تبدیل کرده است. از جمله ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ظاهر سنگ

سنگ عباس آباد دارای زمینه روشن و مایل به سفید می باشد که ممکن است در برخی از سورت های آن رگه های سیاه یا قرمزمایل به قهوه ای قابل مشاهده باشد. از ویژگی خوب این سنگ این است که تنوع بسیاری در طرح های آن موجود می باشد و می تواند تقریبا همه سلیقه ها را پوشش دهد. برخی از سورت های سنگ تراورتن عباس آباد دارای بازی رنگ بسیار زیادی هستند که البته ممکن است مورد پسند برخی از افرادی که ساده پسند هستند نباشد. برخی دیگر از سورت های این سنگ از رگه ها و بازی رنگ کم تری برخوردارند و رنگی روشن با ناخالصی کمتری دارند که البته قیمت آن نیز بالاتر است.

  • مقاومت بالا

این سنگ یکی از سنگ های مقاوم تراورتن می باشد که می تواند از خود مقاومت بالایی  دربرابر عوامل جوی مانند سرما و گرما، رطوبت، اشعه uv  خورشید و یخبندان نشان دهد که این ویژگی سبب شده است تا بتوان از این سنگ در نمای شهرهای مختلف با اقلیم های متفاوت استفاده نمود. علاوه بر این ها از سنگ تراورتن عباس آباد به دلیل مقاومتی که در برابر آلودگی و باران های اسیدی دارد می توان در شهرهای پرجمعیت و آلوده ای مانند تهران واصفهان به عنوان نمای ساختمان استفاده نمود.

  • چسبندگی بالا

یکی دیگر از ویژگی هایی که سنگ تراورتن عباس آباد و بیش از نیمی از سنگ های تراورتن دارا می باشند چسندگی بالا به ملات سیمان می باشد. این سنگ بافت متخلخلی دارد و در پشت خود خلل و فرج کمی دارد، هنگامی که از این محصول در نمای ساختمان استفاده می شود ملات کار داخل حفره های موجود در این سنگ نفوذ کرده و سبب چسبندگی بیشتر سنگ به بنا می شود. از این سنگ ها در نمای ساختمان های مرتفع و بلند نیز می توان استفاده کرد بدو اینکه نگران ول کردن و افتادنش باشیم.

  • وزن سبک

وزن سنگ تراورتن عباس آباد نسبت به برخی از سنگ های ساختمانی تقریبا کم تر است و این موضوع سبب می شود تا حمل و نقل آن آسان تر و با سرعت بالاتری انجام گیرد. همچنین بسته بندی آن زحمت و نیروی کمتری نیاز داشته باشد. این ویژگی صادرات سنگ تراورتن عباس آباد را به دیگر کشورها ممکن می سازد و علاوه بر همه اینا زحمت کمتری به استاد کار برای نصب سنگ به نمای ساختمان می دهد.

  • تخلخل کم

سنگ تراورتن عباس آباد از تخلخل کم تری نسبت به سایر سنگ های تراورتن برخوردار است و به همین دلیل جذب آب کم تری نسبت به دیگر انواع تراورتن ها دارد.

  • تراکم بالا

تراکم بالا یکی دیگر از ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد می باشد. این سنگ به دلیل تخلخل کم تری که نسبت به دیگر سنگ های تراورتن دارد از تراکم بالا تری نسبت به آن ها برخوردار است. تراکم بالا در یک سنگ موجب می شود تا مقاومت سایش و فشاری یک سنگ بالا برود و سنگ دربرابر عوامل مختلف فرسوده و دچار رنگ رفتگی نشود. با توجه به این ویژگی می توان از سنگ تراورتن عباس آباد در مکان هایی که رفت و آمد زیادی صورت می گیرد به عنوان سنگ پله و سنگ کف استفاده نمود. علاوه بر این ها سنگ های متراکم ساب پذیری بالا وصیقل پذیری عالی دارند و برش آن ها آسان تر صورت می گیرد.

  • قیمت سنگ

 به عوامل بسیار زیادی از جمله سورت بندی، ضخامت و کیفیت تولید بستگی دارد و برخی از سورت های آن مانند تراورتن عباس آباد سفید بی موج به دلیل رنگ روشن و خالص و رگه های کمتری که دارند از قیمت نسبتا بالایی برخوردار هستند اما در کل بیشتر سورت های این سنگ از قیمت پایینی برخوردار هستند.

  • قابلیت تلفیق

یکی دیگر از ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد قابلیت تلفیق آن با دیگر تراورتن ها می باشد. با استفاده از این سنگ و تلفیق آن با سنگ های دیگر می توان نمای زیبا و باشکوهی را به ارمغان اورد.

  • طول عمر بالا

این سنگ استحکام بالایی دارد و طول عمر آن طولانی می باشد .

سنگ تراورتن عباس آباد با توجه به ویژگی ها و قیمت مناسبی که دارد انتخاب مناسبی برای افرادی است که به دنبال یک سنگ با کیفیت و قیمت خوب هستند. گروه تولید و فروشگاهی کالاساخت در راستای فروش سنگ به صورت اینترنتی و آنلاین گام نهاده است و افرادی که شرایط حضور فیزیکی برای خرید سنگ را ندارند می توانند با مراجعه به سایت کالاساخت انواع سنگ های تراورتن و یا هرگونه سنگ و مصالح ساختمانی را مشاهده نموده و با اطمینان از سالم بودن آن نسبت به خرید اقدام نموده.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت