برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
ویژگی های  یک آجرنمای ماندگار و کیفیت آن

ویژگی های یک آجرنما ماندگار

تاریخ انتشار: 1399/05/06 09:15 | بازدید: 205

نمای ساختمان از جمله بخش هایی است که همواره در معرض عوامل تخریب کننده بسیار زیادی قرار دارد

ویژگی های یک آجرنما ماندگار

نمای ساختمان از جمله بخش هایی است که همواره در معرض عوامل تخریب کننده بسیار زیادی قرار دارد و به همین دلیل انتخاب مصالح ماندگار و با دوام در اجرا آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در پیاده سازی نمای بیرونی از متریال های متنوعی همچون سنگ نما، آجرنما، کامپوزیت، بتن و ... می توان استفاده نمود که در این بین آجرنما از جمله مصالحی است که از دیرباز تا کنون جایگاه خود را در بین دست اندرکاران ساخت و ساز حفظ نموده است. این محصول از ویژگی های بسیار زیادی برخوردار می باشد و دارای تنوع بالایی در جنس و رنگ است. حال آنکه انتخاب مناسب از بین آجرنما های مختلف خود دارای اهمیت زیادی می باشد. در ادامه این مبحث تیم کالاساخت به معرفی ویژگی های یک آجرنما ماندگار برای شما همراهان عزیز پرداخته است:

 

  • چسبندگی کافی :

یکی از ویژگی های بسیار مهم در آجرنما ماندگار میزان چسبندگی آن می باشد. در واقع چسبندگی در نما باید به گونه ای باشد که در طی گذشت سالیان سال آجرنما همچنان بر روی سازه باقی بماند و افتادن آن موجب ایجاد خسارت های مالی و جانی نشود. میزان جذب آب و تخلخل کافی در آجرنما خبر از چسبندگی آن می دهد. این میزان جذب آب باید به گونه ای باشد که نه خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد. حداقل 6 درصد استاندارد آجر در ایران برای جذب آب است.

 

  • مقاومت در برابر شوره زدگی :

شوره زدگی و سفیدک از جمله عواملی می باشد که سبب نازیبا شدن و تخریب آجرنما می گردد. نمک های محلول در آجر عامل اصلی ایجاد شوره می باشد و کنترل میزان آن در هنگام تولید تاثیر بسیار زیادی بر عدم شوره زدگی دارد. بر اساس استاندارد آجر میزان نمک های محلول در این متریال باید حداکثر 6/0 درصد باشد.

 

  • مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف :

کشور ایران از آن دسته کشور هایی می باشد که دارای اقلیم های آب و هوایی متنوع است. نمای سازه های پیاده شده در هر یک از این اقلیم ها نیازمند متریال ماندگار و با دوامی می باشد. برای مثال در اردبیل که سردترین منطقه ایران است آجرنما استفاده شده باید مقاومت بالایی در برابر سرما و یخبندان داشته باشد و در اهواز با آب و هوای بسیار گرم آجرنما باید مقاومت حرارتی و گرمایی زیادی داشته باشد.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468تلگرام آجر

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت