پرسلان ، پرسلانیتاریخ انتشار: 1398/03/26 12:40 | بازدید: 184

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

پرسلان ، پرسلانی 

 

 محصولات سرامیک و پرسلانی هر کدام تولید جداگانه دارند . گاهی اوقات به خاطر ناآگاهی و ندانستن اینکه کدام محصول چگونه تولید شده اند و مشخصات فنی و ظاهری آن چیست ، متحمل ضرر می شوند . تفاوت هایی بسیار زیادی بین سرامیک معمولی و سرامیک پرسلان وجود دارد که به آنها در زیر می‌توان اشاره کرد :

سرامیک معمولی از خاک رس و سرامیک پرسلان از خاک سفید تولید شده و به لحاظ مقاومتی پرسلان مقاومتر از سرامیک معمولی می باشند . در بین فروشندگان توجیه اینکـــــه پرسلان قیمت بالاتری به نسبت سرامیک معمولی دارند اینست که ، سرامیک معمولی بدلیل اینکه از خاک رس درست شده و جذب اب بالایی دارد . با این تفاوت که سرامیک پرسلان جذب آب کمتر از نیم درصد دارد . پس اینگونه می توان گفت که تفاوت اصلی سرامیک و پرسلان در نسبت نفوذ آب آنها است .    

در واقع پرسلان نسل جدید تولید در خانواده ی سرامیک ها هستند . در صورتیکه تقسیم بندی و تولیدکنندگان پرسلان محصولی را با کیفیت بالا و با درصد جذب آب کمتر از نیم درصد و با ضخامت و مقاومت بالا تولید کرده اند . پرسلان دارای پوستی سخت و محکم و صدفی مانند دارد . پرسلان را محصولی سفید ، شفاف ، مقاوم و دارای بدنه ایی فشرده و پشت سفید می شناسند .  

 

تست مقاومت محصولات پرسلانی

 

هنگام تولید پرسلان آزمایشاتی روی آن انجام می شود که ابتدا کاشی حرارت دیده را وزن کرده ، و سپس به مدت پنج ساعت جوش داده و بعد به مدت 24 ساعت در آب می گذارند . بعد از اینکه درون آب قرار دادند مدتی پس از آن وزن کاشی را اندازه گیری می کنند . که اگر وزن آن همراه با جذب آب کمتر از نیم درصد باشد صد در صد محصول تولید شده پرسلانی می باشد  .

در سرامیک معمولی ناخالصی هایی وجود دارد که در تولید و ساخت پرسلان این ناخالصی ها کمتر شده است . از بارزترین و مهمترین مشخصه ی پرسلان استحکام خمشی بالا که دو تا سه برابر سنگ گرانیتی مقاومت دارند و بخاطر جذب آب پائینی که دارند مقاوم در برابر یخزدگی و یخبندان ، مقاومت شیمیایی بالا در برابر لکه پذیری و مواد شوینده و پاک کننده اسید و بازها ، ثبات رنگ در برابر نور خورشید ، سختی سطحی بالا و ضد حریق بودن و دیگر اینکه در برابر حرارت تغیر شکل ندارند ، از ویژگی‌های خاص پرسلانی ها می باشند .

 

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت

 

 در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام کاشی وسرامیک

 

 جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات