برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
پرسلانی و پرسلانی ها

پرسلان ، پرسلانی

تاریخ انتشار: 1398/03/26 12:40 | بازدید: 294

مقاومت پرسلان - ضد ضربه - جذب اب کمتر از نیم درصد

پرسلان ، پرسلانی

پرسلان،پرسلانی

 محصولات سرامیک و پرسلانی هر کدام تولید جداگانه دارند . گاهی اوقات به خاطر ناآگاهی و ندانستن اینکه کدام محصول چگونه تولید شده اند و مشخصات فنی و ظاهری آن چیست، متحمل ضرر می شوند. تفاوت هایی بسیار زیادی بین سرامیک معمولی و سرامیک پرسلان وجود دارد که به آنها در زیر می‌توان اشاره کرد:

سرامیک معمولی از خاک رس و سرامیک پرسلان از خاک سفید تولید شده و به لحاظ مقاومتی پرسلان مقاومتر از سرامیک معمولی می باشند . در بین فروشندگان توجیه اینکـــــه پرسلان قیمت بالاتری به نسبت سرامیک معمولی دارند اینست که، سرامیک معمولی بدلیل اینکه از خاک رس درست شده و جذب اب بالایی دارد با این تفاوت که سرامیک پرسلان جذب آب کمتر از نیم درصد دارد پس اینگونه می توان گفت که تفاوت اصلی سرامیک و پرسلان در نسبت نفوذ آب آنها است.

در واقع پرسلان نسل جدید تولید در خانواده ی سرامیک ها هستند . در صورتیکه تقسیم بندی و تولیدکنندگان پرسلان محصولی را با کیفیت بالا و با درصد جذب آب کمتر از نیم درصد و با ضخامت و مقاومت بالا تولید کرده اند . پرسلان دارای پوستی سخت و محکم و صدفی مانند دارد . پرسلان را محصولی سفید ، شفاف ، مقاوم و دارای بدنه ایی فشرده و پشت سفید می شناسند. 

 

تست مقاومت محصولات پرسلانی

 

هنگام تولید پرسلان آزمایشاتی روی آن انجام می شود که ابتدا کاشی حرارت دیده را وزن کرده ، و سپس به مدت پنج ساعت جوش داده و بعد به مدت 24 ساعت در آب می گذارند . بعد از اینکه درون آب قرار دادند مدتی پس از آن وزن کاشی را اندازه گیری می کنند . که اگر وزن آن همراه با جذب آب کمتر از نیم درصد باشد صد در صد محصول تولید شده پرسلانی می باشد  .

در سرامیک معمولی ناخالصی هایی وجود دارد که در تولید و ساخت پرسلان این ناخالصی ها کمتر شده است . از بارزترین و مهمترین مشخصه ی پرسلان استحکام خمشی بالا که دو تا سه برابر سنگ گرانیتی مقاومت دارند و بخاطر جذب آب پائینی که دارند مقاوم در برابر یخزدگی و یخبندان ، مقاومت شیمیایی بالا در برابر لکه پذیری و مواد شوینده و پاک کننده اسید و بازها ، ثبات رنگ در برابر نور خورشید ، سختی سطحی بالا و ضد حریق بودن و دیگر اینکه در برابر حرارت تغیر شکل ندارند ، از ویژگی‌های خاص پرسلانی ها می باشند .

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام کاشی وسرامیک

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت