برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
پودر بند کشی و کابری و نحوه استفاده از آن

پودر بند کشی

تاریخ انتشار: 1397/12/08 18:33 | بازدید: 395

پودر بند کشی

یکی از محصولات ساختمانی پودر بندکشی و درز بندی ، است پایه سیمانی متشکل از مواد شیمیایی آلی و پودرهای معـدنی که باعث ایجاد اتصال محکم و یکنواخت بین کاشی ها می شود و همچنین مصرف این پودر باعث افزایش چسبندگی و نفوذ ناپذیری در برابر رطوبت می‌شود. استفاده از ترکیبات آماده برای بندکشی با توجه به شرایط و ویژگی‌های محل اجرای کار و نوع قطعات و مصالح مورد کاربرد می‌تواند در بهبود کیفیت، افزایش دوام و استحکام، تأمین زیبایی و سرعت اجرا نقش کارساز و مؤثرتری داشته باشد. 

از جمله خواص و اثرات پودر بند کشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد : 


- چسبندگی فوق العاده به جداره کاشی و سرامیک 
- نفوذ ناپذیری در مقابل آب، رطوبت و سیکل‌های یخبندان
- اجرای آسان بدون انقباض و چسبندگی بالا

کاربردهای پودر بند کشی 


- جهت بندکشی انواع کاشی، موزائیک، سرامیک و سنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
- درز بندی قطعات سیمانی و بتنی
- درز بندی کلیه درزها و بندها تا عمق ۱۵ میلیمترمیزان و نحوه مصرف پودر بندکشی 


برای کاشی‌های ۱۵×۱۵ با بندهای ۳ میلیمتر حدوداً ۲۵۰ گرم پودر برای یک متر مربع سطح کافی است.
ماده بندکشی به رنگ‌های طوسی برای کف و سطوحی که بیشتر در مجاورت رطوبت قرار دارند و پودر به رنگ‌های مختلف برای دیوارها به کار می‌رود. قبل از مصرف کلیه بندهای مورد نظر باید به اندازه تراشیده و تمیز شود و سپس با برس مرطوب کاملاً گردگیری شود.
بندکشی باید حتماً با کاردک لاستیکی انجام و عمق بندها کاملاً پر شود قبل از خشک شدن ماده بندکشی، باید اسفنج مرطوبی را روی سطح کار کشیده تا پستی و بلندی پیرامون بندها محو گردد و پس از خشک شدن کامل نیز با پارچه تمیز سطح کار باید صیقل داده شود.
بندکشی را نباید در هوای زیر ۵ درجه سانتیگراد یا در گرمای زیاد و یا در مجاورت آب انجام داد. برای ایجاد هماهنگی بین رنگ ماده مخصوص بندکشی با رنگ اصلی قطعات مورد بندکشی، توصیه می‌شود که خمیر آماده شده را با رنگ اصلی کاملاً مخلوط کرده برای اطمینان بیشتر توصیه می‌شود مقداری از ماده بندکشی را که با رنگ اصلی مخلوط شده در لایه نازک به عنوان نمونه کار اجرا نموده تا پس از خشک شدن رنگ واقعی آن مشخص شود.
پودر بندکشی را معمولاً ۲۴ ساعت پس از نحوه ی پودر بندکشی  بایستی روی سطح کار مصرف نمود و در طول ۲ روز چندین بار روی بندها آب به آرامی پاشیده شود. جهت حصول استحکام فوق العاده بالا استفاده از چسب بتن آب بندی توصیه می‌شود.

 

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت