برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
کاشی و سرامیک

چرا کاشی و سرامیک

تاریخ انتشار: 1398/08/09 09:37 | بازدید: 251

چرا کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک یکی از انواع مصالح ساختمانی هستند که از خصوصیات های بسیار زیاد و نکات مثبت و منفی بسیاری برخوردار می باشند . استفاده از کاشی و سرامیک در تمامی ساختمان ها امری اجتناب ناپذیر است. در دنیای امروز کمتر ساختمانی را می توان دید که در خارج و داخل آن از کاشی یا سرامیک استفاده نشده باشد. مگر آن که کاربری بسیار خاص و همچنین دلایل از این قبیل داشه باشد. این مزیت ها را می توان اینگونه شمرد : تنوع رنگ، ابعاد، طرح، قیمت، سبک وزن بودن و نصب آسان. موارد نام برده شده می تواند برای کاشی و سرامیک در دو نوع کاربریکف و بدنه قابل استناد باشد . اما خود این دو محصول به دلیل ساختار و نوع جنس، کاربری متفاوت دارند. اگر بخواهیم این دو محصول را با سنگ مقایسه کنیم، اینگونه باید گفته شود که در بسیاری موارد سرامیک ها جایگزین خوبی می توانند برای سنگ باشند؛ دلیل این امر می تواند دلایل زیر تلقی شود
- سنگ ساختمانی می تواند جذب آب داشته باشد. هر چند که سنگ های نما و سنگ های مرمریت را رزین می کنند تا نفوذ آب کمی داشته باشند اما در هر صورت سنگ طبیعی بوده و مسلما بسته به جنس و معدنی که دارد جذب آب خواهد داشت.
- سنگ به لحاظ وزنی سنگین تر از سرامیک می باشد. البته این موضوع می تواند بسته به ضخامت برش سنگ یا حتی سرامیک متفاوت و حتی در مواردی برعکس باشد اما به طور معمول یک برگ سنگ با سرامیک در یک ضخامت یکسان می توانند بیان کنند که سنگ تراکم بالاتر و در نتیجه وزن سنگین تری خواهد داش. این موضوع می تواند در زیاد شدن هزینه حمل و نقل و همچنین افزایش وزن طبقات ساختمان چند طبقه تاثیر به سزایی داشته باشد. از طرفی سرامیک سبک تر بوده و در برابر مواد شوینده از مقاومت و ماندگاری بالاتری برخورد دار خواهد بود. البته این موضوع نیز کاملا به کارخانه تولید کننده و برند سرامیک بستگی خواهد داشت.

 

چرا کاشی


- استفاده از سرامیک ها در بدنه های خارجی در چند سال گذشته با افزایش بیش از حد قیمت محصولات ساختمانی خصوصا سنگ طبیعی بسیاری از عزیزان به فکر جایگزین کردن متریالی مناسب به جای سنگ نما افتاده اند. درست است که هیچ چیز نمی تواند جای سنگ طبیعی را بگیرد اما می توان سرامیک های پرسلان یا خاک سفید را از بهترین و مقرون به صرفه ترین محصولات برای پوشش دیوار های خارجی در نظر گرفت.
- مورد دیگر استفاده از سرامیک ها در کف ساختمان و همچنین بدنه های داخلی خاص می باشد. برخی از سرامیک های کف با ابعاد مربع کشل و برخی دیگر با ابعاد مستطیل شکل می توانند در داخل ساخت نیز مورد استفاده و اجرا قرار گیرند. قیمت بسیار کمتر از سنگ و یکنواختی محصول موجب آن شده است که مشتریان همیشگی سنگ ها به سمت و سوی سرامیک ها و اجرای آن ها بروند.

البته در صنعت تولید سرامیک، اینگونه تعریف می شود که: از مواد اولیه غیر آلی و یا اینکه مقداری از آن غیر فلزی باشد تهیه و پخت می شود. این عملکرد باعث شده که سرامیک از استحکام خاصی برخوردار باشد. به همین ترتیب کاشی را یک نوع سرامیک که از لحاظ کاربرد و ویژگی می توان به ضد عفونی بودن ، زیبا کردن محیط و مقاومت در برابر سایش و استحکام اشاره کرد .
بعد دانستن کمی اطلاعات از این محصول ساختمانی حالابه این می اندیشیم که چرا باید کاشی بخریم؟ کاشی را با چه ابعادی و برای کجا انتخاب کنیم ؟ انتخاب نهایی همیشه کمی با سردرگمی همراه است و دلیــــل آن هم گستردگی و تنوع کاشی های موجود در بازار می باشد. اگر انتخاب شما همراه تجربه و یا به کمک بنا و نصاب باشد مطمئن باشید که انتخابی عاقلانه و ماندگار خواهید داشت. بیشترین کاربری کاشی در نمای داخلی ساخت و مکان هایی همچون آشپزخانه و سرویس بهداشتی می باشد. کاشی را در بدنه های داخلی به چند منظور استفاده می کنند.


- به عنوان عایق رطوبتی می تواند در بدنه حمام ها نصب گردد
- به عنوان عایق صوتی می تواند در بدنه آشپزخانه و سرویس ها مورد استفاده قرار گیرد
- برای زیبایی بیشتر محیط، حفظ بهداشت و جلوگیری از آلودگی و تجمع میکروب نصب می گردد

 

چرا سنگ

 

برای نصب کاشی و انتخاب آن چند نکته را باید همراه با نکات دیگر در نظر داشت. مورد اول آن که ابعاد کاشی را با توجه به متراژ انتخاب نمایید. منظور از بیان این مطلب اینست که اگر متراژ بدنه آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی کم است و شما کاشی با ابعاد بزرگ مثل 30*90 انتخاب کنید هنگام نصب بدلیل کوچک بودن بدنه برش زیادی خورده و از ابعاد کاشی کم شده و طرح کاشی ناقص می شود. همچنین در این چنین مواردی شاهد پرت بالای کار اجرایی خواهیم بود.
عمده ترین علت استفاده از کاشی در سرویس بهداشتی و آشپزخانه بخاطر درصد ناچیز و تقریبا نزدیک به صفر جذب آب می باشد. کاشی و سرامیکی که در آشپزخانه و سرویس بهداشتی مورد استفاده می گیرد هر چه جذب آب کمتری داشته باشد بهداشتی تر است. محصولاتی که دارای تخلخل کمتری هستند، نتیجه ی آن داشتن جذب آب کمتری است. باتوجه به اینکه ایران دارای آب و هوای مختلفی است به همین دلیل مقیاس جذب آب محصولاتی که برای کف و بدنه مورد استفاده قرار می گیرند هم متفاوت می باشد.
مکانهای پر رفت آمد و یا وجود وسایل و ماشین آلات سنگین کارخانه جات در مکانهای صنعتی بر آن شده که از محصولی محکم و مقام مانند سرامیکهای ضد اسید کارخانه ی مرجان و سرامیک های پرسلانی استفاده شود. سرامیک پرسلان آن هم با ضخامت بیشتر یک سانت و جذب آب کمتر از نیم درصد بهترین گزینه ی انتخابی هم برای کف و هم بدنه می باشد.
گرانیت فول بادی نوع دیگری از محصولات هستند که بی لعاب می باشند و طراحی و ساختار آنها از سنگ طبیعی الگو برداری شده اند . و تولید کننده سرامیک فول سعی کرده که برخی از مشکلات و عیب سنگ را در این محصول برطرف کنند. به جرات می توان گفت که این محصول دارای جذب آبی حدود صفر درجه بوده و کمترین میزان لک پذیری را در این محصول دارند.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت