برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
کاشی و سرامیک

چرا کاشی و سرامیک

تاریخ انتشار: 1398/08/09 09:37 | بازدید: 207

چرا کاشی و سرامیک

 

کاشی و سرامیک یکی از انواع مصالح ساختمانی که از خصوصیاتهــــای زیادی برخوردار می باشند . این مزیتها را می توان اینگونه شمرد : تنوع رنگ ، ابعاد ، طرح ، قیمت  ، سبک و نصبی آسان کاشی و سرامیک هر دو برای هم کف و هم بدنه قابل استفاده می باشد . اما خود این دو محصول بدلیل ساختار  و نوع جنس ، کاربری متفاوت دارند . اگر بخواهیم حتی این دو محصول را با سنگ مقایسه کنیم ، اینگونه باید گفته شود که در بسیاری موارد سرامیک ها جایگزین خوبی می تواند برای سنگ باشند ، سنگ عیب جذب پذیری دارد ، بلحاظ وزن سنگینتر از سرامیک بوده و بعد از کار کردن هر دو سه سال یکبار باید ساب بخورد . اما از آن طرف سرامیک سبکتر ، از ماندگاری بیشتر ، و مقاوم در برابر مواد شوینده می باشد . سرامیک هم ارزانتر و هم سبکتر از سنگ می باشد .

البته در صنعت تولید سرامیک ، اینگونه تعریف می شود که :  از مواد اولیه غیر آلی و  یا اینکه مقداری از آن غیر فلزی باشد تهیه و پخت می شود . و این عملکرد باعث شده که سرامیک از استحکام خاصی برخوردار باشد . به همین ترتیب کاشی را یک نوع سرامیک که از لحاظ کاربرد و ویژگی می توان به ضد عفونی بودن ، زیبا کردن محیط ، خنثی شیمیایی ، مقاومت در برابر سایش و استحکام اشاره کرد .

 بعد دانستن کمی اطلاعات از این محصول ساختمانی حالابه این می اندیشیم که چرا کاشی باید بخریم ؟ کاشی را با چه ابعادی و برای کجا انتخاب کنیم ؟ انتخاب کردن کمی با سردرگمی همراه است ، و دلیــــل آن هم زیادی و تنوع کاشی می باشد . اگر انتخاب شما همراه تجربه و یا به کمک بنا و نصاب باشد مطمئن باشید که انتخابی عاقلانه خواهید داشت . بیشترین کاربری که کاشی دارد در نمای داخلی مکانهایی مثل آشپزخانه و سرویس بهداشتی است . کاشی را در این دو مکان به دو منظور استفاده می کنند ، یکی به عنوان عایق رطوبتی و دیگر به عنوان عایق صوتی و نیز برای حفظ بهداشت و جلوگیری از آلودگی و تجمع میکروب  می باشد .

برای نصب کاشی و انتخاب آن چند نکته را باید همراه با نکات دیگر در نظر داشت ، اول اینکه ابعاد کاشی را با توجه به متراژ انتخاب کرده  ، منظور از بیان این مطلب اینست که اگر متراژ بدنه آشپزخانه و یا سرویس  بهداشتی کم است و شما کاشی با ابعاد بزرگ مثل 30*90 انتخاب کنید هنگام نصب بدلیل کوچک بودن بدنه برش زیادی خورده و از ابعاد کاشی کم شده و طرح کاشی ناقص می شود . جدیدترین مدلهای کاشی که در حال تولید می باشد .

عمده ترین علت استفاده از کاشی در سرویس بهداشتی و آشپزخانه بخاطر درصد جذب آب می باشد . کاشی و سرامیکی که در آشپزخانهدو سرویس بهداشتی مورد استفاده می گیرد هر چه دارای جذب آب کمتری باشد بهداشتی تر است . محصولاتی که دارای تخلخل کمتری هستند ، نتیجه ی آن داشتن جذب آب کمتری است . باتوجه به اینکه ایران  دارای آب و هوای مختلفی است به همین دلیل مقیاس جذب آب محصولاتی که برای کف و بدنه مورد استفاده قرار می گیرند هم متفاوت می باشد .

مکانهای پر رفت آمد و یا وجود وسایل و ماشین آلات سنگین کارخانه جات در مکانهای صنعتی بر آن شده که از محصولی محکم و مقام مانند سرامیکهای ضد اسید کارخانه ی مرجان و سرامیک های پرسلانی استفاده شود .  سرامیک پرسلان آن هم با ضخامت بیشتر یک سانت و جذب آب کمتر از نیم درصد بهترین گزینه ی انتخابی هم برای کف و هم بدنه می باشد .

گرانیت فول بادی نوع دیگری از محصولات هستند که بی لعاب می باشند و طراحی و ساختار آنها از سنگ طبیعی الگو برداری شده اند .  و تولید کننده سرامیک فول سعی کرده که برخی از مشکلات و عیب سنگ را در این محصول برطرف کنند . به جرات می توان گفت که این محصول دارای جذب آبی حدود صفر درجه بوده و کمترین میزان لک پذیری را در این محصول دارند .

 

در گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت سعی بر آن شد که گوشه ای از دنیای کاشی و سرامیک را به کاربران خود معرفی کند ....

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468 مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت