چسب سنگ


چسب سنگ و چگونگی استفاده از آن

تاریخ انتشار: 1398/02/30 16:14 | بازدید: 272

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

چسب سنگ

 

چسب سنگ ساختمان یکی از محصولات جانبی موجود در کالا ساخت است که به تقاضای مشتریان اضافه شد. بسیاری از مشتریان سنگ های آنتیک و گیوتین برای چسباندن سنگ ها از چسب های آماده خمیری استفاده میکنند. این مقاله به توضیح مختصر و مفید چگونگی استفاده از چسب سنگ می پردازد

برای استفاده از چسب سنگ چه برای کاشی چه برای سنگ باید مواردی را رعایت کنید. پایه چسب های خمیری آماده یکی است و از پایه پلیمرهای مصنوعی، پودر میکرونیز و ترکیبات شیمیایی دیگر ساخته شده و مورد مصرف قرار میگیرد.

چسب های پودری و چسب های خمیری هر دو از گزینه های مناسب برای چسباندن سنگ و کاشی و سرامیک است با این تفاوت که پایه چسب های پودری سیمان و مشتقات اضافه است. از چسب های پودری در محیط های همیشه مرطوب استفاده میشود.چون مقاومت فشاری و ضربه ای و ضد آب بودن زیادی را میتوانند داشته باشند .

چگونگی استفاده از چسب خمیری :

اگر قصد استفاده از چسب خمیری برای چسباندن سنگ های گیوتین و آنتیک رو توری را دارید . چسب را به ضخامت 3میلی متر و 4 میلی به پشت سنگ یا به دیوار یا سطحی که که مورد نظرتان است بزنید و بعد از ان ببدون اینکه وقفه یا فاصله ای بین زمان چسب زدن و نصب باشد به سطح چسبانید زیرا این نمونه محصول موجود در کالا ساخت از کیفیت بالایی برخوردار است و سریع خشک میشود . بهتر است تا خاصیت بیشتری برای چسبندگی دارد از آن استفاده کنید.

برای چسباندن سنگ های آنتیک گیوتین و روتوری لازم نیست سطح مورد نظر را خراش دهید ( اصلا ) و بهتر است سطح صاف باشد . اگر سطح مورد نظر گچ است و پوسته کرده است یا سطح مورد نظر اجر است و شوره زده است آن را تمیز کنید و پوسته ها را از دیوار جدا کنید. زیر سطح سنگ کاملا صاف باشد .

اما برای چسباندن کاشی و سرامیک حتما باید سطح زیر خراش بردارد و مسطح نباشد.

نکات مهم :

- به چسب زمان بدهید تا کاملا خشک گردد (در محیط خانه و دمای معمولی 12 الی 18 ساعت )

- چسب را با هیچ ماده ی دیگری مخلوط نکنید

- درب چسب را برای زمانی که قصد استفاده ندارید محکم ببندید

- هرچه ارتفاع افزاش می یابد به دلیل افزایش نیروی گرانش زمین می بایست تایم بیشتری به چسب بدهید تا با توجه به وزن سنگ بتواند به خوبی بچسبد .

- ضخامت بیشتر مساوی با محکم تر چسبیدن نیست ( ضخامت چسب را در تمام تایل ها رعایت کنید)

- چسب های موجود در کالا ساخت بر روی انواع گچ و کاغذ دیواری و رنگ و چوب و فلز و غیره....  به راحتی میچسبد.

- یک سطل 12.5 کیلویی چسب خمیری آماده 4 متر مربع از دیوار را به زیبایی پوشش می دهد

- یک سطل 5 کیلویی چسب خمیری آماده 1.5 متر مربع از دیوار را به زیبایی پوشش می دهد.

گاهی سنگ تراورتن هم با این از چسب سنگ با توجه به مورد استفاده و آب و هوای شهر مورد نظر میچسبانند. در واقع در اکثر نماهای ترکیبی سنگ تراورتن و سنگ آنتیک از چسب خمیری استفاده می کنند . این موضوع که این نوع چسب حتی برای نمای ساختمان در هر شرایط اب و هوایی مناسب را می بایست کاملا در نظر بگیرید و با خیالی اسوده از این محصول استفاده کنید. استفاده از چسب سنگ در نماهایی که سنگ تراورتن کار شده است اگر در ارتفاع زیر یک متر باشد و مشابه قرنیز باشد مرسوم است اما بیشتر از یک متر از طرف استاندارد و نظام مهندسی کشور رد شده است. اما سنگ های آنتیک را از هر نوعی که باشند و هر جنسی که باشند از مرمریت ها گرفته تا تراورتن ها مرمرها را در هر اتفاعی که باشند می توانید از چسب سنگ استفاده کنید البته با رعایت مواردی که در بالا ذکر شد . سعی نکنید ضخامت چسب را در پشت سنگ کاهش دهید تا بتوانید متراژ بیشتری را چسب کنید . شاید تا مدت زمانی به شما جواب دهد و به راحتی بچسبد اما مقاومت چسب به مرور کاهش می یابد اگر ضخامت درستی را استفاده نکرده باشید و از مقدار مناسب یا کمتر و یا بیشتر استفاده کرده باشید.

شما می توانید با تماس با کارشناسان ما از مشاوره رایگان بهره مند شوید و محصولی که مد نظر دارید با یک تماس خریداری کنید .تمام تلاش ما در کالا ساخت جلب رضایت و خشنودی خاطر شماست.

چسب سنگ ان تیک 

 

 

 تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت .

 

 جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->