برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
چه مواردی عمر رزین را کم میکند

چه مواردی عمر رزین را کم می کند

تاریخ انتشار: 1398/12/19 08:34 | بازدید: 277

تمام موادی که در صنعت استفاده می شوند دارای یک طول عمر مفید هستند .

چه مواردی عمر رزین را کم می کند

تمام موادی که در صنعت استفاده می شوند دارای یک طول عمر مفید هستند. این طول عمر به کیفیت و مواد تشکیل دهنده آن ها  بستگی دارد. علاوه بر کیفیت رعایت نکات مهم در هنگام اجرا و استفاده از ان ها نیز می تواند در تخمین طول عمر ان ها نیز تاثر گذار باشد. رزین یکی از مواد پوششی است که بیشترین کاربرد آن در صنعت ساختمان سازی می باشد. این ماده بسیار شفاف و چسبناک می باشد و از ان به منظور بالا بردن کیفیت ومقاومت متریال های ساختمانی مانند سنگ، اجر، چوب و ... استفاده می شود. این محصول هنگامی که بر روی مصالح ساختمانی کشیده می شود کاملا خشک شده و در صورت اجرا درست عمر بسیار طولانی دارد و سبب افزایش عمر ان متریال نیز می گردد. اما اینکه چه چیزی بر روی عمر رزین تاثیر گذار است و می تواند سبب کم شدن آن گردد، مبحثی است که کالاساخت در این مطلب به بررسی آن پرداخته است.

 

عواملی که سبب کاهش عمر رزین می شوند شامل موارد زیر می باشند:

 

  1. عدم پوشش تمام سطح یک محصول به وسیله آن:

یکی از عواملی که می تواند در عمر رزین بسیار تاثیرگذار باشد اجرا کامل و درست آن است. هنگامی که یک فرد نا آگاه و بدون دانایی از روش کار با این محصول به اجرا ان می پردازد ممکن است این اشتباه را مرتکب شود که بخشی از سنگ یا آجر بدون رزین باقی بماند و سطح ان در معرض رطوبت و هوای آزاد قرار گیرد. توجه به رزین خوردن تمام سطح یک کار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و دلیل آن این است که هنگامی که یک قسمت از کار رزین نخورده و جذب آب در آن قسمت بالا باشد، با نفوذ آب و رطوبت به آن قسمت و پیش روی آب در لایه های پایین تر سبب می شود تا این آب به زیر رزین نیز نفوذ کند و طول عمر آن را بسیار کاهش دهد. در هنگام رزین کاری یک سطح بهتر است این کار لایه به لایه انجام گیرد تا تمام بخش از آن سطح رزین بخور و حتی قسمت کوچکی از آن بدون رزین نباشد. برای استفاده از رزین برای آجرنما های بلند و مرتفع حتما از یک متخصص کار در ارتفاع کمک بگیرید.

 

  1. ایجاد تنها یک لایه از رزین بر روی سطح:

یکی دیگر از عواملی که می تواند در طول عمر رزین تاثیر گذار باشد و سبب کاهش آن گردد عدم اجرای لایه به لایه رزین می باشد. همانطور که در بالا اشاره نمودیم رزین ها را باید لایه به لایه بر روی یک سطح اجرا نمود. به این صورت که ابتدا لایه نازکی از این ماده شفاف بر روی تمام قسمت های آجرنما، سنگ یا چوب خود کشیده و صبر می کنیم تا کاملا خشک شود. پس از خشک شدن لایه اول لایه دوم را بر روی آن کشیده و دوباره صبر می کنیم تا خشک گردد. تعداد لایه های بعدی بر حسب مکانی که سازه نصب شده است متغیر می باشد. ایجاد تنها یک لایه رزین بر روی سطح عمر آن را بسیار کاهش و دهد و این به دلیل کاهش مقاومت آن می باشد، هر چه تعداد لایه هایی که از این ماده استفاده می شود و بر روی سطح کشیده می شود بیشتر باشد مقاومت آن نیز افزایش می یابد و به طبع طول عمر ان نیز افزایش می یابد.

 

  1. عدم شست و شو و تمیز کردن زیر کار:

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام اجرا رزین باید به آن دقت نمود تمیز بودن سطح کاری است که می خواهیم بر روی آن از این محصول استفاده کنیم. برای مثال هنگامی که می خواهیم بر روی یک نمای سنگی از رزین استفاده نماییم باید ابتدا آن را شست و شو داده و هرگونه کثیفی و آلودگی را از سطح آن پاک کرده و پس از خشک شدن نسبت به رزین کاری اقدام نماییم. عدم توجه به این مسئله سبب می شود تا رزین کثیفی و آلودگی را بیشتر به نمایش بگذارد و عمر آن نیز کاهش یابد. پاک کردن رزین کار بسیار دشواری است.

 

  1. باران های اسیدی:

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر کاهش طول عمر رزین، باران های اسیدی می باشد. در شهر های بزرگ و پر جمعیت مانند تهران و اصفهان نمای ساختمان ها بیشتر در خطر باران های اسیدی قرار دارند. اما باید گفت که رزین در اثر این عامل از بین نمی رود بلکه تنها کمی از طول عمر آن کاسته می شود و اثر پیا پی این پدیده بر روی رزین می تواند همواره سبب کاهش عمر آن شود.

 

 تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468بنر محصولات جانبی

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت