چیدمـــان سرامیــک کفتاریخ انتشار: 1398/06/17 09:18 | بازدید: 231

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

 

انواع چیدمان سرامیک کف 

 

قدم اول یک دکوراسیون ایده آل از کف یک ساختمان شروع می شود چیدمان کف باعث می شود که کل سبک ساختمان را تغییر می دهد پس در درجه اول پس از انتخاب سبک دکوراسیون داخلی خود، چیدمان ساختمان را نیز انتخاب کنید. استفاده از کاشی و سرامیک در کل ساختمان یکی از دسته مصالحی است که هم دارای ضرفه اقتصادی و در عین حال زیبایی بالا است که شما می توانید درعین داشتن متریالی با استقامت بالا همانند سنگ زیبیی طرح هایی همانند چوب یا دیگر متریال های کاربردی را نیز همزمان داشته باشید در این متن در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت بر آن شدیم که به بررسی انواع چیدمان های سرامیک های کف می پردازیم.

 

چیدمان راست و مستقیم و خطی

 

یکی از آسان ترین و در عین حال عام ترین روش های استفاده از سرامیک کف روش راست و مستقیم می باشد که در این روش تمام بند های سرامیک های کف در یک راستا قرار می گیرد و این چیدمان موجب ایجاد حس نظم و سادگی به فضا می شود عموما از این روش چیدمان در سبک های مدرن و برخی مواقع در سبک معاصر استفاده می شود.

 

چیدمان راست و خطی

 

چیدمان مورب

 

طبق موارد ذکر شده سرامیک کف در چیدمان ساختمان بسیار تاثیرگذار است که در چیدمان مورب،سرامیک در زاویه‌ی ۴۵ درجه قرار می‌گیرند و به صورت کج و مورب در کنار هم چفت می شوند. زیبایی و جذابیت این چیدمان در بسیاری از سلیقه ها بسیار بیشتر از چیدمان راست و مستقیم است . و نیز بخصوص اگر برای کف سالن پذیرایی و فضاهایی که متراژ کمی دارد باعث ایجاد حس گستردگی می شود.

 

 چیدمان مورب

 

 چیدمان آجری خشـــــتی

 

این سبک کاری از قدیمی ترین نمونه های موجود است که از دیر باز در هنر و معماری ایرانی موجود بوده است که تا به امروز استفاده از آن ادامه داشته است و از استقبال زیادی برخوردار بوده است، روش نصب سرامیک در این روش به این صورت است که پس از کار کردن ردیف اول در ردیف بعدی به اندازه نصف سرامیک نسبت به ردیف قبل عقب تر نصب می شود  و این روال تا پایان کار ادامه پیدا می کند.

 

چیدمان خشتی  

 

چیدمان شطرنجی

 

در این چیدمان عموما  سرامیک کف باید در دو رنگ متضاد یا دو رنگ با هارمونی یکسان انتخاب می شود. انتخاب سرامیک برای این نوع چیدمان ها معمولا طرح های  ساده ویا با دو رنگ تیره و روشن ( رنگ متضاد ) است . روش نصب یکی در میان ( سرامیک تیره – روشن ) می‌باشد ، ضمن اینکه مدل چیدن هم مستقیم و هم مورب می‌توان زد .

 

 

 

چیدمان قطری خال دار

 

در چنین چیدمانی از دو سایز و دو رنگ سرامیک برای کف استفاده می‌شود . منظور اینکه سرامیک بزرگ و کوچک بصورت کنارهم اما با فواصل یکیدگررا قطع کنند . یا اینگونه بیان کنم که در هر ردیف یا یکی در میان بین بند هر سرامیک سایز بزرگ ، سرامیک کوچکتر کار شود .

 

چیدمان چرخ دنده ایی

 

چیدمان چرخ دنده ایی

 

سرامیک چرخ دنده‌ایی نیز از دو سایز کوچک و بزرگ استفاده شده است . در این الگو سرامیک کوچکتر ما بین سرامیک بزرگتر نصب می‌شود . اما با این تفاوت که در راس هر سرامیک ابعاد بزرگتر ،سرامیک ابعاد کوچکتر گذاشته می‌شود .

 

 

چیدمان حصیری

 

الگوی حصیری را می‌توان کلاسیک نیز نام برد . در این نوع چیدمان از یک مدل سرامیک استفاده شده با این تفاوت که با برش مربع و مستطیل در کنار هم چیده می‌شود . بعد از اتمام کار چیدمان ، طرح ایجاد شده مانند بافت روی سطح زمین دیده می‌شود .

 

 

چیدمان مدولار

 

سرامیک انتخابی برای کف در سه اندازه‌ی مختلف با الگوی متفاوت تشکیل می‌دهد . سرامیک انتخابی باید طرح ساده داشته باشد ضمن اینکه بصورت نامنظم در کف کارشود .

 

 چیدمان مدولار

 

چیدمان چپ و راست

 

در این مدل چیدمان بیشتر برای نمایش و مانور در کف استفاده می‌شود . بافت کار شده توسط این چدمان سطح برجسته‌ایی را نمایانگر می‌کند . بافت ایجاد شده از لحاظ بصری سطح برجسته ایی را نشان می‌دهد .

 

چیدمان چپ راست

 

 

آسیاب بادی

چیدمان آسیاب بادی به این شکل هست که : سرامیک به تعداد ۴ تا با یک ابعاد انتخاب شده و در نقطه‌ی وسط آن سرامیک با ابعاد کوچکتر اما با ابعاد مربع کار شود . ساده تر اگر بگویم اینست که مربعی در وسط گذاشته می‌شود و اون چهارتا سرامیک را دور آن کار می شود .

 

چیدمانآسیاب بادی

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468 مشاوره تلگرامجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات