برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
انواع کاشی و درجه بندی آن

کاشی ها را بهتر بشناسیم .

تاریخ انتشار: 1397/03/21 11:30 | بازدید: 595

آنچه که باید در مورد کاشی بدانیم

کاشی ها را بهتر بشناسیم .

در دنیای ساخت و ساز امروزی بعد از مرحله‌ی سفت کاری ساختمان ، نوبت به پوشش دهی بدنه‌های کف و دیوار در نمای داخل می‌شود . به این دلیل قاطعانه می‌توان گفت که یکی از پر کاربردترین مصالحی که در ساختمان سازی از آن استفاده می‌شود کاشی بدنه و کف است . 

 

ساختار کاشی هنگام تولید به این شکل است که در دو لایه می‌باشد :

  • لایه‌ی اول : که از جنس خاک بوده که به آن خشت زیرین نیز گفته می‌شود .
  • لایه‌ی دوم : لعاب رو که صاف وصیقلی است که از جنس شیشه و اکسیدهای فلزی ومواد معدنی می‌باشد .  

کاشی در کارخانه‌هایی که تولید می‌شود با ابعاد 30*60 - 25*60 - 30*90 - 25*50  و............. با کیفیت و درجه بندی های مختلف به بازار فروش می‌رسد . کاشی بدنه را در گروه سرامیکهای ظریف قرار داده‌اند . ضمن اینکه طبق استاندارد ایران درصد جذب آب آن 12 تا 20 درصد است .

کارخانه‌های تولیدی ، کاشی را با کیفیت و لعاب گوناگون تولید و به دست مصرفکننده می‌رسانند . تنوع زیاد و بی‌نظیر در طرح و رنگ یکی دیگر از جذابیتهای بصری کاشی است . این تنوع در نوع لعاب و حتی سایز نیز وجود دارد که باعث شده خریدار در انتخاب محصول دچار سردرگمی شود .

کاشی را در قسمتهای مختلفی از ساختمان مثل آشپزخانه - سرویس بهداشتی - حیاط و پارکینگ و حتی نمای ساختمان استفاده کنند . از محاسن انتخاب کاشی برای بدنه و کف مقاومت فیزیکی بالا و مقاومت در برابر یخ‌زدگی است . نکته‌ی دیگر که شایان ذکر است ضد حریق بودن این محصول ساختمانی است که در برابر آتش سوزی تغییر شکل نمی دهد و دیگر اینکه رنگ کاشی در مدت زمان طولانی تغییر پیدا نمی‌کند ، و دیگر اینکه دربرابر اشعه‌ی خورشید هم مقاوم می‌باشد . 

 

تهیه و تولید در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

 

 

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت