برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
کاشی و سرامیک آشپزخانه

کاشی و سرامیک آشپزخانه

تاریخ انتشار: 1398/03/24 11:23 | بازدید: 356

 

از عمده ترین محصولاتی که با خاک رس و سفال ساخته می شوند کاشی وسرامیک هستند . این محصولات در دو مدل کف و بدنه تولید می شوند . که هر کدام کاربرد و ساختار متفاوتی دارند . کاشی به لحاظ ظرافت و نوع لعابی که دارد بیشترین کاربرد آن در بدنه است به استثنای برخی موارد که برای کف نیز استفاده می شود . این استثنا شامل محصولاتی مثل کاشی استخری است که با ساختار جدای از دیگر محصولات کاشی و سرامیک است . که در ادامه به توضیح در مورد آن می پردازیم . محصولات سرامیکی در نوع لعاب متفاوت بوده و با توجه به ضخامت بیشتری که به نسبت ازکاشی دارند بیشتر برای کف استفاده می کنند . سرامیک‌ها بیشترین کاربردی که دارند در کف می‌باشد که آن هم با ابعاد متفاوت . ابعاد سرامیکی که تولید می شوند از سایز 20*20 شروع شده و در حال حاضر برخی از کارخانه ها با ابعاد 120*60 نیز می رسد . هر محصول سرامیکی را برای یک مکان انتخاب می کنند ، ابتدا از کاشی بدنه شروع می کنیم :

کاشی بدنــــه را معمولا برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی انتخاب می کنند . برای این تنوع دلایل زیادی داریم : از جمله لعاب براق و شیشه ایی که روی سطح کاشی میزنند . مورد دیگر نوع پخت و چاپ روی سطح کاشی است . که پخت سوم از جدیدترین نوع پخت کاشی است . مدل چاپ هایی که برای زدن طرح روی سطح کاشی استفاده می کنند ، دیجیتال است . لعاب هم مدلهای مختلفی دارد : براق – نیمه براق – رستیک – گلدار – سوپر پولیش – نانو پولیش

با وجود کارخانه های مختلفی که در سراسر کشور است ، هر کدام از این کارخانه ها طرح ، ابعاد منحصر به خود را دارند . و همچنین لعابی که روی آن می زنند نیز متفاوت می‌باشد . خشت خامی که برای کاشی بکار می‌رود بیسکوئیت کاشی می‌گویند که بعد لعاب مورد نظر را روی سطح گل پخته شده زده و مجدد به کوره می‌فرستند برای انجام مرحله ی دوم پخت . بعد ازمرحله پخت اگر طرح و نقش آن به صورتی باشد که در رسته ی پخت سوم قرار گیرد مواد متالیک و یا شکری را روی سطح کاشی زده و یا قسمتهایی را مات و یا لعاب براق می زنند . این مدل پخت ( پخت سوم ) معمولا برای دکور کاشی بدنه و کاشی های بین کابینتی معمولا استفاده می شود .همانطور که درمتن بالا گفته شد کاشی بدنه بیشــــترین کاربرد را در آشپزخانه دارد . زیرا خانمها حساسیت خاصی را نسبت به آشپزخانه دارند و معتقد هستند که آشپزخانه قلمرو آنها است و آشپزخانه چشم خانه است . بیشترین مدل کاشی آشپزخانه که  در بازاراست دارای سه طرح مجزا اما با تلفیق رنگ و طرح یکپارچه که به صورت ترکیبی به روی بدنه کارمی‌کنند . به طورمثال طرح تیره را ابتدا در سه یا دو ردیف ( بسته به متراژ و ارتفاع ) نصب کرده و سپس طرح دکور را در ردیف‌های بعدی بزنید . البته نکته اینجاست که برخی از طرحهای کاشی دکور پازلی مانند هستند و باید هنگام نصب مراقب بالا و پایین بودن طرح باشید . بعد از زدن طرح دکور تا زیر سقف طرح کاشی روشن را کار کنید . طراحان و معماران داخلی با توجه به تنوع زیاد محصولات و متریالهای ساختمانی بهترینها را با توجه به نیاز خریدار با بهترین طراحی دکور در نظر می گیرند . جنس و کیفیت کاشی بدنه آشپزخانه باید به شکلی باشد که در اثر شستشوی زیاد و مواجه شدن با مواد شوینده به مرور زمان لعاب خود را از دست ندهد و باعث ضرر و زیان خریدار نشود . بعد از نصب کاشی بدنه نوبتی هم باشه نوبت به سرامیک کف می‌رسد . البته نکته قابل ذکر هست که ابتدا کف کار شود یا بدنه بستگی به نظر بنا و یا نصاب دارد . برخی ها معتقدند که اول باید بدنه کار شود بعد کف ، برخی هم نظر بعکس این موضوع را دارند . بعد از انتخاب کاشی بدنه نوبت به بررسی برای انتخاب سرامیک کف می رسیم . دو نکته باید مورد بررسی قرار گیرد : جنس و کیفیت ، و دیگری ابعاد که باید متناسب با متراژ کف آشپزخانه باشد . چون آشپزخانه مکانی است که راه آب و فاضلاب در آن وجود دارد و باید شیبی که برای راه آب در نظر می‌گیرند توجه کرد ، بخاطر همین ابعاد سرامیک باید به شکلی باشد که بتوان شیب بندی را به طور صحیح انجام داد . لعاب سرامیک باید از نوع بهترینها باشد به این دلیل که شستشو در این مکان زیاد است . نوع لعابی که می‌توانیم معرفی کنیم نانوپولیش است که اثر لکه ، چربی و موادغذایی روی آن نمی ماند و تمیز کردن آن بخاطر کیفیتی که دارد براحتی انجام می گیرد . در امر خرید متریالهای ساختمانی بهتر است که از مشاورین در این زمینه راهنمایی بخواهید که سایت تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت این امکان را در برای مشتریان و خریداران خود قرارداده و با مشاوره 24 ساعته برای خرید بهتر در اختیار کاربران خود قرار داده است .     

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت

 

 

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت