کاشی و سرامیک استخری


کاشی و سرامیک استخری

تاریخ انتشار: 1397/08/14 12:11 | بازدید: 401

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

کاشی و سرامیک استخری

 

در این متن برآنیم که تفاوتهای کاشی استخری و کاشی معمولی و همچنین چسب مخصوص کاشی استخری را مورد بررسی قرار دهیم .

در بررسی تفاوتهای کاشی معمولی و کاشی استخری  پراهمیت ترین مساله درصد جذب آب است که ‌می‌توان گفت درصد جذب آب در کاشی استخری صفر است ولی در یک آزمایش ساده می‌توان متوجه شد که کاشی معمولی درصدی جذب آب دارد . برای اطمینان از این مساله کافی است چند قطره آب پشت کاشی معمولی بریزیم و ببنیم چطور آب جذب کاشی می‌شود .

از جمله ویژگیهای مهم دیگر کاشـــــی استخری مقاومت در برابر یخ زدگی است که این ویژگی این نوع کاشی را مناسب برای مکانهایـــــی که دارای انبساط و انقباض هستند می‌سازد .

با توجه به موارد ذکر شده اگر برای استخر و مکانهای مرطوب و خیس از کاشی معمولی استفاده شود نهایتا تا یکسال دوام دارد و نیاز به تعویض پیدا می‌کند .

 

بهترین روش پیشنهادی برای نصب کاشی استخری

 

استفاده از چسب خمیری یا اصطلاحا چسب بتن یکی از بهترین روشهای چسباندن کاشی استخری  می‌باشد . از جمله ویژگی های مهم چسب بتن قابلیت چسبندگی بالا همچنین مقاومت در برابر رطوبت می‌باشد . از جمله مزیتهای استفاده از چسب برای چسباندن کاشی بزرگتر شدن فضا است چون زمانی که از چسب برای چسباندن استفاده می‌شود ضخامتی بیشتر از 4 تا 5 میلیمتر لازم نیست  ولی ضخامت لازم برای ایزوگام و دوغاب دادن در بهترین حالت 2 تا 3 سانتی متر از فضا را در بر می‌گیرد که همین اندازه ی به ظاهر کم در متراژ بالا ، عدد نسبتا قابل ملاحظه ای را به ما می‌دهد .

مقدار پوشش هر 5 کیلوگرم از چسب استخری 1.5 متر مربع است که مصارفی از جمله چسباندن سنگ آنتیک ،کاشی و سرامیک، محصولات شیشه ای و....دارد .

 جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->