کاشی و سرامیک کالیبره


کاشی و سرامیک کالیبره

تاریخ انتشار: 1398/01/21 09:01 | بازدید: 276

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

کاشـــــــی و سرامیک کالیبره 

 

بطور معمول کاشی و سرامیکی که بین آنها درز ایجاد نمی شود را کالیبره یا برش لیزری می گویند. و این یکی از برجسته ترین محاسن کاشی و سرامیک کالیبره است که از لحاظ قیمتی کمی بالاتر سرامیک معمولی با برش معمولی می باشد . و دیگر اینکه سرامیکهای معمولی از لحاظ نظافت در محیط معمولی بیشترین کاربرد را دارد . نداشتن درز و حتی بندکشی باعث زیباتر شدن سطح کار و حتی از لحاظ بصری می شود .  

رکتیفاید به سرامیکی گفته می شود که بعد از مرحله ی تولید در دستگاه های بزرگ لبه های آن به صورت لیزری برش خورده و سبب می شود که در هنگام کار کردن آنها بندکشی نیاز نباشد. سرامیک رکتی فاید شده در حد 0.00001 میلی متری با هم متفاوت میباشند . و همین موضوع قیمت آنها را نسبت به کاشی و سرامیک بابرش معمولی متفاوت کرده و افزایش داده است . و حتی اینکه برش لیزری دادن محصولات نیز امکان پذیر هست یعنی اینکه سفارش از قبل به کارخانه داده شود امکان پذیر می باشد ولی اینکار شامل براورد هزینه می باشد .  
پس از نصب کاشی یا سرامیک ،درزی در میان آنها به وجود می آید لازم است در انتها با دوغاب سیمان یا چسب پر شود . این محصولات رکتیفاید به گونه ای برش خورده است که این فاصله به حداقل ممکن می رسد و زیبایی کار چندین برابر می شود.

نام دیگر رکتیفای ، کالیبره می باشد . به عبارت دیگر سرامیک رکتیفای شده زیر مجموعه سرامیک کالیبره میباشد . این حسن هم برای محصولات سرامیکی و هم برای کاشی وجود دارد .

در صنعت تولید کاشی و سرامیک اصطلاح رکتی بودن به معنی افزایش دقت در ابعاد محصول نهایی و همچنین افزایش دقت در میزان گونیا بودن محصولات می باشد . که با اضافه شدن یک مرحله به فرآیند تولید می توان محصولات رکتیفاید تولید نمود . یکی از مهمترین حسن کاشی رکتی فاید شده این می باشد که با توجه به اندازه یکنواخت اجازه می دهد پس از تمام شدن نصب و چیدمان کف ، سطحی بدون درز  داشته باشیم .  

به طور کلی عملیات کالیبره کردن ابعاد محصولات کاشی، توسط ماشین آلات خاص برای دستیابی به مقاصد زیر صورت می گیرد : 

 

  • کاهش اختلاف ابعاد ( افزایش دقت در ابعاد محصول )

 

  •  خط کش کردن اضلاع ( افزایش دقت در صافی و مستقیم بودن اضلاع )

 

  •  کاهش انحراف از قائم الزاویه ( فزایش دقت در میزان گونیا بودن محصول )

 

  • نمایش پیوسته طرح و امکان چیدمان بدون درز در کنار هم   جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->