کالیبره در سرامیک

کالیبره در سرامیک

تاریخ انتشار: 1398/02/17 14:47 | بازدید: 302

کالیبره در سرامیک

کالیبره در سرامیک

 

انتخاب کاشی و سرامیک یکی از وقت گیرترین گزینه های ساخت یک ساختمان است زمانی که ویژگی های یک سرامیک یا کاشی را برای انتخاب می سنجیم با واژه هایی از جمله کالیبره، رکتی، رکی فای، لیزری و...روبرو می شویم که شاید در میان عموم این واژه نیازمند تعریف و واژه کاوی باشد. در ابتدای سخن باید گفته شود که که تمامی اسامی ذکر شده  برای یک مفهوم می باشند و دارای اشتراک مفهومی می باشند.

رکتی فای یا کالیبره بودن یک کاشی و یا سرامیک یعنی اینکه اصطلاحا آن کاشی یا سرامیک با نمونه های مشابه خود کاملا گونیا و صاف و هم اندازه می باشد این نوع از کاشی و سرامیک های موجود در بازار به علت ویژگی های ذکر شده نیاز به بند کشی نداشته و هم به لحاظ زیبایی و هم به لحاظ تمیزی بیشتر پر طرفدارتر هستند. زمانی که کاشی یا سرامیک دارای بند کشی باشند پس از مدتی خطوط بندکشی کثیف شده و تیره تر می شوند و موجب جذب آلودگی بیشتر و کثیفی و محل تجمع کثیفی و باکتری می شوند.

به جهت رعایت اصول بهداشتی و زیبایی و یکدست شدن بیشتر کار بهتر است حتما از سرامیک های کالیبره استفاده شود برش این محصول به وسیله لیزری و به صورت کاملا یکدست انجام می شود.

این نوع از سرامیک پس از طی کردن مرحله تولید به وسیله ی دستگاه های برش کاملا صاف و یک اندازه می شوند لازم به ذکر است که برای فضا های بهداشتی علاوه بر انتخاب سرامیک کالیبره  از سرامیک هایی با ابعاد بزرگتر استفاده شود که نیاز کمتری به بند کشی داشته و آلودگی کمتری به خود جذب می کنند.

کاشی و سرامیک هایی که کالیبره هستند از چهار طرف برش فابریک و لیزری می شوند و زمانی که نصب شوند پوشش دهی آنها چهار طرفه است و زیبایی کار را را هم برای سرامیک کف و هم سرامیک بدنه چندین برابر می کند.

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت