کدام سنگ نما کمتر شوره می زند ؟


کدام سنگ نما کمتر شوره می زند ؟

تاریخ انتشار: 1398/02/03 11:35 | بازدید: 509

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

کدام سنگ نما کمتر شوره میزند ؟

 

با توجه به مطالب قبلی که گفته شد و نکات مثبت و منفی که در مورد انواع سنگ نما به تفضیل گفته شد . به این نتیجه رسیدیم که سنگ نمای تراورتن بهترین سنگ برای تمام مناطق و شرایط جوی موجود در ایران است. اما این نکته که شاید سنگ نما شما شوره بزند یکی از معضلاتی است که باید در نظر بگیرید . سنگ تراروتن با توجه به تخلخل بالایی که دارد باعث میشود تا سنگ بتواند نفس بکشد و نمک موجود در شن و سیمان خود را به پس بزند که به صورت شوره روی سنگ ظاهر می شود. برای مقابله با این معضل و پاسخ به این سوال که کدام نما کمتر شوره میزند  پیشنهاد میکینم این مقاله را مطالعه کنید .

تجربه و زمان ثابت کرده است که سنگ های مرمریت و گرانیت برای ساختمان به خوبی سنگ نمای تراورتن نیست و سنگ تراورتن به علاوه اینکه تخلخل دارد و به خوبی به ملات میچسبد وزن ساختمان را پایین نیز می آورد . سنگ های مرمریت به دلیل اینکه تخلخل ندارند به سادگی شوره نمیزند . به جز سنگ اداوی که از جمله مرمریت های ضعیف است. اما سنگ های مرمریت دقیقا به همین دلیل که تخلخل ندارند نمیتوانند به خوبی ملات بخورند و به روی ساختمان ثابت بمانند. سنگ گرانیت نیز هم به همین صورت مشابه مرمریت ها تخلخل بالایی ندارند در نتیجه شوره نمیزنند اما وزن گرانیت به دلیل عنصر آهن موجود در سنگ بسیار زیاد است و این آهن ها به مرور زمان زنگ خواهند زد و سنگ شما رو به زردی میرود و احتمال سقوط سنگ از ازتفاع بسیار زیاد است. پس در جواب این سوال باید گفت سنگ های مرمریت و گرانیت شوره نخواهند زد و سنگ تراروتن شوره میزند اما بسیار مناسب تر است برای انواع نماهایی که شما در نظر دارید.

اینکه کدام سنگ نمای تراورتن کمتر شوره میزند سوال بعدی است که در ادامه به آن پاسخ می دهیم :

شوره سنگ به دلیل وجود نمک در شن و سیمان کار شده در پشت سنگ است و پلاک سنگ منبع تولید کننده شوره نیست . هرچه سنگ تراورتن از تخلخل بیشتری برخوردار باشد شوره روی سنگ به نسبت با توجه به اینکه شن و سیمان مناسبی کار نشده باشد بیشتر است. سنگ تراورتن برند عباس آباد و حاجی آباد و ابیانه و دره بخاری از جمله سنگ نمای تراروتن هستند که تخلخل مناسبی دارند و  تخلخل بالایی ندارند و همچنین اکثر سنگ های نام برده از رنگ های روشن و سفید تشکیل شده اند به همین دلیل شوره به روی آنها به وضوح مشخص نیست حتی اگر شن و سیمان کار شده نمک بالایی داشته باشد .

راه مقابله با شوره سنگ نما :

اگر سنگ نما را کار نکرده اید ابتدا از شن و سیمان شسته استفاده کنید یا گزینه نمای خشک را انتخاب کنید . اگر نما را به صورت مکانیکی و خشک کار کنید از هر نوع سنگی بر روی ساختمان میتوانید استفاده کنید در مقاله جدیدترین متد اجرای سنگ ساختمان به تفضیل برای شما نحو اجرای این نوع نما را توضیح داده ایم و در اینده نزدیک تمام موارد و مصالحی که این نوع از اجرا لازم دارد را به محصولات کالا ساخت اضافه خواهیم کرد به امید اینکه شما هر طرح و سنگی را که برای نمای ساختمان خود در نظر دارید به زیبایی هرچه تمام تر اجرا کنید. در واقع نمای ساختمان بازگو کلیت ساختمان و افراد مستقر در آن است . هرچه نمای شما چشمگیر تر باشد گمان ها به سوی افراد خاص تر و حتی دکوراسیون داخلی خاص تر سوق پیدا میکند.

اگر سنگ تراورتن خود را کار کرده اید بهتر است در ابتدا سنگ خود را بشوید با استفاده از محلول شوره زدا یا سرکه صنعتی و سفید و بعد از خشک شدن نما از رزین استفاده کنید. بسته به رنگ سنگ کار شده در سنگ نما بهتر است از رزین های نانو و معمولی استفاده کنید . رزین های معمولی برای سنگ های کرم و شکلاتی مناسب است و سنگ نمای تراورتن سفید را حتما با استفاده از رزرین نانو پوشش دهید تا راه تنفس سنگ بسته شود و دیگر شاهد شوره سنگ نمای خود نباشید .

 

شما میتوانید با تماس با همکاران ما از مشاوره رایگان برخودار شوید. تمام تلاش ما در کالاساخت جلب رضایت و خشنودی خاطر شماست .

 

تهیه و تنظیم در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت ....

 

 جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات