برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
شوره زدن سنگ نما

کدام سنگ نما کمتر شوره می زند ؟

تاریخ انتشار: 1398/02/03 11:35 | بازدید: 1075

میزان شوره انواع سنگ نما راه های مقابله با شوره سنگ نما

کدام سنگ نما کمتر شوره می زند ؟

کدام سنگ نما کمتر شوره میزند؟

 

با توجه به مطالب قبلی که گفته شد و نکات مثبت و منفی که در مورد انواع سنگ نما به تفضیل بیان شد، به این نتیجه رسیدیم که سنگ نما بهترین سنگ برای تمام مناطق و شرایط جوی موجود در ایران است. اما این نکته که شاید سنگ نما شما شوره بزند یکی از معضلاتی است که باید در نظر بگیرید . سنگ تراورتن با توجه به تخلخل بالایی که دارد باعث می شود تا سنگ بتواند نفس بکشد و نمک موجود در شن و سیمان خود را به پس بزند که به صورت شوره روی سنگ ظاهر می شود. برای مقابله با این معضل و پاسخ به این سوال که کدام نما کمتر شوره میزند پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه کنید.
تجربه و زمان ثابت کرده است که سنگ های مرمریت و گرانیت برای ساختمان به خوبی سنگ نمای تراورتن نیستند و سنگ تراورتن علاوه بر اینکه تخلخل بالایی دارد و به خوبی به ملات میچسبد وزن ساختمان را نیز پایین می آورد . سنگ های مرمریت به دلیل اینکه تخلخل ندارند به سادگی شوره نمیزند . به جز سنگ اداوی که از جمله مرمریت های ضعیف است. اما سنگ های مرمریت دقیقا به همین دلیل که تخلخل ندارند نمیتوانند به خوبی اصطلاحاً ملات بخورند و به روی ساختمان ثابت بمانند. سنگ گرانیت نیز به همین صورت و مشابه مرمریت ها تخلخل بالایی ندارند در نتیجه شوره نمیزنند اما وزن گرانیت به دلیل عنصر آهن موجود در سنگ بسیار زیاد است و همین آهن موجود می تواند به عنوان نقطه ضعف این سنگ نقش بازی کرده و به مرور زمان زنگ خواهد زد و سنگ شما رو به زردی میرود و احتمال سقوط سنگ از ارتفاع بسیار زیاد است. پس در جواب این سوال باید گفت سنگ های مرمریت و گرانیت شوره نخواهند زد ولی سنگ تراورتن احتمال شوره زدن دارد، اما برای انواع نماهایی که شما در نظر دارید بسیار مناسب تر است.

شوره در سنگ نما


اینکه کدام سنگ نمای تراورتن کمتر شوره میزند سوال بعدی است که در ادامه به آن پاسخ می دهیم:


دلیل ایجاد شوره سنگ، وجود نمک در شن و سیمان کار شده در پشت سنگ است و پلاک سنگ منبع تولید کننده شوره نیست . هر چه سنگ تراورتن از تخلخل بیشتری برخوردار باشد شوره روی سنگ به نسبت با توجه به اینکه شن و سیمان مناسبی کار نشده باشد بیشتر است. سنگ تراورتن برند عباس آباد و حاجی آباد و ابیانه و دره بخاری از جمله سنگ نمای تراورتن هستند که تخلخل مناسبی دارند و تخلخل بالایی ندارند و همچنین اکثر سنگ های نام برده از رنگ های روشن و سفید تشکیل شده اند به همین دلیل شوره به روی آنها به وضوح مشخص نیست حتی اگر شن و سیمان کار شده نمک بالایی داشته باشد . البته تنها دلیل ایجاد شوره مصالح و ملات نمی باشد. مثلا ممکن است شما در صورت کار کردن سنگ نامناسب برای اقلیم شمال در این منطقه و پس از گذراندن فصل بارانی روی نمای خود شوره مشاهده کنید. اما اصلی ترین دلیل ایجاد شوره روی سطح سنگ های موجود در نما همان استفاده از ملات نامناسب و اصطلاحاً شسته نشده است.
راه مقابله با شوره سنگ نما:


اگر سنگ نما را کار نکرده اید ابتدا از شن و سیمان شسته یا حتی برای راحتی بیشتر خیال دوبار شسته شده استفاده کنید یا گزینه نمای خشک را انتخاب کنید . اگر نما را به صورت مکانیکی و خشک کار کنید از هر نوع سنگی بر روی ساختمان میتوانید استفاده کنید در مقاله جدیدترین متد اجرای سنگ ساختمان به تفضیل برای شما نحوه ی اجرای این نوع نما را توضیح داده ایم و در اینده نزدیک تمام موارد و مصالحی که این نوع از اجرا لازم دارد را به محصولات کالا ساخت اضافه خواهیم کرد به امید اینکه شما هر طرح و سنگی را که برای نمای ساختمان خود در نظر دارید به زیبایی هر چه تمام تر اجرا کنید. در  واقع نمای ساختمان بازگوی کلیت ساختمان و افراد مستقر در آن است . هر چه نمای شما چشمگیرتر باشد گمان ها به سوی افراد خاص تر و حتی دکوراسیون داخلی خاص تر سوق پیدا می کند.

شن و ماسه شسته


اگر سنگ تراورتن خود را کار کرده اید بهتر است در ابتدا نما را با استفاده از محلول شوره زدا یا سرکه صنعتی و یا هر شوینده ای که خودتان ترجیح می دهید بشویید و بعد از خشک شدن نما از رزین استفاده کنید. بسته به رنگ سنگ کار شده در سنگ نما بهتر است از رزین های نانو و معمولی استفاده کنید. رزین های معمولی برای سنگ های کرم و شکلاتی مناسب است و سنگ نمای تراورتن سفید را حتماً با استفاده از رزین نانو پوشش دهید تا راه تنفس سنگ بسته شود و دیگر شاهد شوره سنگ نمای خود نباشید.
در نظر داشته باشید مطالبی که در بالا عنوان شد تنها بخشی از تجربه جمع آوری شده از بین مصرف کنندگان و کارشناسان ما بود که به همت تیم تحقیق و توسعه کالا ساخت گرد آوری و تقدیم حضور گردید. قصد این بود که در کنار اختصار کلام مطالب لازم و مفید به حضور عرضه گردد. در صورتی پاسخ سوال شما در متن بالا نبود و یا به هر دلیلی نیاز به مشاوره بیشتر به منظور تصمیم گیری و اجرای نمای ساختمانتان دارید می توانید به راحتی با شماره های بالای صفحه با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و یا با پر کردن فرم درخواست منتظر تماس کارشناسان ما در اسرع وقت باشید. سعی همکاران ما در بخش فروش و بازرگانی بر این است که بدون هیچ چشم داشتی اطلاعات و تجربه خویش را به رایگان در اختیار شما بگذارند.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت