برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
کیفیت سنگ های  مرمریت

کیفیت در سنگ های مرمریت

تاریخ انتشار: 1398/04/01 18:10 | بازدید: 295

کیفیت در سنگ های مرمریت به چه مواردی بستگی دارد...

کیفیت در سنگ های مرمریت

کیفیت سنگ های مرمریت در کدام یک از موارد است؟

 

سنگ های مرمریت نمونه ای از سنگ های ساختمانی هستند که از دسته سنگ های دگرگون شده می باشند. این سنگ به صورت یکدست و یا همراه با موج های زیبا با طرح های مختلف یافت می شود. سنگ های مرمریت در انواع مختلفی شامل سنگ مرمریت هرسین، سنگ مرمریت خوی، سنگ مرمریت آباده، سنگ مرمریت دهبید و سنگ مرمریت صلصالی تولید می شود. هر یک از انواع سنگ های مرمریت دارای سورت های سوپر، ممتاز و درجه یک می باشند که این دسته بندی بسته به کیفیت هر یک از آن ها است. در این مطلب به برسی مواردی می پردازیم که بر کیفیت سنگ های مرمریت تاثیرگذار هستند.

  • ساب و صیقل :

برخی از انواع سنگ های مرمریت قابلیت ساب پذیری بسیار بالایی دارند. برای مثال سنگ مرمریت دهبید که یکی از گران قیمت ترین و بهترین سنگ های مرمریت می باشد را می توان تا حد بسیار زیادی ساب و صیقل داد. شفافیت ودرخشندگی حاصل از ساب دادن این نوع سنگ به حدی است که می تواند نور را از خود عبور دهد و حتی می توان تصویر را مانند آینه در آن دید. در کل ساب دادن یک سنگ منجر به این می شود که کیفیت سنگ بالا رود به این دلیل که درزها و خلل های روی سنگ بسته می شود و در نتیجه عمر سنگ بسیار بالا رود، علاوه بر آن هرچه سنگ صیقلی تر باشد توجه بیشتری را به خود جلب می کند و زیبایی آن منجر به زیبایی و شکوه محیط می شود. برخی از سنگ های مرمریت قابلیت ساب پذیری ندارند و هرچقدر آن ها را ساب دهیم به  همان شکل باقی می مانند.این نوع سنگ ها از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و قیمت آن ها بسیار کم تر است.

  • تراکم در سنگ:

تراکم بالا یکی از مواردی است که کیفیت یک سنگ را نشان می دهد. یکی از روش های سنتی که معماران از آن برای تشخیص میزان تراکم و تو پر بودن سنگ های مرمریت استفاده می کنند این است که به وسیله یک جسم فلزی به قسمت نسابیده سنگ های مرمریت ضربه وارد می نمایند و اگر صدایی که از آن صاتع می شود زیر تر باشد تراکم سنگ بیشتر است. تراک بالا در سنگ های مرمریت موجب می شود تا مقاومت آن ها در برابر ضربه و فشار افزایش یابد و در نتیجه بتوان از آن ها در قسمت هایی که همواره در معرض ضربه و فرسایش قرار دارند (برای مثال پلکان) استفاده نمود. سنگ مرمریت دهبید شایان یکی از سنگ های مرمریت است که از تراکم بسیار بالایی برخوردار است.

  • برش:

از دیگر مواردی که می تواند بر روی کیفیت سنگ های مرمریت تاثیرگذار باشد، برش آن ها است. بر روی سطح برخی از سنگ های مرمریت  دارای خطوط آهکی وجود دارند که مانند ترک می باشند. این خطوط آهکی علاوه بر اینکه ظاهر سنگ را نازیبا می کند موجب کاهش عمر آن نیز می شوند. برش و فرآوری استاندارد این سنگ ها منجر به غير قابل لمس شدن این خطوط می شود و ظاهر پاك تر و كم خط ترسنگ نشان از استحکام و مقاومت بیشتر ان است.

  • ماهیت :

برخی از انواع سنگ های مرمریت ماهیت آهکی دارند که این نکته منجر به جذب آب بالا در آن ها می شود. جذب آب بالا در یک سنگ موجب می شود تا آب در بافت سنگ نفوذ کند و سنگ را متلاشی کند. هرچه سنگ های مرمریت ماهیت آهکی بیشتری داشته باشند از کیفیت پایین تری برخوردار هستند و قیمت آن ها پایین تر است. سنگ مرمریت آباده یکی از سنگ های مرمریت با قیمت پایین می باشد و این به دلیل سطح آهکی آن ها است که با کشیدن یک دست بر روی آن می ریزد.

 

kitchenmarble

 

  • مقاومت سنگ

مقاومت سنگ های مرمریت شامل مقاومت فرسایشی و مقاومت فشاری می باشد. طبیعتا هرچه مقاومت و استحکام یک سنگ بیشتر باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است. مقاومت بالا در یک سنگ موجب افزایش طول عمر آن می شود.

  • سورت بندی سنگ:

هنگامی که کوپه های سنگ های مرمریت از معادن استخراج می شوند دارای طرح ها و رگه هایی هستند. هنگامی که این سنگ بریده می شود ناخالصی ها و تفاوت رنگ  موجود در آن پدیدار می شود و برای اینکه قابلیت فروش پیدا کند نیاز به عمل سورت بندی با دقت بالا دارد. هرچه این عمل دقیق تر و یکنواخت تر باشد، بازی رنگ در آن به حداقل می رسد. کیفیت سنگ های مرمریت با سورت بندی دقیق و رگه های کمتر بیش از دیگر سورت بندی هاست. 

گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت یک مجموعه ی بزرگ در زمینه مصالح ساختمانی و تولید سنگ های ساختمانی می باشد که انواع سنگ های مرمریت با کیفیت بسیار مناسب را برای خریداران ارائه می نماید.

  

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

 

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت