برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
یک جا تلویزیونی آجری

یک جا تلویزیونی آجری !

تاریخ انتشار: 1397/07/16 13:09 | بازدید: 445

استفاده از آجر در دیوار پشت تلویزیون...

یک جا تلویزیونی آجری !

همانطور که در مقاله های قبل ذکر شد وجود آجر نما در محل زندگی حس و حال خاصی به فضای کلی خانه اضافه می کند و به آن قدمت و قدرت و هویت می بخشد . معمولا در مکان های تزیینی مانند مکان قرار گیری تلوزیون ، طاقچه ها ، دکورها و جاهایی از این دست از آجرنسوز های دکوراتیو استفاده می شود که می توان از آن ها در طراحی های داخلی به انواع سبک های مدرن و کلاسیک و یا حتی ترکیبی استفاده کرد . معمولا زمانی که می خواهیم از آجر نسوز استفاده کنیم ، رنگ آجرنسوز، الگوهای چیدمان و حتی وسایل تزئینی که قرار است روی دیوار نصب شود نکاتی بسیار حائز اهمیت است. شاید به نظر برسد که یک دیوار آجری در یک مکان مدرن بسیار در تضاد است اما چندین سال است که معماران هرزمان که بخواهند مکانی را هویت ببخشند و جذابیتی بی نظیر در فضای نشیمن ایجاد کنند و ایجاد یک بافت مشهود و قابل لمس انجام بدهند به سمت طراحی دیوار پوشیده از آجر نسوز حرکت می کنند.
معمولا طراحان هرکدام ایدئولوژی خاصی برای طراحی های حاوی آجر در فضا های محتلف دارند. برخی ها می خواهند ترکیبی از گذشته و حال ایجاد کنند. برخی طراحان این روش را ایجاد نوستالژی در طراحی داخلی می دانند و برخی دیگر استفاده از آجر را راهی برای ایجاد ظرافت و هویت و فرار از اثرات خسته کننده طراحی و مصالح مدرن می دانند.

 

طراحی دیوار آجری برای پشت تلوزیون

 

استفاده از آجر نسوز برای دیزاین دیوار پشت تلوزیون در فضای یک سالن نشیمن و یا اتاق کنفرانس دفتر کار بر روی هویت مجموعه اثر به سزایی دارد. البته رعایت نکاتی نظیر چیدمان که الگوی چیدمان آنها باید از نوع ساده و آجرهای دکوراتیو بدون طراحی باشد، زیرا چیدمان های شلوغ چشم را اذیت و ذهن را خسته می کند و قدرت تمرکز را از انسان ها می گیرد ، انتخاب رنگ آجرنسوز مناسب فضای مورد نظر می تواند ساختار خسته کننده و یک دست فضای مدرن را با ایجاد تضاد و تمایز بین عناصر از بین ببرد و برروی یک نقطه کانونی مشخص در نشیمن و یا دفتر کار نقش پر رنگی داشته باشد و جذابیت زیادی را در طراحی داخلی ایجاد کند. در انتخاب آجر نسوز در طراحی های دیواری این نکته حائز اهمیت است که تونالیته رنگی آجری که انتخاب می کنیم باید دارای هارمونی رنگی با کلیه اجسام موجود در اتاق باشد که در ادامه این مقاله 3 هارمونی بسیار اثر پذیر در انتخاب رنگ آجر نسوز و آجر نما را مختصرا به شما آموزش می دهیم:

 

یه جا تلویزیونی آجری

 

هارمونی رنگهای سرد و رنگ های گرم

معمولا آجرنسوز دارای تونالیه های گرم هستند که می توان آنرا با انتخاب رنگ های سرد در وسایل و مبلمان جبران کرد.

 

• هارمونی هم جوار بودن رنگها
رنگ های هم جوار یعنی رنگ هایی که در دایره رنگی ایتن به طور سه تایی کنار همدیگر قرار گرفته اند مانند مبلمان نارنجی در کنار آجرنسوز زرد یا شاموتی

 

• هارمونی رنگ های مکمل
رنگ های مکمل رنگ هایی هستند که در دایره رنگی ایتن مقابل هم دیگر قرار گرفته اند و زمانی که در کنار یکدیگر قرار بگیرند تضاد بسیار زیبایی ایجاد می کنند و شامل ترکیب هایی مانند دیوار آجر نسوز قرمز و یا مبلمان بنفش تیره در برابر آجز نسوز زرد و یا آجز نسوز گل بهی در مقابل آجر نسوز آبی نفتی. در کل رنگ های مکمل دارای بیشترین تضاد ممکن از لحاظ بصری و ایجاد تحرک زیاد می شود و البته به این نکته توجه کنیم که تصاد زیاد باعث آزار بصری بیننده می شود. شما همراهان گرامی می توانید به منظور دریافت مشاوره در خصوص انتخاب رنگ و محصول مناسب با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و یا با پر کردن باکس تماس در صفحه اصلی منتظر تماس کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

031-91004468

مشاوره تلگرام آجر

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت