برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
4 نکته در انتخاب بهترین کاشی آشپزخانه

4 نکته در انتخاب بهترین کاشی برای آشپزخانه

تاریخ انتشار: 1397/06/26 13:20 | بازدید: 640

مناسبترین کاشی برای آشپزخانه

4 نکته در انتخاب بهترین کاشی برای آشپزخانه

4 نکته در انتخاب بهترین کاشی برای آشپزخانه

 

کاشی آشپزخانه همراه با کابینت دو عنصری هستند که درطراحی داخلی آشپزخانه و ایجاد ظاهری جذاب برای آشپزخانه بسیار تاثیرگذار هستند.از آنجایی که آشپرخانه جز قسمت هایی از خانه است که بعد از اتاق پذیرایی و ناهار خوری خیلی در معرض دید مهمانان قرار می گیرد، هم چنین خانم خانه بیشتر در آن حضور دارد، توجه به زیبایی و دیزاین آن بسیار حائز اهمیت است .گستردگی تنوع رنگ و مدل کاشی آشپزخانه این امکان را برای معماران و طراحان فراهم می کند که آشپزخانه ای با سبک و طرح دلخواه خود خلق کنند.

در آشپزخانه می توان بسته به کاربرد از چند طرح مختلف کاشی استفاده کرد که همه ی اینها زیبایی فضای آشپزخانه شمارا دو چندان می کند. چیزی که هنگام انتخاب کاشی برای آشپزخانه باید آن را درنظر گرفت این است که کاشی برای کدام قسمت آشپزخانه قرار است استفاده شود. آیا هدف کاشی کاری بدنه ی آشپزخانه است یا کف آشپزخانه؟ زیرا برای مثال کاشی های براق که روی دیوار آشپزخانه نصب می شوند برای نصب در کف آشپزخانه مناسب نیستند. کاشی ای که برای کف آشپزخانه استفاده می شود باید برای راه رفتن ایمن باشد و سر نباشد، که کاشی های براق فاقد این ویژگی هستند. آیا هدف کاشی کاری نمای دیوار پشت گاز هست یا کاشی کاری فضای بین کابینت ها؟و...

کالا ساخت قصد دارد در این مقاله با طرح 4 نکته شما را در انتخاب کاشی مناسب برای آشپزخانه تان یاری دهد:

 

  •  محل نصب کاشی را تعیین کنید

 

قبل از انتخاب کاشی باید ابتدا تصمیم بگیرید کاشی برای چه سطحی قرار است بکاربرده شود. از کاشی می توان برای پوشاندن سطح دیوار پشت سینک ظرفشویی، هود و اجاق گاز برای جلوگیری از کثیفی و امکان شستشوی آسان این سطوح استفاده کرد یا توسط آن سطح بین کابیت ها را پوشاند و به زیباتر جلوه نشان دادن کابینت ها کمک کرد. کف آشپزخانه و سطح روی کابینت ها نیز از دیگر سطوحی هستند که از کاشی برای پوشاندن آنها به وفور استفاده می شود.

 

  •  به تفاوت بین کاشی ها توجه کنید

 

کلمه کاشی در مفهوم عامیانه هر واحد تقريبا كوچك و نازك با شكلي هندسي اشاره دارد كه می توانند به صورت ردیفی در کنار هم چیده شوند و در تعداد زياد جهت پوشش سطوح مورد استفاده قرارگيرند. جنس این واحد جهت پوشاندن سطوح مختلف آشپزخانه می تواند شامل سنگ، وینیل، سرامیک، چوب پنبه، پورسلان و شیشه باشد. هر جنس از کاشی برای پوشش سطح خاصی از آشپزخانه قابل استفاده است. کاشی های از جنس وینیل و چوب پنبه بیشتر برای استفاده به عنوان کفپوش در آشپزخانه ها رایج هستند و کاشی های شیشه ای بیشتر برای پوشاندن بدنه ی آشپزخانه کاربرد دارند. از کاشی های سرامیکی و پرسلانی نیز هم در کاشی کاری کف و هم در طرح های مختلف برای پوشاندن دیوار پشت اجاق گاز و ظرفشویی می توان بهره برد.

 

  •  از زیبایی کاشی های طرح دار بهره بگیرید

 

کاشی ها در انواع کاشی های طرح دار، ساده و با سطح برجسته تولید می شوند. کاشی های ساده در انواع براق و مات هم از نظر زیبایی شناسی و هم نظافت و صرفه ی اقتصادی غالبا برای استفاده در کف آشپزخانه مناسب تر هستند. در حالی که  کاشی های طرح دار اگر به درستی برای طراحی دیوارهای آشپزخانه بکار برده شوند در تلفیق با کاشی های ساده زیبایی آشپزخانه ی شما را دو چندان می کنند. کاشی ها با طرح گل و بوته، از انواع زیبا و پرطرفدار کاشی های طرح دار برای بدنه ی آشپزخانه هستند که می توان برای کاهش هزینه تنها با نصب آنها در دیوار پشت ظرفشویی یا اجاق گاز یا بین کابینت های بالایی و پایینی جلوه ای زیبا به نمای آشپزخانه بخشید.

 

  •  ست کردن کاشی و کابینت آشپزخانه

 

وجود طرح ها و رنگ های مختلف کاشی در بازار کار ست کردن کاشی و کابینت را برای ساختمان سازها و طراحان بسیار آسان کرده است. پیشنهاد ما به شما این است قبل از خرید کاشی سری هم به فروشگاههای کابینت و لوازم آشپزخانه بزنید و با داشتن پیش زمینه ی فکری درباره رنگ و طرح کابینت برای انتخاب کاشی آشپزخانه ی خود اقدام کنید.

 

تهیه شده در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت