برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
نکاتی در مورد کاشی سرویس بهداشتی

5 نکته در مورد استفاده از کاشی سرویس بهداشتی

تاریخ انتشار: 1398/04/11 16:03 | بازدید: 355

5 نکته در مورد استفاده از کاشی سرویس بهداشتی

دنیای ساخت و ساز امروز یکی از پر رنگ و طرح ترین های اطافمان است و در این میان کاشی و سرامیک در بین متریال های مورد استفاده از اهمیت بالایی برخوردار است و این اهمیت به سبب وجود رنگ و طرح و سبک های مختلف در میان مصالح دیگر است. به طور مثال تنها کاشی و سرامیک است که طرح های مختلفی از جمله چوب، سنگ، قلوه سنگ، اشیا موجود، طرح های موتیف (پازلی) ،آجری ، موزاییکی، تک رنگ ساده را شامل می شود.

در هنگام انتخاب کاشی و سرامیک های اشپزخانه باید به موارد یادی از جمله منحنی های کار تیرگی و روشنی رنگ ها،مقاومت در برابر لغزش، انواع املاح و مواد معدنی موجود در آب و تاثیر آن بر سرامیک و ... در این مقاله بر آن شدیم که موارد مهم و اصلی را به هنگام انتخاب کاشی سرویس بهداشتی مورد بررسی قرار دهیم:

 انتخاب کاشی و سرامیک مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی یکی از مهمترین گزینه های انتخابی یک ساختمان است شاید در بین دنیای شلوغ و رنگ رنگی کاشی و سرامیک گیر کرده باشید و با خولندن گزینه های پیشنهادی زیر تصمیم داشته باشید مسیر را برای خودتان هموار کنید ولی این نکته را در نظر داشته باشید که تمام موارد زیر تماما به سلیقه شما بستگی دارد و امکان ایجاد خلاقیت های مختلفی نیز براتی فضای سرویس بهداشتی و حمام وجود دارد.

 

توصیه اول: تناسب بین ابعاد کاشی و فضا را فراموش نکنید

عموما این نکته مورد توجه تمامی معماران می باشد که برای فضا های بزرگ از کاشی و سرامیک های بزرگ و برای فضا های کوچک از کاشی و سرامیک های کوچک استفاده نمایید. زیرا استفاده از کاشی وسرامیک های کوچک برای فضای بزرگ مشکلات خاص خودش را دارد از جمله این موارد می توان به زیاد شدن بندکشی ها و در پی آن زودتر کثیف شدن و جرم گیری بیشتر بندکشی ها می باشد. تمیز کاری و نظافت سرویس بهداشتی از اهمیت بالایی برخوردار است و بندکشی های زیادتر زیبایی کار را از بین می برد. مورد دیگر در انتخاب کاشی و سرامیک های بزرگ برای فضاهای کوچک است که موجب می شود آب بندی به سمت راه فاضلاب خوب انجام نمی شود و موجب می شود کار خوب از آب در نیاید.ایجاد تعادل بین سرامیک های حمام زیبایی بصری کار را بالا می برد.

 

توصیه دوم: به ترکیب کاشی سقف و بدنه و کف دقت کنید

ترکیب بندی حمام و سرویس بستگی به سلیقه و نوع نگاه و سبک زیبایی شناسی شما دارد که سه ایده اصلی و پایه در بین عموم مردم مورد استقبال است.

الف) کف و بدنه هم رنگ و سقف متفاوت :

دراین روش عموما کاشی و سرامیک کف را یک رنگ و یا با هارمونی رنگی یکسان استفاده می شود و سقف را از رنگ مکمل یا روشن برای ایجاد حس بلندی استفاده می کنند.در نظر داشته باشید که استفاده از رنگ سفید و روشن نیازمند تمیزکاری زودتری به نسبت رنگ های دیگر دارد که البته رنگ خاکستری حالتی خنثی و ما بین را در این میان دارد.

ب) کف و بدنه و سقف هرسه متفاوت :

این نوع دیزاین عموما در سبک های مدرن و با تنوع رنگی بالا مورد استفاده است که به طور مثال برای ایجاد حس و انرژی در سرویس بهداشتی و حمام از رنگ های اصلی و به صورت مکمل استفاده می شود البته می توان ازرنگ هایی با هارمونی رنگی مشابه و طیف یکسان نیز استفاده نمود.

ج) کف بدنه و سقف یکسان:

در این سبک کار می توان طرح یا رنگ خاصی را به صورت پیچشی در کف و بدنه و نهایتا در سقف ادامه داد که زیبایی کار را چندین برابر می کنند. البته زمانی که صحبت از این پیچش می شود منظور ادامه طرح به صورت عمودی می باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که عموما در کاشی و سرامیک بدنه به صورت افقی ادامه پیدا می کند و اصولا از فیتیله های سیگاری نیز در بین آن استفاده می شود. ولی در نظر داشته باشید که خلاقیت همیشه زیبایی و جذابیت ویژه ای به کار شما می دهد ولی خلاقیت باید با توجه به اصول فنی نصب و انتخاب کاشی و سرامیک باشد توجه داشته باشید که برای مشورت می توانید با مشاوران ما در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت به صورت رایگان ارتباط بگیرید .

 

 توصیه سوم: استفاده از رنگ در سرامیک را جدی بگیرید.

رنگ ها عموما عنصر زیبایی بخش یک فضا هستند که هم می توانند زیبایی و حرکت را به فضا هدیه بدهند و هم می توانند سردی و سکون و ایستایی را به فضا القا کنند. هنر استفاده از رنگ ها هنری است که از پوشش روزمره ما تا انتخاب رنگ در ساختمان ادامه دارد. حس زیبایی شناسی در رزنگ ها به نسبت هر انسان و شخصیتی متفاوت است ولی اگر به قوانین رنگ شناسی توجه کنیم کاری همه پسند و زیبا ارایه خواهیم داد.

در رنگ بندی سرامیک و سرامیک سرویس بهداشتی حتما دقت داشته باشید که به جهت سرد بودن فضای حمام و سرویس بهداشتی بهتر است از رنگ هایی با طیف گرم یا خنثی استفاده شود. در این میان توجهی اندک به کل رنگ بندی ساختمان داشته باشید. بهتر است هارمونی کل را در نظر بگیرید و اگر سبک خاصی مدنظرتان نیست کل خانه را رنگی رنگی نکنید.

با توجه به شناختی که از محیط خود دارید حتما از ترکیب فرم ها و رنگ های همخوان فضا را بزرگتر و یا کوچتر کنید خطای دید هنری اسات که می تواند عیوب فضاهای ما را بپوشاند که یکی از روش های مورد استفاده در ایجاد خطای دید رنگ و فرم است.

 

توصیه چهارم: کاشی و سرامیک را حرفه ای و با اطلاعات خرید کنید.

همیشه یک انتخاب حرفه ای موجب می شود که یک نتیجه حرفه ای تحویل دهیم در انتخاب کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی انتظار نمیرود که شما به اندازه یک معمار یا طراح ساختمان اطلاعات داشته باشید ولی دانستن نکات لازم در خرید از اهمیت بالایی برخوردار است.

در زیر مختصری از نکات فنی انتخاب کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی ذکر می شود.

الف) توجه داشته باشید که برای کف سرویس بهداشتی از سرامیک و برای بدنه های ساختمان از کاشی استفاده می شود.

ب) سرامیک کف اصولا مربعی شکل و در ابعاد 25*25 استفاده می شود.

ج) کاشی بدنه بیشتر در ابعاد مسطتیل شکل از جمله 30*60 مورد استفاده قرار می گیرد.

د) کاشی هایی با لعاب برجسته به جهت سرخوردگی برای فضای حمام مناسب تر هستند.

ه) سرامیک کف را به جهت کثیف شدن بندکشی میتوان کالیبره و بدون بندکشی انخاب نمود.

در صورت احتیاج به اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران در بخش کاشی و سرامیک کالاساخت تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

هر نوع از کاشی دارای بسته بندی ، لعاب، رنگ و طرح و جنس متفاوتی است دقت داشته باشید که این تفاوت ها هم میتواند برای فضای شما مناسب باشد و هم غیر مناسب...رمز موفقیت است.کاشی سرویس بهداشتی را می بایست به جهت میزان لیز بودن میزان جذب آب و در نهایت درجه مقاومت و معیار سایش مورد بررسی قرار داد.کاشی و سرامیکی که ویژگی های فوق را نداشته باشد کار شما را سخت تر و به عبارتی شاید شما را مجبور کند که آن را از فضای کار جدا کرده و مجدد هزینه خرید کاشی جدید را متحمل شوید.

حتما از کاشی و سرامیک های با ملات خور بالا استفاده نماییددر مورد کاشی و سرامیک پشت کاشی اگر دارای طرح و بالا و پایین باشد بهتردرملات فرو رفته و چفت می شود و موجب استقامت بیشتر کار می شود.

 

توصیه پنجم: نصب اصولی کاشی و سرامیک را مورد توجه قرار دهید.

معماری اصولا نیازمند دقت و توجه زیادی است و معمار این توانایی را دارد معمولی ترین سرامیک را به لاکچری ترین کار تبدیل کند و برعکس. پس بهتر است در انتخاب معمار نهایت دقت خود را به خرج دهید پس حتما از خبره بودن معمار خو اطمینان پیدا کنید.

درز گیری و به اصلاح صنعت کاشی و سرامیک بندکشی باید با دقت بالایی نصب شود از وسایل جدید و کاربردی صنعت ساخت و سازهمانند صلیب ، پودر بندکشی رنگی و...نیز استفاده نمایید.

برای حفط فاصله  یکسان در بین کار می توانید از صلیب هایی با ضخامت یک میلی متر تا 10 ملی متر استفاده نمایید و زیبایی کار را چندین برابر کنید.از نظر قیمت شاید قیمت کاشی و سرامیک های لوکس و وسایل و ابزار های مورد استفاده برای بندکشی گران باشد ولی چون با محیط های کوچکی چون حمام و سرویس بهداشتی روبرو هستیم این هزینه به چشم نمی آید. با توجه به موارد گفته شده و توجه به مسایل زیبایی شناسی میتوانید بدون نگرانی از قیمت کاشی با اندکی چاشنی هنر و ذوق و خلاقیت زیبای را به فضای خود هدیه بدهید. 

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره کالا ساخت کاشی و سرامیک

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت