برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
8 مورد کاشی کاری برای سرویس بهداشتی

8 مورد کاشی کاری برای سرویس بهداشتی

تاریخ انتشار: 1402/06/04 16:52 | بازدید: 50

8 مورد کاشی کاری برای سرویس بهداشتی

یکی از قشنگی های خانه سازی خرید مصالح ساختمانی ست که صاحبان ملک با کلی شور و ذوق خرید می کنند. البته انتخاب متریال برای سرویس بهداشتی نیز یکی از این موارد می باشد. کاشی سرویس بهداشتی از دو نظر برای صاحبخانه بخصوص خانمها مهم است و بخاطر همین روی این موضوع حساس هستند:


اول: کیفیت کاشی
کیفیت و جنس کاشی مهم است چرا که سرویس بهداشتی یکی از مکانهائیست که با تمام مواد شوینده شستشو تماس دارد و تقریباً برای تمیز کردن آن تمامی مواد شوینده قوی و ضعیف روی آن تست می شود.

دوم: طرح و رنگبندی خاص کاشی
- تقریباً یکی از چالش هایی که بیشتر با آن در ارتباط هستیم، انتخاب طرح و رنگ کاشی سرویس بهداشتی می باشد. همیشه سوالاتی همچون:


- اینکه چه مدل کاشی و با چه ابعاد و چه رنگی انتخاب کنیم که به فضای داخلی بیاید؟
- در فضای سرویس بهداشتی از چه رنگی استفاده کنیم که بزرگتر به نظر برسد؟
- شیک ترین کاشی ها کدامند؟
- چه مدل کاشی با چه رنگی انتخاب کنیم که با اکسسوری ها هارمونی رنگ داشته باشد؟
- با توجه به رنگ کاشی از چه المانهایی استفاده کنیم که فضای داخلی زیباتر بنظر برسد.
در ادامه ی این مقاله ترجیح اینست که با توجه به تصویر ده نمونه از مدلهای کاشی سرویس بهداشتی اجرا شده را معرفی و مورد بررسی قرار دهیم.

 

تصویر اول:

 

یکی از رنگ های خاص و سلطنتی طلائی ست در تصویر زیر از کاشی طلائی فوق العاده براق و لوستری استفاده شده است. کاشی های طلائی که با طراحی پولکی شکل جلوه و نمای سرویس بهداشتی را خاص و لاکچری کرده است. همانطور که در تصویر می بینید، از اکسسوری سفید برای جذابترشدن کاراستفاده شده است. الگوهای مختلف در اجرای کاشی بدنه تاثیرگذارند و از آن بیشتر اشکال هندسی هستند که می تواند حاصل اجرا بر روی دیوار سرویس بهداشتی طراحی کلاسیک و مدرن را به شما یک جا تحویل بدهد.

 

10 مورد کاشی کاری برای سرویس بهداشتی

 

تصویر دوم:


استفاده از سه مدل کاشی رنگ شکلاتی تیره با نقوش طلائی
در تصویر زیر ترکیبی از یک رنگ ثابت زمینه و چند مدل کاشی برای دکوراسیون داخلی سرویس استفاده شده است. کاشی ساده با نقوش طلائی رنگ – حاشیه و کتیبه هایی برجسته از ترکیب هر دو رنگ اصلی – کاشی هایی با خطوط راه راه طلائی، برای قسمت پائین بدنه – استفاده از اکسسوری های سفید طلائی برای زیباسازی و جلوه ی بیشتر نما
نمای سرویس بهداشتی زیر خاص و در نوع خود منحصر بفرد می باشد. رنگ کاشی تیره بوده اما بخاطر نقش طلائی داخل کاشی و لعاب لوستری از رنگ تیره ی آن کاسته شده است. حتی اگر دقت کنید، بندکشی بین کاشی ها از رنگ طلائی استفاده شده و به خاص بودن نما کمک ویژه ای کرده است. در این نما استفاده از رنگ سفید باعث شده درصد از تیرگی کاشی را بگیرد و لعاب براق کاشی باعث شده رفرکس نور بیشتری داشته باشد.

 

10 کاشی کاری برای سرویس بهداشتی

 

تصویر سوم:


کاشی آجری می تواند انتخاب علاقه مندان به طرح های سنتی باشند. کاشیکاری به سبک سنتی باعث شده روی بدنه، فضای داخلی کشیده تر بنظر برسد و فضای داخلی سرویس از دید محدود بودن خارج شود. کاشی های اجری از تنوع زیادی در تولید برخوردار هستند. تنوع این کاشی در ابعاد – لعاب – رنگبندی را شامل می شود. در کنار این کاشی می توانید از نورپردازی با نور سفیید برای جذابیت بیشتر نما استفاده کنید.

 

نمونه کارهای کاشی در سرویس بهداشتی

 

تصویر چهارم:


اگر فضای سرویس بهداشتی شما دارای متراژ کمی است بهترین راه برای بزرگتر جلوه دادن فضا، نصب کاشی بصورت افقی می باشد و همچنین انتخاب رنگ سفید و مشکی کنار هم می تواند یک کنتراست زیبایی را در فضای داخلی بوجودآورد. در تصویر زیر حتی بندکشی بین کاشی مشکی از رنگ سفید انتخاب شده که این هم خود نکتهی مهمی می باشد. البته اگر سلیقه شخصی من بود قسمت پائینی بدنه را هم از رنگ مشکی استفاده می کردم که اینکار باعث عمق و حجیم کرده نما می شد.

 

چنیدن مدل کاشی کاری در سرویس بهداشتی

 

تصویر پنجم:


در تصویر دو مدل کاشی با طیف رنگی یکسان مشاهده می کنید که در یک طرف بدنه از کاشی با خطوط کشیده و لعاب مات استفاده شده است. سرویس بهداشتی معمولا یکی از قسمتهای خانه هست که متراژ کمی دارد. اجرای نما با کاشی مستطیلی باریک و بلند باعث شده عرض بدنه بیشتر بنظر برسد و بدنه ی مقابل را از همان رنگ اما ساده و لعاب لوستری نصب کنید. این باعث جلوه و درخشش و همچنین انعکاس بیشتر نور در فضای داخلی سرویس بهداشتی می شود.

 

کاشی کاری در سرویس بهداشتی

 

تصویر ششم:


در تصویر زیر تقریبا همان نکات بالا که بیان شد اجرا شده با تفاوت به اینکه کاشی ساده و طرح دار هر دو دارای لعاب براق می باشند اما شما می توانید با استفاده از اکسسوری های مات و همچنین سرامیک کف با رنگی مکمل و لعاب مات از این درصد درخشندگی بکاهید و کنتراست رنگی را در فضای داخلی سرویس بهداشتی حفظ کنید.

 

نمونه کارهای سرویس بهداشتی

 

تصویر هفتم:


یکی از لاکچری ترین کاشی بدنه، کاشی هائیست که به شکل شش ضلعی می باشند. دو تصویر در زیر مشاهده می کنید که هر دو نما با رنگبندی متفاوت چیدمان شده اند. تصویر سمت چپ تمامی نمای کف و بدنه با کاشی شش ضلعی ساده و طرحدار(تیره و روشن) پوشش داده شده است. به جرات می توانم بگویم که اگر بدنبال طراحی خاص هستید از کاشی شش ضلعی به سادگی عبور نکنید.

 

سرویس بهداشتی کاشی کاری

 

تصویر هشتم:


چیدمان سرویس بهداشتی با کاشی ابعاد بزرگ و رنگ روشن یا همان اسلب هم نمونه ی دیگری از طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی می باشد. استفاده از اسلب رنگ روشن با خطوط نامنظم، همانند تصویر زیر باعث شده که فضای داخلی به فضایی روحیه دار و لوکس تبدیل شود. یکدست بودن کف و بدنه یا همان یکپارچگی در رنگ طرح برای سرویس بهداشتی حس متفاوتی را برای بیننده بوجود می آورد. البته نکته ی دیگر اینکه استفاده از بندکشی همرنگ، باعث شده که دوغاب بین کاشی ها کمتر به چشم بیاید و جلوه ی یکدست تری را ایجاد کند.

 

کاشی کاری در سرویس بهداشتی

 

 

 

با توجه به اینکه تمامی خانه ها آپارتمانی شده و معمولا متراژ کمی را به سرویس بهداشتی اختصاص می دهند، ما سعی بر آن داشتیم که بتوانیم ده نمونه از مدلهای نصب کاشی را بر روی بدنه بصورت گلچین شده انتخاب کنیم که بتوان زیبایی و کیفیت را در کنارهم به نمایش بگذاریم. مواردی همچون:

  • ابعاد کاشی در سرویس بهداشتی
  • نور پردازی در سرویس بهداشتی
  • انتخاب رنگ مناسب و .....

پارامترهایی هستند که سعی کردیم برای معرفی کاشی و اجرا آن برای بدنه ی سرویس بهداشتی رعایت کنیم. برای دریافت نکات بیشتر در معماری و دکوراسیون داخلی با همکاران طراح ما در تیم معماری کالاساخت همراه باشید.

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

تلگرام آجر

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت