برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
نمای رومی ساختمان

نمای ساختمان 1164

 

ویژگی های نمونه

1- استفاده از دو نوع سنگ ساختمانی

2- اجرای نرده و حفاظ های آهنی در بالکن ها

3- بهره گیری از ستون های سنگی

4- طراحی های حجمی در قاب کلی ساختمان

 

مصالح استفاده شده


سنگ تراورتن شکلاتی کاشان واقع در استان اصفهان، شهرستان کاشان


سنگ تراورتن سفید دره بخاری واقع در استان مرکزی، شهرستان محلات

 

بررسی نمونه


سنگ های تراورتن از پر مصرف ترین سنگ های ساختمانی می باشد. دلایل برتری این سنگ نسبت به سایر سنگ ها، استحکام بالا، ساب پذیری خوب، جذب آب پایین و غیره می باشد. یکی دیگر از ویژگی های سنگ تراورتن، وجود خلل و فرج در پشت سنگ باعث سهولت در اجرای کار می باشد به این صورت که به راحتی با ملات چسبیده می شود. نمونه کاربری موجود در این بخش از سایت کالا ساخت، با طراحی خاصی اجرا شده که موجب نمایی منحصر به فرد در ساختمان گشته است.

در نماسازی این ساختمان از سنگ تراورتن سفید دره بخاری و سنگ تراورتن شکلاتی کاشان بهره گیری شده که ترکیب رنگی تیره و روشن آن هماهنگی چشمگیری در نمای این نمونه ایجاد نموده است. به طور کلی استفاده از سنگ تراورتن دره بخاری در نمای ساختمان ها با توجه به زمینه سفید رنگ و جلا پذیری بالایی که داراست، ظاهری لوکس و شیک به ساختمان می بخشد. اجرای سنگ تراورتن شکلاتی رنگ به همراه طراحی های حجمی بسیار ظریف همانند براکت در سطح سنگ که توسط دستگاه CNC برش خورده، در قاب کلی این ساختمان زیبایی خاصی را در آن پدید آورده است. همان طور که درتصویر فوق مشاهده میکنید، طراح ترفند قرینه سازی را در اجرای این نما به کار برده است.

 


انواع سنگ های تراورتن کرم روشن


در قسمت میانی و بالای ساختمان پنجره ای نیم گرد و ستون های سنگی به شکل مکعب مستطیل با اندازه های یکسان که به صورت عقب نشینی اجرا گشته است که هماهنگی خاص و ظاهری چشمگیر در نمای این ساختمان به وجود آورده است. در قسمت پایینی این پنجره قوس دار، از ترکیب سنگ تراورتن سفید و شکلاتی به منظور جدا سازی این بخش از کل ساختمان به صورت برجسته استفاده کرده اند. به این صورت که سنگ تراورتن سفید در زمینه آن توسط ستون ها و طراحی های حجمی تزئین شده است. نقش هایی برجسته روی ستون ها، سر ستون و طراحی های حجمی کار شده در این قاب به صورت شکل های متنوعی برش خورده که جلوه ای زیبا در نمای کلی این ساختمان ایجاد نموده است. به طور کلی معمار در طراحی و اجرای نمای این ساختمان، ازروش های برجسته سازی و تقارن سازی استفاده کرده است.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت