برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
نمای سنگ تراورتن طرح رومی ساختمان

نمای ساختمان 1036

نمونه کار نمای سنگ تراورتن عسلی

 

کد نمونه : SA1036

 

ویژگی های نمونه :

  • سبک نمای رومی
  • استفاده از ستون های مربعی و سر ستون ها
  • بهره گیری از پنجره های فراوان
  • پیاده سازی پشت بام سبز (روف گاردن)

 

مصالح استفاده شده :

  • سنگ تراورتن چرمی عسلی
  • سنگ کات بروکن تراورتن عسلی

 

بررسی نمونه :

 

امروزه در معماری هر ساختمان نمای بیرونی آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. نمای بیرونی را می توان یکی از عوامل مهم در شاخص شدن و به یاد ماندن ساختمان در ذهن بیننده ها دانست. این بخش از ساختمان علاوه بر زیبایی و چشمگیر نمودن سازه سبب بالا رفتن ارزش مادی و هویت بخش به آن نیز می شود. همانطور که در تصویر نمونه ارائه شده کالاساخت مشاهده می نمایید این نما به گونه ای طراحی شده است که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می نماید و سبب بالا رفتن ارزش ساختمان گشته است.

قاب پنجره ها، ستون های مربعی و سر ستون ها، حاشیه های تزئینی، نرده های صراحی و بسیاری تزئینات دیگر در این نوع نما خبر از وجود سبک معماری رومی در طراحی آن را می دهد. سبک رومی یکی از انواع سبک های طراحی نما می باشد که نتیجه الهام گرفتن از جزئیات معماری روم و یونان باستان است. در پیاده سازی این نما از یک نوع سنگ تراورتن طرق عسلی استفاده شده که به دو صورت چرمی و کات بروکن فراوری گشته است. نمای کلی این نمونه از سنگ تراورتن چرمی عسلی و ستون های آن از سنگ کات بروکن تراورتن عسلی می باشد. سنگ های تراورتن و کات بروکن هر دو بدون ساب و صیقل هستند و به همین دلیل جلوه این نما را کلاسیک تر نموده اند.

یکی از ترفند های بسیار زیبا و چشمگیر در پیاده سازی این نما که می تواند چشم هر بیننده ای را به خود جلب نماید استفاده از تکنیک پشت بام سبز یا همان روف گاردن است. ترکیب رنگ سبز درختان به کار رفته در بام این نما به همراه رنگ کرم و عسلی سنگ تراورتن توانسته است یک هارمونی بسیار زیبا را در ساختمان به نمایش گذارد.

 

مشاوره واتس اپ

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت