ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
نما رومی داخل حیاط

نمای ساختمان 1130

 نمونه کار نمای رومی سنگ طرق

 

کد نمونه : SA 1130

 

ویژگی های نمونه :

  • سبک نمای رومی
  • بهره گیری یکدست از سنگ طرق
  • استفاده از نرده های صراحی و هندریل
  • اجرای قاب دور پنجره ها و قاب های تزئینی
  • بهره گیری از طرح های سه بعدی و حجمی زیبا
  • نور پردازی
  • اجرای شبه ستون های سنگی با طرح گود شده

 

مصالح استفاده شده :

 

بررسی نمونه :

 

نمونه کاری که در این بخش از کالاساخت شاهد آن هستید، بخشی از نمای یک ساختمان در ورودی پارکینگ می باشد که با بهره گیری از سبک رومی پیاده سازی شده است. همانطور که در تصویر می بینید این نمونه کار یک نمای نیمه کاره است و هنوز برخی از بخش های آن شامل نورپردازی، کف حیاط ساختمان و دیگر بخش هایی که در تصویر قابل مشاهده نیستند، کامل نشده است. اما پوشش رویی اصلی ساختمان و تزئینات آن به طور کامل اجرا شده و زیبایی و جذابیتش به چشم می آید. متریالی که در اجرا این نما مورد بهره گیری قرار گرفته است، سنگ تراورتن طرق می باشد. این سنگ یکی از انواع تراورتن های بسیار پر مصرف و معروف در زمینه پیاده سازی نمای رومی و کلاسیک می باشد که از ویژگی های مثبت فراوانی برخوردار است.

از جمله تزئیناتی که در این نما نشان دهنده سبک رومی می باشد، نرده های صراحی است. نرده های صراحی استفاده شده در این نما هم از جنس سنگ طرق می باشند و از دسته نرده های مربع شکل هستند که از قبل آماده شده اند. انواع مختلف از نرده های سنگی با جنس و طرح های متنوع در سایت گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت قابل مشاهده و خریداری می باشند. بر روی این نرده ها معمار از عنصری با عنوان هندریل بهره گیری کرده است که در اصطلاح عامیانه افراد به آن نوعی از درپوش می گویند. این المان، به عنوان جایی برای قرار دادن دست ها، افزایش مقاوت نرده ها، زیبایی آن ها و گرفتن تائیدیه از شهرداری نصب شده است. در واقع به تعریف نظام مهندسی ارتفاع ستون ها باید از یک مقداری بالاتر باشند که در این نما به جای استفاده از ستون های بلند، هندریلـــی با قطر نسبتاً زیاد تعبیه شده است که در کاهش هزینه ها کمی تاثیر گذار می باشد. علاوه بر نرده ها، طرح های سه بعدی و حجــــمی زیبا، شبه ستون ها با طرح فرو رفته، بندکشی ها و قاب دور پنجره ها از دیگر تزئینات سبک رومی اجرا شده در این نما می باشند. تمام طرح هایی که در این نمونه کار مشاهده می نمایید، هنر دست معمار و برش کاری آن است که بسیار زیبا و خلاقانه اجرا شده اند.

ما در بخش گالری کالاساخت نمونه هایی از نمای ساختمان را برای شما همراهان عزیز به همراه تحلیل مختصری از هر یک ارائه نموده ایم تا با ایده گیری از آن ها و آشنایی با سبک های مختلف معماری، نمای سازه خود را پیاده سازی نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خرید سنگ و مصالح ساختمانی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

مشاوره واتس اپ 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت