برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
نمای سنگ تراورتن ساختمان

نمای ساختمان 1141

نمونه کار نمای سنگ تراورتن

 

کد نمونه : SA 1141

 

ویژگی های نمونه :

  • سبک نمای ترکیبی
  • بهره گیری از ترکیب سه نوع سنگ تراورتن
  • اجرای رنگ های تیره در کنار رنگ روشن
  • استفاده از نوار های مشکی
  • اجرای طرح قرینه سازی
  • نورپردازی
  • بهره گیری از طرح های حجمی و تو رفته

 

مصالح استفاده شده :

 

بررسی نمونه :

همانطور که در تصویر مشاهده می­نمایید، این نمونه کار دارای ترکیبی از سه رنگ سنگ در کنار یکدیگر می­باشد و نشان دهنده سبک ترکیبی است.سبک ترکیبی از جمله طرح های بسیار پر طرفدار و پرکاربرد در پیاده سازی نمای ساختمان های ایران می­باشد که عموماً با بهره گیری از سنگ های تراورتن اجرا می­گردد و در این نمونه کار نیز شاهد استفاده از تراورتن ها در سه رنگ می­باشیم. در زمینه این نما از سنگ تراورتن عباس آباد یکی از برند های سنگ مشهور در کشور، بهره گیری شده است و در تضاد با رنگ کرم و روشن آن، سنگ های تراورتن شکلاتی یزد و تراورتن سیلور تکاب مورد استفاده قرار گرفته اند. هر سه این سنگ ها دارای کاربری بسیار زیادی به منظور نماسازی ساختمان می­باشند و قابل بهره گیری در انواع اقلیم های آب و هوایی هستند.

در اجرا این نمونه کار از ترفند قرینه سازی استفاده شده و اگر به تصویر دقت کنید، متوجه می­شوید که در صورت نصف کردن ساختمان از وسط به دو نیم، تمام المان ها و طرح های پیاده سازی شده در سمت چپ نما مشابه با سمت راست آن می­باشند. قرینه سازی یکی از ترفند های بسیار پرکاربرد در معماری ایرانی و اسلامی است که می­توان در بسیاری از سازه های قدیمی و باستانی کشور شاهد آن باشیم. نوار های باریک و مشکی که در این نمونه کار مشاهده می­نمایید، به منظور تزئین نما و حجم تر به نظر رسیدن آن مورد استفاده قرار گرفته اند.

بهره گیری از چراغ های توپی در بام و چراغ دیواری کلاسیک در بخش ورودی ساختمان، سبب می­شود تا نما در شب نیز جلوه خود را حفظ نموده و توجه افراد را جلب کند. همچنین استفاده از درپوش در قسمت جانپناه این ساختمان نیز، از سرازیر شدن آب باران و برف بر روی نما و کثیف شدن آن جلوگیری می­کند. به منظور مشاهده و خرید انواع سنگ های تراورتن و درپوش های سنگی می­توانید به سایت گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت مراجعه نمایید.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت