برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
نمای ساختمان دو طبقه تراورتن ترکیبی

نمای ساختمان 1149

نمونه کار نمای سنگ ترکیبی

 

کد نمونه : SA 1149

 

ویژگی های نمونه :

  • سبک نمای ترکیبی
  • بهره گیری از ترکیب سنگ های ساختمانی
  • اجرای ترفند تکرار
  • استفاده از طرح های حجمی ساده
  • اجرای جانپناه سنگی و روف گاردن
  • نورپردازی
  • بهره گیری از قاب دور پنجره ها

 

مصالح استفاده شده :

  • سنگ تراورتن عباس آباد
  • سنگ تراورتن سیلور تکاب
  • سنگ تراورتن شکلاتی دهشیر

 

بررسی نمونه :

 

همانطور که در تصویر مشاهده می­کنید، در پیاده سازی نمای خارجی نمونه کار ارائه شده در این بخش از کالاساخت، از ترکیب سه رنگ سنگ ساختمانی هماهنگ با هم، بهره گیری گشته است و به همین دلیل به سبک اجرا شده در این نما، سبک ترکیبی گفته می­شود. اگر در حال حاضر به نماهای اجرا شده در ایران نگاهی بیاندازید، متوجه می­شوید که محبوب ترین سبک در میان نمای سازه های ایرانی، سبک ترکیبی بوده و می­تواند شامل ترکیبی از چند مدل سنگ، ترکیب سنگ و آجر و یا هر مصالح دیگری باشد. در این نمونه کار نیز از ترکیب سنگ های ساختمانی با جنس تراورتن و رنگ های متناسب با هم بهره گیری شده است که یکی از ترکیبات مورد پسند اکثر افراد می­باشد.

زمینه اصلی این نما با استفاده از سنگ تراورتن عباس آباد به رنگ کرم روشن و هاله های شکلاتی رنگ پیاده سازی گشته و در هماهنگی با موج های این سنگ محبوب، از سنگ تراورتن شکلاتی دهشیر بهره گیری شده است. این دو سنگ از تناسب زیبایی با یکدیگر برخوردار هستند و امروزه بسیار از ترکیب آن ها در اجرا نمای خارجی ساختمان استفاده می­شود. سنگ دیگری که در ترکیب این نما مورد بهره گیری قرار گرفته، سنگ تراورتن سیلور می­باشد. این سنگ نیز از کاربری فراوانی در نماسازی برخوردار بوده و به موجب زمینه تیره ای که دارد، کمتر اثرات لکه و کثیفی را نشان می­دهد. آنچه که در این نمونه کار، سبب جلب توجه افراد می­گردد، حجم سازی هایی است که با استفاده از رنگ های سنگ مختلف اجرا شده اند و جلوه خاصی به نما بخشیده اند.

در این نمونه کار همچنین از روف گاردن بهره گیری شده است که در تصویر چندان قابل مشاهده نیست. استفاده از ترفند تکرار در پیاده سازی نمای کلی ساختمان، کار طراح را بسیار آسان کرده است و همانطور که می­بینید، المان های اجرا شده در قسمت پایینی نما، در قسمت بالایی آن نیز قابل مشاهده می­باشند. یکی دیگر از ترفند هایی که امروزه در اجرای جانپناه بسیار مورد بهره گیری قرار می­گیرد، پیاده سازی سنگ با ارتفاعی بالاتر از بدنه اصلی ساختمان به عنوان جانپناه بام می­باشد. این ترفند علاوه بر اینکه سبب بلند تر به نظر رسیدن سازه می­گردد، از سقوط افراد به پایین نیز جلوگیری می­کند. در آخر باید بگوییم، برای آشنایی با انواع ترفند های پیاده سازی نما، می­توانید به بخش نمونه کار های سایت کالاساخت مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما در این مجموعه تماس حاصل کنید.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت