برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟

وجود 145 معدن ساختمانی در خراسان رضوی

تاریخ انتشار: 1402/05/31 10:01 | بازدید: 36

معادن سنگ ساختمانی در خراسان رضوی

وجود ۱۴۵ معدن سنگ ساختمانی در خراسان رضوی

 

رئیس خانه معدن خراسان رضوی گفت: حدود ۱۴۵ معدن سنگ ساختمانی فعال در استان خراسان رضوی داریم که یک دهم آن جنبه صادراتی دارد. 

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، غلامرضا نازپرور اظهار کرد: پتانسیل بالایی در استان وجود دارد و رتبه اول ذخایر کشور را داریم اما متاسفانه توجه لازم به حوزه سنگ ساختمانی صورت نگرفته و نسبت به خیلی از استان ها عقب هستیم.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی سنگ در مشهد گفت: اولین بار است که به صورت تخصصی نمایشگاه سنگ برگزار می شود.

نازپرور ادامه داد: در معدن اگر رشد تولید داشته باشیم جریمه می‌شویم. از ابتدا باید زیر ساخت ها درست و قوانین تسهیل شود. زیرا معدن کاران با مشکلات فراوانی روبرو هستند. ما الان به دلار استخراج میکنیم و به ریال می‌فروشیم. متاسفانه توجه لازم به حوزه سنگ ساختمانی صورت نگرفته و نسبت به خیلی از استان ها عقب هستیم.

 

 

معادن سنگ

 

وی افزود: پتانسیل خیلی ویژه ای در کشور داریم که استان خراسان رضوی رتبه اول ذخایر کشور را دارد. اما حجم بازار جهانی سنگ ٣۵ میلیارد دلار است که متاسفانه سهم ایران کمتر از یک درصد است.

رئیس خانه معدن خراسان رضوی گفت: حدود ۶ هزار واحد فرآوری سنگ و سه هزار واحد تجهیزات سنگ در کشور داریم. به لحاظ تکنولوژی نیز نیاز به ورود ماشین آلات جدید داریم. هرچند که کشور به خودباروری در این حوزه رسیده اما کافی نیست.

 

منبع : فارس نیوز

 

 

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت