ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
از میلگرد چه استفاده ای می شود؟

از میلگرد چه استفاده ای می شود؟

تاریخ انتشار: 1401/07/23 08:50 | بازدید: 340

کاربرد میلگرد در صنایع مختلف بر کسی پوشیده نیست. همانطور که می دانید و پیشتر نیز در دیگر مقاله ها گفته ایم مصرف میلگرد به‌خصوص صنعت ساختمان‌سازی، مورد توجه و استفاده قرار گرفته است. این مقطع فولادی، به اشکال و استانداردهای مختلف ساخته‌شده و امروزه بخشی جدایی‌ناپذیر در صنعت ساخت‌وساز کشور می باشد. دلیل این امر، خواص منحصربه‌فرد مکانیکی این مقطع است که پیشتر به آن ها اشاره کردیم و بهتر می دانید که این کالا جبران کننده ضعف بتن در برابر نیرو های کششی و پیچشی می باشد. فلرا گسترده ترین موارد استفاده از این محصول در صنعت ساختمان سازی ی باشد.

هر نوع میلگرد، بنا بر خصوصیات و شکل ظاهری‌اش در بخش خاصی از ساختمان، مورداستفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم تا حد ممکن به بررسی مکان های استفاده از این محصول در نقاط مختلف ساختمان بپردازیم. پس در چند دقیقه پیش رو با ما باشید تا بتوانیم اطلاعات خود را با هم دیگر به اشتراک بگذاریم.

 

از میلگرد چه استفاده ای می شود؟

 

کاربرد میلگرد ها در ساختمان سازی به صورت کلی

اصلی‌ترین کاربرد میلگرد در ساختمان‌سازی، به‌منظور تقویت بتن است. همانطور که پیشتر و در مقاله های دیگر عنوان کرده این بتن ماده ایست که به‌طور طبیعی، علی‌رغم داشتن مقاومت فشاری زیاد، مقاومت کششی چندانی ندارد. به زبان ساده این بدین معناست که یک تکه بتن به خودی خود در برابر ضربه و یا نیروی های فشاری مقاومت قابل قبولی از خود به نمایش می گذارد اما در زمانی که پای نیرو های کششی و یا پیچشی و خمشی به میان می آید بتن ضعف غیر قابل انکاری دارد. نتیجتا سال ها تحقیق و توسعه در زمینه مهندسی مواد باعث شده که میلگرد های آجدار به عنوان جبران کننده این ضعف کشنده تولید و توسعه یابند.
اگر در صنعت ساختمان سازی گشت و گذاری بنمایید خواهید دید که در طول مراحل ساخت و ساز ساختمان از انواع میلگردهای ساده، آجدار با استاندارد های مختلف، میلگرد های حرارتی و ... از زمان گود برداری تا زمان تکمیل ساختمان استفاده می شود و این متریال جزیی جدایی ناپذیر از فرآیند ساخت و ساز ساختمان های بتنی می باشد.

 

کاربرد انواع میلگرد در قسمت های مختلف ساختمان


همان طور که می دانید انواع مدل های میلگرد بر اساس تنوع و توان تولید به شرح زیر می باشند:

- میلگرد ساده A1
- میلگرد آجدار A2
- میلگرد آجدار A3

 

از میلگرد چه استفاده ای می شود


در ادامه این مقاله به اختصار به کاربرد هر یک از آن ها می پردازیم:


کاربرد میلگرد A1

 

کاربرد میلگرد A1 ساخته‌شده از فولاد کربنی بیشتر در اتصالات و عملیات خاموت‌زنی است. این میلگرد به دلیل ترکیبات تشکیل دهنده و عدم وجود آج، مصرفی به گستردگی میلگرد های آج دار نداشته و تنها در همان مصراف امثال خاموت زنی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کاربرد میلگرد A2

 

این دسته از میلگرد ها، کربن بیشتری نسبت به میلگرد A1 دارند. به این دسته از میلگرد ها اصطلاحا میلگرد های نیمه سخت گفته می شود. از میلگرد های A2 عموما در بدنه بتنی، ساخت دیوارهای برشی و خاموت‌زنی استفاده می‌شود.

 

کاربرد میلگرد A3

 

این میلگرد پرکابرد ترین نوع میلگرد در انواع سایز ها در نقاط مختلف ساختمان می باشد. این مهم به دلیل وجود کربن بیشتر در ترکیبات آن از طرفی و مدل آج ها از طرف دیگر می باشد که بهترین و مقاوم ترین پیوند را با بتن ایجاد می کند.

در مقاله فوق سعی بر این بود که انواع کاربرد های میلگرد های مختلف موجود در ساختمان در عن اختصار برای شما توضیح داده شود. بدیهی است که این موارد بسته به نظر طراح و ناظر و شرایط سازه ممکن است تغییر کند. فلذا در این موارد می توانید به مشورت با همکاران با تجربه ما بپردازید.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت