قیمت میلگرد | قیمت میلگرد امروز | خرید میلگرد از کارخانه | کالاساخت


میلگرد چیست؟

 

میلگرد یکی از پرکاربردترین مقاطع طویل تولیدی صنعت فولاد می باشد که مصرف گسترده ای در ساختمان سازی و صنعت دارد.

میلگرد محصولی با سطح مقطع استوانه ای می باشد که به وسیله تکنولوژی نورد گرم در دو حالت آجدار و بدون آج(ساده) تولید می شود.

میلگردهای آجدار به دلیل خواص کششی و استحکامی مناسب استفاده گسترده و عظیمی در صنعت ساختمان سازی دارند.این نوع میلگرد ها با دو استاندارد A2 و A3 تولید می شوند که وجه تمایز آنها در نوع استفاده،شکل آج و میزان تحمل کشش (اصطلاحا نرمی) می باشد.

تعداد محصول: 9

میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان 12

قیمت: 16,950 تومان

قیمت+9%: 18,475 تومان

کد: rebar12zob

تماس
میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان 14

قیمت: 16,900 تومان

قیمت+9%: 18,420 تومان

کد: rebar14zob

تماس
میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان 16

قیمت: 16,830 تومان

قیمت+9%: 18,350 تومان

کد: rebar16zob

تماس
میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان 18

قیمت: 16,650 تومان

قیمت+9%: 18,150 تومان

کد: rebar18zob

تماس
میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان 20

قیمت: 16,650 تومان

قیمت+9%: 18,150 تومان

کد: rebar20zob

تماس
میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان 22

قیمت: 16,650 تومان

قیمت+9%: 18,150 تومان

کد: rebar22zob

تماس
میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان 25

قیمت: 16,560 تومان

قیمت+9%: 18,050 تومان

کد: rebar25zob

تماس
میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان 28

قیمت: 16,500 تومان

قیمت+9%: 17,990 تومان

کد: rebar28zob

تماس
میلگرد آجدار ذوب آهن اصفهان 32

قیمت: 16,600 تومان

قیمت+9%: 18,090 تومان

کد: rebar32zob

تماس

  کارخانه های تولید میلگرد

   

  پروسه تولید میلگرد، به نسبت مقاطع تخت، پروسه ی سخت و پیچیده ای نمی باشد فلذا کارخانه های تولید میلگرد بسیار بیشتر از کارخانه های است که تولید کننده دیگر مقاطع در ایران می باشند . 

  از مهم ترین این کارخانه ها در درجه اول باید از کارخانه ذوب آهن اصفهان نام برد که اولین و مهم ترین تولید کننده میلگرد و تیر آهن در ایران می باشد.

  پس از ذوب آهن اصفهان و بدون در نظر گرفتن دسته بندی بر اساس کیفیت و اهمیت، تعدادی از تولیدکنندگان میلگرد را که در کشورمان فعالیت دارند برایتان نام می بریم:

  •  کارخانه شاهین بناب واقع دراستان آذربایجان شرقی
  • کارخانه ظفر بناب واقع دراستان آذربایجان شرقی
  • کارخانه نیشابور واقع در استان خراسان رضوی
  • کارخانه ابهر واقع دراستان زنجان
  • کارخانه میانه واقع در استان آذربایجان شرقی
  • کارخانه آذر فولاد امین واقع در استان آذربایجان شرقی
  • کارخانه کویر کاشان واقع دراستان اصفهان
  • کارخانه فایکو واقع در استان مازندران
  • کارخانه جهان فولاد سیرجان واقع در استان کرمان
  • کارخانه بافق یزد واقع در استان یزد

   

  قیمت میلگرد

   

  قیمت میلگرد در ایران همچون دیگر مقاطع فولادی متاثر از عوامل و پارامترهای کیفی و کمی زیادی می باشد .

  از جمله این عوامل میتوان به قیمت ضایعات، قیمت جهانی آهن، قیمت ارز، بورس، عرضه و تقاضا، کارخانه تولید کننده، محل بارگیری، میزان خرید، قیمت سوخت ، انرژی و عوامل دیگری از این دست اشاره کرد .

  در کالا ساخت سعی بر آن است که قیمت میلگرد در هر لحظه به روز  و قابل اعتماد برای مصرف کننده باشد.

   

  وزن میلگرد

   

  وزن میلگردهای مختلف در حالت شاخه های 12 متری بر اساس استاندارد جهانی گردآوری و در جدولی به نام "اشتال" موجود می باشد.

  به طور مثال بر طبق استاندارد اشتال هر شاخه 12 متری ، میلگرد 12 ، وزن بالغ بر 11 کیلوگرم

  و هر شاخه 12 متری ، میلگرد 16 ،وزنی بالغ بر 19 کیلوگرم دارد. 

  لازم به ذکر است برای محاسبه وزن میلگردهای تولید شده به صورت کلاف با در نظر گرفتن چگالی حدود 8 گرم بر سانتی متر مکعب میتوان از فرمول های ریاضی استفاده کرد.

   

  جدول وزنی میلگرد

  جدول اشتال میلگرد 

   

  خرید میلگرد

   

  مصرف کنندگان محترم میتوانند میلگرد درخواستی خود را از کالا ساخت به دو روش خریداری نموده ، و از انبارهای سطح کشور برای خریدهای زیر ظرفیت و یا به صورت مستقیم از کارخانه ی تولیدکننده برای خریدهای ظرفیتی طلب کنند که در هر دو روش تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت شعار برند کالاساخت می باشد.

   

  انواع میلگرد

   

  میلگردهای تولیدی در کارخانه های کشور بسته به سایز تولیدی در دو نوع شاخه (نحوه بسته بندی به صورت بندلهای متشکل از شاخه های 12 متری) و یا کلاف (عموما برای میلگردهای سایز پایین به صورت کلاف های پیچیده شده) موجود می باشند.

  نوع دیگر دسته بندی میلگرد نوع نورد آن است. در این دسته بندی میلگرد های تولیدی در دو دسته آجدار و بدون آج دسته بندی می شوند.

  میلگردهای آجدار عموما برای استفاده در صنعت ساختمان می باشند که به دلیل وجود آج روی سطح میلگرد باعث افزایش استحکام بتن می شود. 

  میلگردهای ساده بیشتر استفاده صنعتی دارند و در سایزهای پایین تر تولید می شوند.

   

  پوشش اپوکسی میلگرد

   

  با توجه به موارد استفاده میلگرد در صنعت ساختمان،این متریال فلزی به طور مستقیم در برابر رطوبت موجود در بتن قرار میگیرد که باعث ایجاد خوردگی در بلند مدت در این محصول می شود. لازم به ذکر است که مصنوعات فلزی تنها در مجاورت اکسیژن نیز اکسید می شوند و رطوبت موجود در بتن تنها کاتالیزور فرآیند تولید اکسید آهن می باشد که می تواند به فرآیند خوردگی(به اصطلاح زنگ زدن)سرعت ببخشد. فلذا با توجه به قوانین ساخت و ساز در کشور های پیشرفته، در بسیاری از این کشور ها وجود پوششی محافظتی تحت عنوان "پوشش اپوکسی" ضروری می باشد.
  اپوکسی پوششی بر پایه مواد شیمیایی می باشد که پس از اعمال روی سطح سفت شده و لایه ای ظریف و نازک صرفا جهت محافظت سطح مذکور در مقابل اکسیژن و رطوبت ایجاد می کند. بدیهی است که در صورت خراشیده شدن این پوشش مجددا سطح آسیب پذیر فلز در مجاورت هوا قرار می گیرد که این اتفاق منجر به خوردگی از همان ناحیه می شود.می توان نتیجه گرفت این پوشش حائلی میان سطح فلز و محیط حاوی اکسیژن و رطوبت می باشد.
  همانطور که گفته شد در بسیاری از کشور ها قانونی وجود دارد که سازندگان ملزم به استفاده از این پوشش در متریال مصرفی؛ علی الخصوص میلگرد؛ درصنعت ساختمان سازی می باشند. البته این پوشش مصرف گسترده تری در صنایع پتروشیمی و متریال های صنعتی تر از جمله لوله های صنعتی کار شده در دریا یا مکان های دیگر دارند.
  این بدین معنا نیست که میلگرد های موجود در ایران قابل سفارش با این پوشش نیستند.کارخانه های تولید کننده این پوشش در ایران نیز وجود دارند که محصول ایشان همانند رنگ معمولی قابل اجرا روی سطح می باشد. اما از آنجا که قانونی الزام آور در کشور بابت این مهم وجود ندارد و از طرفی به دلیل هزینه بر بودن اجرای این پوشش، اقبالی برای خرید و اجرای این پوشش در ایران وجود ندارد و می توان گفت تنها مصرف این پوشش در صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی است.
  لازم به ذکر است در صورت نیاز،مصرف کننده گرامی می تواند از کارشناسان فروش کالاساخت میلگرد آجدار اپوکسی خریداری نماید. راهنمایی های لازم در این زمینه در کالاساخت به ایشان به رایگان عرضه می شود.

   

  پدیده oxide jacking چیست؟

   

  این پدیده در سازه هایی که بوسیله اسکلت فلزی تقویت شده اند ممکن است رخ دهد.
  به این صورت که جابجایی عناصر ساختمانی در اثر انبساط فولاد به دلیل زنگ زدگی فلز و تبدیل شدن آن به اکسید آهن امکان تاثیر و یا ایجاد شکست در سازه را بالا می برد.این نیروی انبساطی ناشی از زنگ زدگی فلز را ترکیدگی زنگ می گویند که در سازه های ساخته شده از بتن،سنگ،سرامیک و یا هر مصالح ساختمانی دیگری که با سازه فلزی تقویت شده است امکان آسیب را بالا می برد.
  سازه های ساخته شده از بتن و تقویت شده با میلگرد فلزی نیز در معرض آسیب این پدیده هستند. انبساط میلگردهای خورده شده باعث پوسته پوسته شدن بتن می شود. سازه هایی که در معرض محیط های دریایی قرار دارند، یا در جایی که نمک برای مقاصد یخ زدایی استفاده می شود، به ویژه در معرض این نوع آسیب هستند.
  راه های پیشگیری از این پدیده استفاده از میلگرد با روکش گالوانیزه، اپوکسی و یا استفاده از میلگرد های فیبر کربنی یا جنس های دیگر است که قاعدتا باعث بالا رفتن قیمت تمام شده سازه و هزینه نهایی می شود.البته استفاده از میلگرد های فیبر کربنی به دلیل عدم فراوانی در بازار داخلی خیلی مرسوم و در دسترس نیست.
  لازم به ذکر است زمان تقریبی اتفاق افتادن این پدیده مشخصا در میلگرد های استفاده شده در ساختمان به منظور مسلح کردن بتن کاملا بسته به جنس میلگرد استفاده شده در ساختمان و میزان رطوبت بتن است.
  از طرفی همانطور که قبلا اشاره کردیم پدیده اکسیداسیون فلز پدیده ایست که در حضور اکسیژن اتفاق می افتد و رطوبت تنها کاتالیزوری برای این پدیده می باشد.بعد از محبوس شدن میلگرد های فلزی در بتن میزان قابل توجهی از اکسیژن در سازه وجود ندارد و از طرفی امکان جایگزینی راحت نیز برای اکسیژن موجود نیست.پس می توان نتیجه گرفت که چه پدیده زنگ زدن فلز در بتن و چه پدیده ترکیدگی زنگ،به سرعت حادث نمی شود. از این رو این پدیده زیاد مورد توجه سازندگان و نهاد های اجرایی علی الخصوص در ایران نیست.دلیل عدم گستردگی استفاده از پوشش های محافظ میلگرد در سازه های ساخته شده در داخل کشور نیز همین مسئله است.

   

  جمع بندی

   

   در این مطلب سعی شد به صورت مختصر و مفید به مطالبی همچون کارخانه های تولید کننده در ایران،عوامل موثر در قیمت میلگرد،نحوه محاسبه وزن میلگرد،انواع میلگرد و نحوه خرید میلگرد از کالاساخت پرداخته شود. در صورتی که مطلب فوق پاسخ پرسش شما را شامل نمی شد میتوانید بوسیله تماس با کارشناسان ما سوالات خود را مطرح کرده و مشاوره لازم و مفید دراین زمینه را دریافت کنید و اطمینان داشته باشید کارشناسان فروش کالاساخت تا زمان دریافت بار در محل تخلیه و اطمینان از سلامت ظاهری، فیزیکی و مطابقت کالا با در خواست؛ با شما همراه هستند.

  بله، سعی تیم کالا ساخت بر این است که قیمت میلگرد را بروز در دسترس شما عزیزان قرار دهد . 

  علاوه بر پلاک بندل که بصورت جداگانه در ابتدای هر بندل نصب شده ، تمامی کارخانه ها نام اختصاری برند خود را روی یک سر میلگرد هک می کنند ، و اینگونه میتوان میلگرد هر کارخانه را تشخیص داد .  

  بله ، اینطور میتوان گفت که قیمت اکثر مقاطع فولادی از ضایعات تاثیر پذیر می باشد . 

  فروش تمامی مقاطع فولادی در کالاساخت تنها بصورت رسمی امکان پذیر میباشد و نکته حائز اهمیت اینست که به هنگام خرید از کالاساخت ارائه گواهی ارزش افزوده الزامی میباشد . 

  تقریبا در تمام مقاطع فولادی بدون پوشش محافظ سطحی، امکان زنگ زدگی و یا زرد شدن در مجاورت هوای آزاد و یا رطوبت وجود دارد .

  تنها ، تفاوت میزان تخریب لایه ی سطحی است ، که در مقاطع زرد شده هیچگونه تخریبی اتفاق نیفتاده

  اما در مقاطع زنگ زده،تخریب لایه سطحی اتفاق می افتد .   

  بله ، امکان خرید مستقیم میلگردهای کارخانه بصورت ظرفیتی وجود دارد ، تنها اقدام لازم از جانب خریدار ثبت نام در سامانه جامع انبارها است . 

  -->