ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
کاربرد آجر نسوز در نمای داخلی و خارجی ساختمان

از آجر نسوز در کجای ساختمان می توان استفاده کرد ؟

تاریخ انتشار: 1399/03/21 09:45 | بازدید: 520

آجر ها از جمله مصالحی هستند که نه تنها در دنیای امروز و در قرن حاضر از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می باشند، بلکه در گذشته نیز بسیار پر مصرف بوده اند و از دسته متریال های قدیمی بسیار پر کاربرد محسوب می شدند. این مصالح در گذشته به منظور نوشتن فرامین و احکام دولتی، ساخت دیوار های باربر و غیر باربر، سقف ها، کوره ها و تنور ها، مقبره ها و ... مورد استفاده قرار می گرفتند و می توان آثار آن ها را در بسیاری از بناهای قدیمی و تاریخی همچون سی و سه پل و پل خواجو اصفهان، ارگ بم، قلعه شوش، گنبد کاووس و ... مشاهده نمود. امروزه اما با تغییر در ساختار و ظاهر آجرها از این مصالح در قسمت های مختلف ساختمان بهره گیری می شود و می توان از آن ها حتی به منظور تزئینات در دکوراسیون داخلی نیز استفاده نمود. تنوع بسیار زیاد و نمونه های مختلف از آجر ها سبب شده است تا بسیاری از افراد به استفاده از آن ها گرایش یافته و علاقه مند شوند. یکی از انواع بسیار شگفت انگیز از آجر ها که در قرن اخیر توانسته است طرافداران بسیار زیادی را به خود جلب نماید، آجرنسوز می باشد. آجرهای نسوز از خاک های چینی و نسوز در دما و مدت زمان بالا تهیه می شوند و دارای ساختاری ظریف و متراکم هستند. این نمونه از آجر ها دارای ویژگی های مثبت فراوانی می باشند و بسیار مورد پسند افرادی هستند که به سبک های مدرن و پست مدرن علاقه مندند. آجرهای نسوز به دلیل ویژگی های مثبت بسیار زیادی که دارند، از کاربری های فراوانی برخوردار می باشند. حال سوالی که ممکن است برای بسیاری از کاربران پیش آید این است که آجرهای نسوز در کدام بخش از ساختمان کاربرد دارند و می توان از آن ها در کجا استفاده نمود؟ در پاسخ به این سوال گروه کالاساخت در ادامه این مطلب انواع کاربری های آجرنسوز را ارائه نموده است.


کاربری آجرهای نسوز

آجرهای نسوز از جمله مصالحی هستند که در اکثر مکان ها و قسمت های ساختمان قابل استفاده می باشند و می توان از آن ها در کنار متریال های مختلف همچون سنگ، سرامیک، کناف و ... بهره گیری نمود. در زیر به برخی از این کاربری ها اشاره نموده ایم:

 

 • نمای داخلی و خارجی 

  یکی از کاربری های رایج از آجرهای نسوز نماسازی داخلی و خارجی ساختمان می باشد. این آجرها به دلیل ظاهر زیبا و رنگ های متنوعی که دارند در ساخت نمای داخلی و خارجی ساختمان بسیار مناسب هستند و می توان با بهره گیری از آن ها طرح های بسیار زیبا و متفاوتی در نما اجرا نمود. علاوه بر این ها آجرهای نسوز به سبب ویژگی هایی همچون مقاومت بالا در برابر شرایط جوی، مقاومت بسیار بالا در مقابل شوره و تغییر رنگ، عایق سرما و گرما و ... در نمای بیرونی ساختمان بسیار کارآمد و ماندگار هستند. آجر نسوز می‌تواند به عنوان جزء اصلی در طراحی نماهای داخلی و خارجی ساختمان استفاده شود. این استفاده معمولاً در ساختمان‌های سنتی و روستایی مشاهده می‌شود.

 

 • پوشش دیوار های داخلی و خارجی

  از دیگر کاربری های آجر نسوز می توان به پوشش دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان اشاره نمود. همانطور که گفتیم آجرهای نسوز طرح های بسیار متنوع و زیبایی دارند و به سبب همین موضوع می توان از آن ها هم به تنهایی و هم در ترکیب با یکدیگر بهره گیری نمود و طرح های بسیار زیبایی در فضای داخلی و خارجی ساختمان ایجاد نمود. همچنین شما می توانید بر حسب سلیقه این متریال را در ترکیب با دیگر مصالح همچون سنگ های آنتیک، کناف ها، کاشی ها و ... اجرا نمایید و هارمونی بسیار زیبایی را در ساختمان خود ایجاد کنید. آجر نسوز می‌تواند به عنوان پوشش دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان استفاده شود. این نوع آجرها معمولاً در برابر عوامل جوی مقاومت دارند و می‌توانند به طراحی و زیبایی فضا کمک کنند. 

 

 • کفپوش

  استفاده از آجرهای نسوز در اجرای کفپوش داخلی و خارجی ساختمان کم تر رواج دارد، اما این بدان معنا نیست که این متریال در پوشش کف کارآمد و مناسب نمی باشد.  اکثر افراد در انتخاب پوشش کف بیشتر به سراغ سنگ، سرامیک و پارکت ها می روند و این درحالی است که کفپوش های آجری نیز می توانند انتخاب عالی برای دکوراسیون ها مدرن و سنتی باشند. آجرهای نسوز بهترین گزینه در میان کفپوش های آجری هستند، چرا که از مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار، ضربه و سایش برخوردار می باشند و می توان از آن ها در محوطه سازی ها نیز بهره گیری نمود. . آجر نسوز می‌تواند به عنوان کفپوش در فضاهای مختلفی مانند سالن‌های نشیمن، اتاق‌های خواب، آشپزخانه‌ها و حمام‌ها استفاده شود. این استفاده به فضا ظاهری گرم و سنتی می‌بخشد.

 

 • آشپزخانه

  آشپزخانه از دیگر مکان هایی می باشد که می توان از آجرهای نسوز در طراحی دکوراسیون آن بهره گیری نمود. در زیر به دو بخش از آشپرخانه که می توان در طراحی آن از آجرهای نسوز استفاده کرد، اشاره نموده ایم:

 

 • بین کابینتی 

  یکی از بخش های آشپزخانه که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی آن دارد و می توان از آجرهای نسوز در اجرایش بهره گیری نمود، فضای بین کابینتی است. بین کابینت در واقع فضای بین کابینت های بالایی و کابینت های پایینی می باشد و یکی از تاثیرگذار ترین عوامل در زیبایی کابینت ها و در کل آشپزخانه ها هستند. آجرنما نسوز با مقاومتی که در برابر حرارت و جذب آب دارند، یکی از گزینه های بسیار مناسب در طراحی بین کابینتی می باشند.

 

 • دیوار زیر اپن

  از دیگر بخش های تاثیر گذار بر دکوراسیون آشپزخانه، دیوار زیر اپن یا جزیره آن می باشد. از آجرهای نسوز در طراحی و اجرا این بخش از ساختمان نیز می توان استفاده نمود و با تنوع رنگی که این مصالح از آن برخودار هستند شما می توانید دیوار زیر اپن خود را با کابینت ها و یا پوشش دیوار ها ست نمایید.

 

کاربرد آجر نسوز در ساختمان

 

 • دکوراسیون داخلی

  آجرهای نسوز از جمله متریال هایید هستند که در طراحی دکوراسیون داخلی نیز بسیار پرکاربرد و مناسب می باشند. با استفاده از آجرهای نسوز شما می توانید طرح های بسیار زیبا و بی نظیری رستیک و مدرن را در دکوراسیون داخلی خود اجرا نمایید. از جمله بخش های دکوراسیون داخلی که  می توان در اجرا آن ها از آجر های نسوز بهره گیری نمود، شامل موارد زیر می باشند:

 

 • دیوار پشت ال سی دی

  یکی از بخش هایی که طراحی آن می تواند تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی دکوراسیون داخلی گذارد، دیوار پشت ال سی دی می باشد. تلویزیون ها از جمله المان هایی هستند که می توان آن ها را به نقطه کانونی در فضای داخلی ساختمان تبدیل نمود. نقطه کانونی در واقع آن چیزی است که در بدو ورود به ساختمان توجه افراد به آن جلب می شود. آجرهای نسوز یکی از گزینه های بسیار مناسب در طراحی و اجرا این بخش از دکوراسیون می باشند.

 

 • شومینه

  از دیگر المان هایی که می توان آن را به یک نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی تبدیل نمود، شومینه ها می باشند. آجرهای نسوز از جمله مصالح بسیار فوق العاده در ساخت شومینه و تزیینات اطراف آن هستند. این مصالح به دلیل شرایط تولیدشان دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت و دما هستند و می توانند تا دمای بالای 1500 درجه سانتی گراد را تحمل کنند.

 

 • داخل دکور

  از آجرهای نسوز در داخل دکور و در کنار کناف و چوب نیز می توان استفاده نمود و زیبایی را برای دکوراسیون داخلی به ارمغان اورد.

 • حیاط و فضای باز
  در فضاهای باز مانند حیاط و فضاهای پوشش‌دار با استفاده از آجر نسوز می‌توان ایجاد زیبایی و دوام بیشتری به فضا داد.

 • ستون‌ها و پایه‌ها
  آجر نسوز می‌تواند به عنوان پوشش ستون‌ها و پایه‌های ساختمان مورد استفاده قرار گیرد تا به فضا جلوه‌ی سنتی و زیبایی ببخشد.

 

جمع بندی

در کل، آجر نسوز می‌تواند در هر نقطه‌ای از ساختمان که نیاز به یک تزئین دکوراتیو و یا عملکردی دارد، مورد استفاده قرار گیرد. در نهایت باید اضافه نماییم که گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت یک مرجع بسیار معتبر به منظور خریداری انواع آجرها و مصالح مختلف در ساختمان سازی می باشد که شما می توانید با مراجعه به سایت آن به راحتی و در منزل محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

 

تلگرام آجر

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت