برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مکمل سنگ سفید در ساختمان

از کدام سنگ می توان به عنوان مکمل سنگ سفید استفاده نمود؟

تاریخ انتشار: 1398/07/07 11:57 | بازدید: 248

شناخت سنگ های مکمل سنگ سفید

از کدام سنگ می توان به عنوان مکمل سنگ سفید استفاده نمود؟

یکی از مباحث مهم در بحث طراحی ساختمان، بحث رنگ شناسی می باشد. برای افرادی که به دنبال طراحی نمای داخلی و خارجی زیبا و منحصر به فرد هستند و قصد استفاده از معماری ترکیبی را دارند، انتخاب رنگ یکی از اساسی ترین مسائل می باشد. یکی از رنگ هایی که در اکثر طراحی های مربوط به ساخت و ساز از آن استفاده می شود رنگ سفید می باشد. ایجاد تضاد با رنگ سفید یک ترفند رنگ شناسی است که سبب می شود تا فضای داخلی و خارجی ساختمان جلوه بسیار زیبایی پیدا کند. در ساخت قسمت های مختلف ساختمان از متریال های مختلفی می توان استفاده نمود که یکی از پرطرفدار ترین آن ها سنگ های ساختمانی می باشند. سنگ های ساختمانی از ویژگی های بسیار زیادی برخوردار هستند که سبب شده است تا بتوان از انواع آن ها بر حسب کاربردشان در قسمت های مختلف ساختمان استفاده نمود. این مصالح ساختمانی از انواع مختلف با رنگ های متنوع برخوردار هستند که می توان از ترکیب آن ها با یکدیگر نمای زیبایی را برای ساختمان ایجاد نمود. قطعا شما هم با ما هم عقیده هستید که استفاده از سنگ سفید به تنهایی برای نمای ساختمان ممکن است مطابق با هر سلیقه ای نباشد. پس چاره چیزی جز خرج کردن اندکی سلیقه و استفاده از تضاد رنگ نیست.


در این مقاله ما در تیم تحقیق و توسعه کالاساخت به بررسی رنگ سفید و رنگ مکمل آن برای ساخت نماهای سنگی ترکیبی پرداخته ایم. رنگ مکمل، هماهنگ ترین، چشم نوازترین و متوازن ترین ترکیب برای رنگ مورد نظر ماست. اگر رنگ مورد نظر شما سفید است باید بگوییم که تمام رنگ های تیره در تضاد با رنگ سفید که روشن ترین رنگ می باشد قرار دارند و به عنوان رنگ مکمل آن شناخته می شوند. قرمز، قهوه ای، مشکی، سیلور و... از جمله رنگ هایی هستند که مکمل رنگ سفید شناخته می شوند. البته در بین این رنگ های مکمل، رنگ مشکی بهترین رنگ در ترکیب با رنگ سفید می باشد. این دو در تضاد کامل با یکدیگر به عنوان تیره ترین و روشن ترین رنگ قرار دارند.


حال به بحث درباره اینکه چه رنگ سنگی برای ترکیب با رنگ سفید مناسب است می پردازیم. از جمله رنگ سنگ هایی که مناسب برای ترکیب با رنگ سفید هستند شامل موارد زیر می باشند:

سنگ رنگی در ساختمان


1. سنگ گرانیت مشکی نطنز و سبز پیرانشهر


سنگ های گرانیت از دوام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و می توان از آن ها هم در نمای خارجی و هم در نمای داخلی استفاده کرد. سنگ مشکی نطنز دارای زمینه کاملا مشکی و گاها دارای خطوط سفید در زمینه خود می باشد. معدن این سنگ همانطور که از نامش پیداست در شهرستان کاشان و در منطقه نطنز واقع شده است. سنگ گرانیت مشکی نطنز با رنگ کاملا مشکی که دارد تضاد بسیار زیبایی را با رنگ سفید ایجاد می کند. سنگ سبز پیرانشهر نیز یکی دیگر از سنگ های گرانیت می باشد که دارای زمینه سبز رنگ با رگه های زیبای سبز کم رنگ، سفید و مشکی می باشد. این سنگ یکی از منحصر به فرد ترین سنگ های گرانیت است که دارای طرح بسیار زیبا و چشمگیری می باشد. معدن این سنگ در شهرستان پیرانشهر استان لرستان قرار دارد. البته باید گفت که این محصول از قیمت بسیار بالایی برخوردار است. برای افرادی که بودجه انجام پروژه های گران قیمت را دارند ترکیب این سنگ با رنگ سفید بسیار پیشنهاد می شود. علی الخصوص زمانی که در کنار سنگ های سفید اصفهان کار می شنود.

2. سنگ مرمریت مشکی نجف آباد و مشکی لاشتر

سنگ های مرمریت یکی دیگر از انواع سنگ های ساختمانی هستند که می توان از آن در نمای داخلی ساختمان استفاده نمود. سنگ های مرمریت به دلیل مقاومت پایینی که در برابر اشعه خورشید و آلودگی دارند مناسب برای نمای خارجی نمی باشند. سنگ های مرمریت دارای سطح صیقلی و شفافی هستند و از مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و فشار برخوردارند. یکی از انواع این سنگ ها سنگ مشکی نجف آباد می باشد که دارای زمینه مشکی و خط های نامنظم سفید است و معدن آن در غرب استان اصفهان و در شهر نجف آباد قرار دارد. سنگ مشکی نجف آباد در ترکیب با سنگ های سفید رنگ و روشن بسیار زیباست. یکی دیگر از سنگ های مرمریت که به رنگ مشکی می باشد، سنگ مشکی لاشتر است. معدن این سنگ در استان اصفهان و در فاصله 35 کیلومتری جنوب اصفهان منطقه لاشتر واقع گردیده است و رد پای این سنگ را می توان در بسیاری از آثار باستانی مشاهده نمود. این سنگ نیز تضاد زیبایی با رنگ سفید ایجاد می نماید. این دو سنگ می توانند در کنار سنگ نمای سفید ساختمان جلوه ای بسیار زیبا و خیره کننده به ساختمان شما بدهند.اما باید در نظر داشته باشید که هزینه ی این زیبایی خیره کننده طول عمر کمتر نسبت به دسته قبلی می باشد. البته جای نگرانی نیست زیرا این مشکل هم تا حدودی با استفاده از نگهدارنده ها و رزین ها قابل حل می باشد.

سنگ نما ساختمانی

3. سنگ تراورتن سیلور تکاب و سنگ قرمز آذر شهر

از دیگر سنگ های ساختمانی که کاربردی وسیع در صنعت ساختمان سازی دارند سنگ های تراورتن می باشند. این سنگ ها دارای ویژگی های بسیار زیادی همچون مقاومت بالا، تنوع رنگی، چسبندگی بالا به ملات و ... هستند که می توان از آن ها هم در خارج ساختمان و هم در داخل استفاده نمود. یکی از نمونه های سنگ تراورتن، سنگ سیلور تکاب می باشد که دارای زمینه مشکی روشن (سیلور) و خرمایی با رگه های سفید است و معدن آن در استان آذربایجان غربی، شهرستان تکاب واقع گردیده است. این سنگ به دو صورت موج دار و بی موج برش داده می شود و سورت های گوناگونی دارد. رنگ تیره این سنگ با ایجاد تضاد همراه رنگ سفید نمای بسیار زیبایی را در داخل و خارج ساختمان ایجاد می کند. سنگ قرمز آذر شهر یکی دیگر از سنگ های تراورتن رنگی می باشد و رنگ قرمز پر رنگی دارد. در سطح این سنگ موج های زیبایی به صورت نامنظم و با خط هایی به رنگ قرمزی پر رنگ تر از رنگ زمینه اصلی دیده می شود. سنگ قرمز آذر شهر از کوه های منطقه آذر شهر استان آذربایجان شرقی استخراج می شود و خاصیت عایق حرارتی و صوتی بالایی دارد. استفاده یک دست از این رنگ سنگ چندان پیشنهاد نمی شود و بهتر است از آن در ترکیب با رنگ های روشن همچون سفید استفاده نمود تا رنگ تیره آن به صورت دائمی باعش خستگی چشم نگردد. در مقاله فوق سعی بر آن بود تا چند مدل از ترکیب های پر مصرف از رنگ های مختلف سنگ در کنار سنگ های سفید به شما همراهان گرامی معرفی شود. شما می توانید انواع سنگ های نام برده شده در بالا و انواع مختلف دیگر از سنگ های تراورتن، مرمریت، مرمر و گرانیت را با مراجعه به سایت گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت مشاهده نمایید و نسبت به خرید آن ها اقدام کنید.کارشناسان ما در تمامی مراحل خرید و حمل و حتی در زمان اجرا در کنار شما هستند تا در کمترین زمان ممکن بهترین مشاوره را به شما ارائه دهند. در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر دارید بدون دغدغه با شماره گیری شماره های موجود در بالا و پایین صفحه با کارشناسان با تجربه ما ارتباط برقرا کرده و از راهنمایی ها و مشاوره رایگان آن ها استفاده کنید.

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت