برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
استفاده از سنگ آنتیک در نمای داخلی

استفاده از سنگ آنتیک در نمای داخلی

تاریخ انتشار: 1398/01/22 10:56 | بازدید: 724

پنج مورد استفاده از سنگ آنتیک سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی

استفاده از سنگ آنتیک در نمای داخلی

سنگ های آنتیک دارای چندین دسته، مدل، نوع و همچنین از تنوع رنگی بی شماری برخوردار هستند. همان طور که قبلاً اشاره شد شما می توانید، حتی به درخواست خود رنگ و طرح سنگ را سفارش دهید. این سفارشی سازی سنگ آنتیک، تنها پروسه ی زمانی تولید را طولانی طی کرده و  همچنین نیاز به قالب سازی جداگانه ای داشته و به طبع هزینه ای بالاتر را شامل می شود. اما این نکته که تنوع سنگ آنتیک به شدت بالاست و از هر نوع و طرحی که گاهاً به ذهن شما می رسد، بیشتر می باشد. استفاده از سنگ گیوتین در نمای داخلی ساختمان و در قسمت راه پله و دیواره های راه پله می تواند گزینه ای جذاب برای تنوع و زیبایی منزل شما باشد. اگر راه پله های شما در داخل ساختمان است انتخاب سنگ های گیوتین و قیچی گزینه ی مناسبی می باشد. در متن زیر، چند نکته برای استفاده از سنگ گیوتین در راه پله را بطور مختصر بازگو می کنیم.

در گام اول: شما باید رنگ سنگ راه پله ی خود را با رنگ سنگی که برای دیوار در نظر دارید هماهنگ و ست کنید. اگر سنگ راه پله شما روشن است، می توانید از انواع سنگ ها چه تیره چه روشن استفاده کنید. ولی اگر سنگ راه پله شما تیره است و از سنگ های مشکی و خاکستری تیره استفاده کرده اید، بهتر است سنگ دیوار را روشن تر انتخاب کنید. البته این نکته که اگر فضای انتخابی شما از نور دهی عالی برخوردار است، مجدداً می توانید از سنگ های رنگ تیره گیوتین و انواع پرچمی بهره گیری کنید.

در گام دوم: باید ارتفاع دیوار را اندازه گرفت. هر چه ارتفاع دیوار شما بلندتر باشد شما می تواند سنگ راه پله را که در کنار دیوار کار می شود بلندتر بگیرید و در واقع چندین ردیف سنگ گیوتین کار کنید. بهتر است اگر فضای راه پله ی شما امکان استفاده از فضای سبز را به صورت دیواری یا پاگردی دارد از فضای سبز به اضافه سنگ گیوتین استفاده کنید. در اکثر معماری ها فضای پله یک فضای منفی و پرت است. اگر مایلید این فضا را به فضایی مثبت و دلنشین تبدیل کنید ما به شما استفاده از سنگ های گیوتین را پیشنهاد می کنیم. جنس اکثر این سنگ ها از تراورتن بوده که از مقاومت بالایی برخوردار است. قبل از کار کردن سنگ باید بدانید جنس گیوتین ها دارای شکستگی است، به این صورت که سنگ ها در بسته بندی به علت فشاری که به آن ها وارد می شود ممکن است از وسط نصف شوند. این شکستگی جای نگرانی ندارد و به راحتی می توانید سنگ ها را در کنار هم چیده و داخل هم قفل کنید و هیچ رگه و ناهمواری مشخص نخواهد شد. بعد از کار کردن بهتر است از رزین بر روی سنگ ها استفاده کنید تا تمیز کردن سنگ را در آینده برای شما راحت تر کند.

در گام سوم: باید به میزان بودجه ی در نظر گرفته شده فکر کنید که نکته مثبت سنگ گیوتین این است که از قیمت فوق العاده مناسبی برخوردار است و شما با صرف کمترین هزینه می توانید به طرح دلخواه خود برسید. برخی از سنگ های گیوتین از جنس مرمر می باشند. سنگ مرمر خود به تنهایی زیبایی خاصی را به راه پله می بخشد. بخصوص اگر از خاصیت نور رد شوندگی آن بهره بگیرید. قابلیت و علت گرانی سنگ های مرمر این موضوع است که آن ها به راحتی نور را از خود عبور می دهند و می توانند تصویری زیبا را به نمایش بگذارند. در این صورت شما هم نور کافی برای راه پله خود خواهید داشت هم با استفاده از نور فضای منفی و پرت را جبران کرده اید.

گام آخر: اجرای سنگ گیوتین با استفاده از چسب خمیری آماده، یا چسب پودری بر روی سطح دیوار خود امکان پذیر است. در برخی موارد، سنگ گیوتین را فقط بصورت یک نوار در وسط دیوار کار می کنند. شما از سنگ گیوتین می توانید به هر دو صورت و البته به صورت پراکنده و هر طرحی که مدنظرتان است استفاده کنید. کافی است از ذهن خود بدون هیچ محدودیتی کمک بگیرید. قطعاً طرح های زیبایی که تنوع و انرژی مثبت را به همراه دارند در گوشه های ذهن خود خواهید یافت.

 

بهترین سنگ آنتیک برای دکوراسیون داخلی

 

سنگ به عنوان یک پدیده طبیعی به همراه انرژی های بسیار زیاد یکی از اولین انتخاب های افراد در پیاده سازی فضای داخلی و خارجی ساختمان می باشد. همان طور که می دانید توجه به دکوراسیون داخلی ساختمان این روزها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و طراحان همواره به دنبال اجرای یک محیط متفاوت و زیبا در فضای داخلی ساختمان هستند. در حقیقت اجرای دکوراسیون داخلی تنها به چیدمان مبلمان ها، پرده ها، چیدمان اسباب اثاثیه و ... محدود نمی شود بلکه در وهله اول آنچه که مهم است، انتخاب متریال مناسب در پوشش دیوار ها، کف و دیگر قسمت های ساختمان نیز می باشد. در میان انواع مصالح ساختمانی استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی گرایش جدیدی نمی باشد و افراد از سال های پیشین  برای تزیین محیط خانه خود از این متریال بهره گیری می نمودند و هیچ وقت از داشتن و دیدن آن خسته نمی شدند. امروزه نیز با توجه به تنوع بسیار بالایی که سنگ های ساختمانی از آن بهره مند می باشند، استفاده از آن ها به افراد امکان اجرای طرح های بسیار مختلف و جدیدی را می دهد. در علم فنگ شویی نیز سنگ ها یکی از عناصر بسیار انرژی بخش هستند که سبب تقویت بسیاری از عناصر دیگر همچون چوب، فلز و ... می شوند و با انرژی که به محیط اطراف خود می دهند سبب ایجاد آرامش در فضا می گردند. در حال حاضر و با پیشرفت علم و تکنولوژی و ورود ابزار های برش و فراوری جدید سنگ های ساختمانی در مدل های بسیار جدید و متنوعی فراوری و تولید می گردند که در میان انواع آن ها سنگ های آنتیک یکی از پر مصرف ترین و پر طرفدارترین نمونه ها به منظور دکوراتیو نمودن فضای داخلی ساختمان می باشند. در تعریف سنگ های آنتیک باید بگوییم که این نمونه محصولات از برش و فراوری سنگ های طبیعی همچون تراورتن، مرمریت، مرمر و برخی سنگ های دیگر به صورت گیوتین، پروفیل، چند بعدی و ... تولید می گردند. این سنگ ها به سنگ های دکوراتیو نیز شهرت دارند و از ویژگی های مثبت فراوانی برخوردار می باشند. تنوع بالا در سنگ های آنتیک اکثر سلایق را پوشش می دهد و از آن ها در بخش های مختلف دکوراسیون داخلی همچون:

 • بین کابینت آشپزخانه
 • پوشش دیوار های داخلی
 • دیوار پشت تلویزیون
 • فضای اطراف شومینه
 • زیر اپن آشپزخانه
 • زیر پله و دیوار بغل آن
 • قاب دور پنجره ها و درب ها
 • ایجاد قاب تزیینی

و بسیاری موارد دیگر.

 

سنگ آنتیک در نمای داخلی

 

سه مورد از استفاده سنگ آنتیک در دکوراسیون

 

طراحی دکوراسیون داخلی یکی از مباحثی می باشد که در صنعت ساختمان سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اولین انتخابی که در بین مصالح ساختمانی برای تزئین خانه و دکوراسیون داخلی خواسته یا ناخواسته خودنمایی می کند، استفاده از سنگ آنتیک می باشد. این سنگ تنوع بسیار بالایی دارد و این به دلیل فراوری سنگ آن با استفاده از تکه ها و ضایعات سنگ های مختلفی همچون تراورتن، مرمریت و... می باشد که هر کدام از این سنگ ها خود دارای تنوع بسیار بالایی در طرح و رنگ می باشند. علاوه بر این سنگ های آنتیک ویژگی های بسیار زیادی دارند که استفاده از ان ها را در دکوراسیون داخلی و همچنین نمای بیرونی ممکن ساخته است. سنگ آنتیک گیوتین (قیچی)، سنگ آنتیک ابعاد ریز (روتوری)، سنگ آنتیک پروفیل ، سنگ آنتیک بادبر و سنگ آنتیک چرمی از جمله انواع سنگ های آنتیک موجود در سایت گروه کالاساخت می باشدکه هر یک از آن ها دارای تنوع بالایی هستند. از این سنگ ها در اجزاء مختلف دکوراسیون داخلی می توان استفاده نمود که در زیر به سه نمونه از آن ها اشاره کرده ایم.

 

سنگ آنتیک در دکوراسیون پشت تلویزیون

 

تلویزیون ها و ال سی دی ها گاهی اوقات می توانند نقطه کانونی یک خانه باشند و این به دلیل در معرض دید بودن آن ها است که می تواند نگاه ها را تا مدت ها به خود جلب کند، به همین سبب طراحی جذاب و زیبا برای پشت آن ها و تزئین دیوار پشتیشان مخصوصا برای تلوزیون هایی که بر روی دیوار نصب می شوند تاثیر بسیار زیادی بر ایجاد دکوراسیون شیک و جذاب در ساختمان دارد. سنگ آنتیک یکی از گزینه های بسیار مناسب و عالی در طراحی دکوراسیون پشت تلوزیون می باشد. این سنگ ها علاوه بر زیبایی، مقاومت بالایی دارند و نصب آن ها بسیار آسان و سریع می باشد. استفاده از لامپ های هالوژنی و نور مخفی بر روی این سنگ ها می تواند سبب جذاب شدن هرچه بیشتر دکوراسیون گردد. همچنین ترکیب چوب ام دی اف با این سنگ می تواند به دلیل نزدیکی هارمونی این مصالح به یکدیگر سبب زیباتر شدن دکوراسیون گردد.

 

سنگ آنتیک در دکوراسیون دورشومینه

 

یکی از المان هایی که نقش بسیار موثری در زیبایی دکوراسیون داخلی دارد  و می تواند علاوه بر گرم نگه داشتن ساختمان در فصل سرما به عنوان یک عنصر دکوراتیو نیز بشمار آید، شومینه می باشد. این عنص نیز می تواند مانند تلویزیون در بعضی موارد نقش نقطه کانونی را در اتاق نشیمن ایفا کند. برای طراحی و زیباسازی شومینه ها می توان از مصالح مختلفی همچون بتن، آجر نسوز، سرامیک، سنگ و... استفاده نمود که در این میان سنگ های آنتیک به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند می توانند گزینه بسیار مناسبی برای این قسمت باشند. از جمله ویژگی هایی که این سنگ را مناسب برای دیوار دور شومینه گردانده است مقاومت بالای آن در برابر آتش و قابلیت تحمل گرمای بالای آن است، این سنگ همچنین وزن پایین و طول عمر بالایی دارد. علاوه بر این ها سنگ آنتیک قابلیت اجرا بر روی سطوح مختلف شامل سطوح گچی، سرامیکی، سیمانی و… را دارد و می توان از تلفیق آن با دیگر مصالح مانند شیشه، فلز، چرم و غیره دکوراسیون زیبا و خاصی را برای فضای داخلی ساختمان به ارمغان اورد. ایجاد کنتراست یا تضاد یکی از روش های بسیار مدرن در زمینه طراحی دکوراسیون می باشد به این صورت که اگر دیوارهای داخلی ساختمان به رنگ سفید می باشد استفاده از سنگ آنتیک مشکی برای دیوار پشت شومینه می تواند یک رنگی دیوارها را به چالش کشانده و کنتراست زیبایی را ایجاد نماید.

 

سنگ آنتیک به عنوان دیوار بین کابینت آشپزخانه

 

یکی دیگر از مواردی که می توان از سنگ آنتیک در طراحی آن برای زیبایی دکوراسیون داخلی استفاده نمود دیوار بین کابینت می باشد. طراحی یک دیوار بین کابینتی خوب و مناسب می تواند یکی از بهترین راه ها در ایجاد تغییر برای آشپزخانه باشد. در واقع دیوار بین کابینتی به دیوار پشت سینک، گاز و یا کانتر آشپزخانه گفته می شود. سنگ های آنتیک به سه دلیل زیر بسیار مناسب برای دیوار بین کابینتی هستند. همان طور که پیش تر اشاره کردیم سنگ های آنتیک مقاومت بالایی در برابر دما و گرما دارند که در نتیجه از آن ها می توان برای دیوار پشت گاز استفاده نمود. سنگ های آنتیک مقاومت بالایی در برابر جذب آب دارند و به همین دلیل می توان از آن ها در اشپزخانه که یک محیط آبریز است استفاده نمود. این دیوار پوش ها در اثر لکه و کثیفی به راحتی و با یک دستمال مرطوب تمیز می شوند.

 

پنج  کاربری مهم استفاده سنگ آنتیک

 

 • سنگ آنتیک برای ترمیم و بازسازی

 

استفاده از سنگ آنتیک در قسمت هایی از خانه که گچ یا رنگ شما پوسته کرده و دیوار نمناک و خیس شده است . در واقع استفاده از سنگ آنتیک در قسمت هایی از خانه که نیاز به بازسازی و ترمیم دارد یکی از بهترین گزینه ها می باشد. با توجه به اینکه روی سنگ آنتیک محلول رزین زده می شود و راه تنفس سنگ بسته میشود شما دیگر شاهد پوسته شدن و کنده شدن سنگ از روی دیوار خود نخواهید بود. و با هزینه ای اندک شاهد نمایی زیبا خواهید بود.

 

 • سنگ آنتیک به عنوان یک المان

 

استفاده از سنگ آنتیک در قسمت هایی از خانه مانند دیوار ال سی دی یا دیوار پذیرایی و یا دکوراسیون ناهارخوری و ستون ها و دیوار شومینه  مواردی از این دست را می توان گزینه ای خاص و شکیل نام برد. درواقع اینکه شما تمام دیوار های فضای داخلی خود را از کف تا سقف سنگ کار کنید شاید در نگاه اول فوق العاده و منحصر به فرد دانست اما بعد از گذشت زمان شما از این طرح خسته خواهید شد و باعث گرفتگی سالن و فضای شما خواهد شد. پس بهتر است اگر قصد استفاده از سنگ آنتیک از کف تا سقف را دارید فقط یکی از دیوار ها را به سلیقه خود انتخاب کنید.

 

 • سنگ آنتیک در بالکن و حیاط خلوت

 

استفاده از سنگ آنتیک در فضای حیاط خلوت و استفاده از فضای سبز کنار این مورد می تواند یکی از جذاب ترین نماهای داخلی را برای شما رقم بزند. در واقع ترکیب مواردی که در طبیعت موجود است در فضای شما انرژی زیادی را به شما و افرادی که از این فضا استفاده می کنند منتقل می کند . توصیه می کنیم اگر محیط شما باز و گسترده است از سنگ های قیچی و گیوتین استفاده کنید و اگر محیط شما کوچیک است از سنگ هایی با ابعاد ریز استفاده کنید.

 

 • سنگ آنتیک در ترکیب با مصالح دیگر

 

استفاده از سنگ آنتیک در ترکیب با کاغذ دیواری و رنگ و ترکیب با آجر های دکوراتیو و چوب و بسیاری از مصالح دیگر که بسته به سلیقه شما می تواند فضای دلپذیری را برایتان به وجود بیاورد. استفاده از سنگ و کاشی های دکوراتیو و فانتزی از جمله مواردی است که اگر با فضای سبز و شاید چند گلدان سبز در منزل شما کنار هم قرار بگیرند با استفاده از کتابخانه ای چوبی به تکیمل آن دست بزنید زیبایی منحصر به فردی را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

 

 • سنگ آنتیک در پشت بام های سبز

 

شاید در ذهن شما هم این مورد که از پشت بام خانه یا ساختمان خود به صورت مفید بهره برداری داشته باشید یکی از فکر های خاک خورده باشد .اما ما به شما پیشنهاد می کنیم این گزینه را محقق سازید. نیازی به موارد خاص ندارید و با استفاده از ارزان ترین سنگ گیوتین هم می توانید پشت بام خود را به زیبایی بی آرایید.

 

سنگ آنتیک نمای داخلی

 

نکات مهم در انتخاب بهترین سنگ آنتیک

 

همان طور که اشاره نمودیم سنگ های آنتیک از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشند و بهره گیری از آن ها بیشتر به سلیقه شما ارتباط دارد. شما می توانید از این سنگ ها به تنهایی و یا در ترکیب با یک دیگر و حتی ترکیب با دیگر مصالح ساختمانی همچون آجر نما، چوب، کناف و ... بهره گیری نمایید. اما برای انتخاب بهترین گزینه سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی برخی نکات مهم را که بهتر است در نظر داشته باشید، ما در تیم تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت برای شما همراهان عزیز در زیر ارائه نموده ایم تا با برخورداری از آن ها بتوانید راحت تر و سریع تر سنگتان را انتخاب نمایید

 

در انتخاب سنگ آنتیک بهتر است 5 اصل زیر را در نظر داشته باشید:

 

 - ابعاد فضا

 

یکی از نکاتی که شما بهتر است در انتخاب سنگ آنتیک خصوصا به منظور پوشش دیوار های داخلی در نظر بگیرید ابعاد فضایی است که می خواهید از سنگ آنتیک در آن بهره گیری نمایید. برای مثال اگر شما می خواهید در یک فضای بزرگ مانند سالن های وسیع و یا دیوارهای بغل پله بلند، از سنگ آنتیک استفاده نمایید، می توانید از این محصولات با ابعاد بزرگ بهره گیری کنید اما اگر فضای مورد نظر شما کوچک است و یا به منظور تزیین دیوار بین کابینتی آشپزخانه از این سنگ ها می خواهید استفاده کنید بهتر است از نمونه هایی که ابعاد کوچک دارند، استفاده کنید. ابعاد بزرگ این سنگ ها در فضاهای محدود سبب کوچک تر به نظر آمدن دکوراسیون می گردد و چندان ظاهر جالبی ندارد.

 

- روشنایی محیط

 

از دیگر نکات قابل توجه در انتخاب بهترین سنگ آنتیک، روشنایی محیطی است که می خواهید از این محصولات در آن استفاده کنید. در توضیح این نکته باید بگوییم که در فضاهای کم نور و تاریک مانند طبقه های زیر زمینی و یا اتاق خواب ها و آشپزخانه های بدون پنجره استفاده از سنگ های آنتیک با رنگ های تیره توصیه نمی شود، چراکه سبب تیرگی بیشتر فضاو تاریک تر جلوه کردن محیط کلی می شود و در نهایت سبب ایجاد حس افسردگی و کرختی در افراد می گردد. اما بهره گیری از سنگ های روشن و سفید در این گونه محیط ها سبب افزایش نور در فضا و سرزنده شدن افراد می گردد. سنگ های تیره در ترکیب با سنگ های روشن و سفید در فضاهای بزرگ و روشن می تواند بهترین و لوکس ترین گزینه باشد.

 

- توان خرید

 

گزینه دیگری که نه تنها در انتخاب سنگ آنتیک بلکه در انتخاب انواع سنگ های ساختمانی بسیار تاثیر گذار است، توان خرید افراد می باشد. همان طور که چندین بار اشاره نمودیم سنگ های آنتیک تنوع بسیار بالایی  دارند و همین نشان دهنده تنوع در قیمت آن ها می باشد. برخی از آنتیک ها که دارای جنسی از سنگ های منحصر به فرد مانند مرمرها هستند و یا در مدل های جدید همچون چند بعدی فراوری می شوند، از قیمت بالاتری به نسبت دیگر آنتیک ها برخوردار می باشند. این سنگ ها در پروژه های انبوه و یا با بودجه کم چندان به صرفه نمی باشند و مدیران یک پروژه ساختمانی یا صاحبان ملک باید با توجه به میزان بودجه خود سنگ مناسب را انتخاب نمایند.

 

سنگ انیتک نمای داخلی

 

- رنگ دکوراسیون داخلی

 

توجه به رنگ دکوراسیون داخلی یکی دیگر از نکاتی می باشد که شما می توانید به منظور انتخاب بهتر سنگ آنتیک آن را در نظر داشته باشید. رنگ دکوراسیون داخلی شامل رنگ کف فرش، سقف، مبلمان، پرده ها و عناصر مختلف تشکیل دهنده فضای داخلی ساختمان می باشد. شما می توانید با در نظر گرفتن رنگ هر یک از این عناصر از میان انواع بسیار مختلف سنگ های آنتیک گزینه مناسب را انتخاب نموده و یک هارمونی رنگ زیبا در دکوراسیون خود ایجاد نمایید.

 

- سلیقه افراد

 

در آخر باید به این نکته اشاره نماییم که سلیقه شما حرف اول و آخر را می زند و مهم ترین گزینه سلیقه شما می باشد. بهترین سنگ آنتیک محصولی است که در شما ایجاد انرژی های خوب و حس مثبت می نماید و شما به استفاده از آن علاقه مند هستید.

 

- نکته قابل توجه

 

در میان انواع نکاتی که برای شما ارائه نمودیم یکی از نکات ایمنی که باید به آن توجه نمایید، این است که اگر بچه کوچک و خردسال دارید و در فضاهای پایینی دکوراسیون خود یا اتاق خواب ها می خواهید از سنگ آنتیک بهره گیری نمایید بهتر است به سراغ نمونه های گیوتین از این سنگ نروید، چرا که سطح خشن و نامنظم این سنگ می تواند سبب آسیب به فرزند شما گردد. استفاده از سنگ های پروفیل ساب خورده پیشنهاد کالاساخت برای افرادی که دارای این شرایط هستند، می باشد.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت