برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
اسکوپ سنگ نما و سنگ تراورتن

اسکوپ سنگ نما چیست ؟

تاریخ انتشار: 1398/02/28 11:05 | بازدید: 491

اسکوپ چیست؟ انواع اسکوپ؟ اسکوپ سنگ نما تراورتن

اسکوپ سنگ نما چیست ؟

 

در مقاله سعی شده است تا شما را با موارد جانبی که برای اجرای نمای خود بر روی ساختمان نیاز دارید آشنا سازیم. یکی از موارد اسکوپ سنگ نما و مورد دیگر چسب سنگ نما است که از نمونه با کیفیت آن در محصولات جانبی کالا ساخت موجود می باشد.

اسکوپ چیست و چه استفاده ای از آن می شود؟

اسکوپ ها چند نمونه و سایز دارند؟

جنس اسکوپ از چیست؟

 آیا جایگزینی برای اسکوپ وجود دارد؟

و بسیاری از سوالات متداول در مورد استفاده از اسکوپ و خرید آنها که در مقاله به آنها می پردازیم.

اسکوپ کلمه ای انگلیسی است . در واقع زمانی که مصدومی به آسیب نخاعی مشکوک است با استفاده از برانکارد ویژه ای به بیمارستان منتقل می کنند. دو گیره ابتدا و انتهای آن بصورت دو تکه جدا از هم در آمده و با قرار دادن آن دو، در دو سمت مصدوم و فشار دادن آن ها به هم بیمار را درون خود جای می دهد. و از تکان خوردن آن جلوگیری می کند . این عمل را در مورد سنگ و سرامیک هم میتوان نام برد در واقع اسکوپ از تکان خوردن و افتادن سنگ و سرامیک جلوگیری میکند. یکی دیگر از معنی های اسکوپ نوسان نما است .

سنگ تراورتن که اکثرا در ایران به دلیل تطابق با انواع شرایط اب و هوایی استفاده می شود را باید به طور حتم یا اسکوپ کرد یا از روش های جایگزین دیگر استفاده کرد. سنگ ها چه سنگ نما تراورتن باشد چه انواع دیگری از جمله گرانیت ها و مرمریت ها در نمای ساختمان و  چه در راهرو های مکان های عمومی از جمله بیمارستان ها و مدارس که سنگ به صورت عمودی و قائم کار میشود نیز باید از اسکوپ استفاده کرد.

اسکوپ ها را یا به وسیله دستگاه فرزی که سنگ را خط و برش انداخته است و با استفاده از پیچ و پلاک به سنگ نما و سطح پشت سنگ وصل می کنند یا به وسیله چسب سنگ که در مقاله های دیگر به طور کامل به توضیح آن در کالا ساخت خواهیم پرداخت می چسبانند. امروزه بیشتر از چسب سنگ استفاده میکنند و این گزینه امتحان خود را در انواع شرایط پس داده است و میتوان به ان اطمینان کرد.

اسکوپ های کاشی و سرامیک تا همین سال گذشته از جنس ورق های گالوانیزه بودند و ضخامت های متفاوتی داشتند. اما اکنون به دلیل اینکه قیمت ورق گالوانیزه افزایش یافته است ماده ای با مقاومت بهتر جایگزین ورق گالوانیزه شده است . جنسی از پلاستیک فشرده شده ABS  که بسیار مقاوم است و طول عمر و دوام آن بسیار بیستر از ورق های گالوانیزه است. زمانی که اسکوپ ها از ورق گالوانیزه ساخته می شدند ضخامت های 70 میلیمتر و 90 میلمتر ضخامت داشتند و در انواع پروانه ای و Z موجود بودند اما اکنون تنها یک نمونه معمولی ایت که با استفاده از چسب سنگ بر روی سنگ چسبیده میشود.

 

اسکوپABS

 

جایگزین اسکوپ را میتوان سیم فلزی که با استفاده از شیاری که به کمک دستگاه فرز بر روی لبه های سنگ ایجاد کرده و سپس سیمهای گالوانیزه را بصورت ضربدری از شیارهای ایجاد شده عبور می‌دهند کار میکنند ؛ بدین ترتیب با قرار گرفتن این سیمها در دوغاب ریخته شده در پشت سنگ، اتصال مقاومتری میان سنگ و دیوار ایجاد می‌شود. البته می بایست بین سنگ و سیم گالوانیزه یک لقمه سنگی قرار می‌گیرد که موجب بهتر قرار گرفتن سیم در دوغاب سیمانی خواهد شد.

یا با استفاده از سنگ های قلوه ای یا مستطیلی که پشت سنگ می چسبانیم تا با ملات درگیر شوند و از سقوط سنگ جلوگیری کنند . البته این روش را میتوان روش های قدیمی مانند خشک چینی نام برد . جدید ترین روشی که اکنون کار میشود روش اسکوپ ABSاست که ما نمونه محصول آن را در کالا ساخت موجود داریم به اضافه چسبی که نیاز دارید پس می توانید با تماس با همکاران ما هم از مشاوره رایگان برخوردار شوید و اینکه محصول مورد نظر خود را در سریع ترین راه ممکن تهیه کنید.

 

تمام تلاش ما در کالا ساخت جلب رضایت خاطر و خشنودی شماست.

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت