اطلاعات بیشتر در زمینه کاربرد سنگ های مصنوعی


اطلاعات بیشتر در زمینه کاربرد سنگ های مصنوعی

تاریخ انتشار: 1396/08/10 01:22 | بازدید: 412

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر گوگل پلاس لینکدین

دراین مطلب قصد داریم به بررسی کاربرد سنگ های مصنوعی در نمای ساختمان بپردازیم. سنگ های مصنوعی محصولاتی هستند که برای اکثریت مردم ناشناخته اند. کاربرد این محصولات راهنوز خیلی از مردم نمیدانند.

  • کاربرد سنگهای مصنوعی

سنگ های مصنوعی در ۲مدل سنگ مصنوعی نما و سنگ مصنوعی کف فرش تولید می شوند که هر کدام تخصصی برای آن قسمت از ساختمان تهیه و تولید شده اند.

  • سنگ مصنوعي نما

سنگ مصنوعي نما محصولاتي هستند كه براي نماي داخلي و خارجي ساختمان مورد استفاده قرار ميگيرند. اين محصولات كه تخصصي براي نما توليد شده اند داراي ويژگي هاي مثبتي برای اجرا در نمای ساختمان هستند. از جمله ویژگی های این محصولات به نکات زیر میتوان اشاره کرد.

  • وزن سبک محصول

این محصولات که تولید شده از مواد اولیه ای با وزن بسیار کم هستند وزن بسیار کمی دارند. همین وزن کم یکی از ویژگی های بسیار مهم برای انتخاب آنهاست. امروزه که این مساله برای ساختمان به امری بسیار ضروری تبدیل شده است داشتن وزن کم برای محصولات ساختمانی ویژگی بسیار مهمی تلقی می شود.

  • رنگ ماندگار

اگر سنگ های مصنوعی با روش تزریق رنگ در مواد اولیه تولید شوند رنگی ثابت و ماندگاری دارند و هیچ گاه زیبایی اولیه خود را از دست نمیدهند. پس توجه به این امر برای انتخاب این محصولات بسیار مهم است.

  • مقاوم در تمامی شرایط آب و هوایی

سنگ های مصنوعی از جنس مواد پلیمری هستند. این مواد در مقابل سرما و گرمای زیاد مقاوم هستند و واکنش منفی به آن نشان نمی دهند. پس میتوان با خیال راحت آن را در نمای بیرونی ساختمان در تمامی شرایط آب و هوایی استفاده کرد.

 

سنگهای مصنوعی مناسب نما هم برای نمای داخلی و هم برای نمای خارجی مورد استفاده قرار میگیرند. در نمای داخلی ساختمان این محصولات در دیواره های داخلی، ستونها، داخل کناف و دکور و پشت ال سیدی بسیار اجرا شده اند.

در نمای بیرونی ساختمان این سنگ ها را بیشتر با مصالح دیگر به صورت ترکیبی کار میکنند. ترکیب این متریال با آجرنما و سنگ طبیعی بسیار رایج شده و زیبایی خاص خود را دارد. در استفاده از این محصولات به روش تیره و روشن کنار هم میتوان به جلوه ی زیبایی هم برای نمای داخلی و هم خارجی دست پیدا کرد.

 

  • سنگ مصنوعی در کف فرش

سنگ های مصنوعی برای کف فرش نیز تهیه و تولید میشوند. این محصولات ساختار تولید مشابهی با سنگ نمای مصنوعی دارند ولی قالب و شکل آنها متفاوت است. در تولید سنگ مصنوعی برای کف فرش سعی شده تمامی نکات ویژه برای داشتن یک محصول مناسب در این کف فرشها رعایت شود. استقامت خوب در مقابل ضربه و فشار و داشتن مقاومت در شرایط آب و هوایی مختلف از نکاتی است که این محصولات دارند.

نگاه کلی:

در نگاه کلی به این محصولات باید گفت برای ساختن یک ساختمان میتوان روی آنها حساب ویژه ای باز کرد. در کنار سنگ های طبیعی و آجر نما و...این محصولات نیز حرف برای گفتن دارند و میتوانند با انتخابی درست و به جا حتی بهتر و زیبا تر از خیلی از محصولات گران قیمت از آن ها جواب گرفت.

 

تهیه و تولید در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت