ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
طرح های کاشی و سرامیک

انواع طرح های کاشی و سرامیک

تاریخ انتشار: 1398/06/07 08:39 | بازدید: 441

انواع طرح های کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک از جمله انتخاب هایی هستند که عموما ارزش خانه شما را بالا می برند و زیبایی فضای شما را چندین برابر می کنند این متریال از مزایای بسیار زیادی برخوردار هستند که در ذیل مطلب به آنها اشاره می کنیم لازم به ذکر است در وضعیت فعلی جامعه مصرف کاشی و سرامیک از تمام متریال های دیگر پیشی گرفته است زیرا در تابستان ها فضای خانه را خنک تر می کند و سرمایه گذاری مناسب تری به نسبت بقیه متریال ها می باشد. کاشی های کف عموما ارزش خانه های شما را بالاتر می برند و تا مدت طولانی ظاهر خود را حفظ می کنند در متن زیر گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت بر آن شد تا انواع ویژگی های استفاده از سرامیک کف را مورد بررسی قرار دهیم:

- سازگار با محیط زیست

- بهداشتی و سریع تمیز شونده

- مقاوم در برابر ایجاد آلرژی

- پوشش سخت و محکم

- ضد آب و مقاوم

- روشی مقرون به صرفه برای بیان خطای دید

- یک روش عالی برای دستیابی به  ظاهری بدون درز و بندکشی

- دارای طیف رنگی و طرح متفاوت

- تعمیر و نگهداری  آُسان

- وجود انواع مختلف سرامیک و ویژگی های برتر آن به نسبت

کفپوش کاشی در طرح های مختلفی از قبیل  طرح های سنگ ، چوب ، موزاِئیک ، ماسه سنگ و کوارتز ساخته می شود.که هر نوع کفپوش دارای زیبایی های خاص خود است که با توجه به رنگ بندی و سبک فضا بسیار قابل تغییر می باشد که در درجه اول به سلیقه و ویژگی های فضا بستگی دارد. در متن زیرگروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت بر آن شد تا به بررسی انواع طرح ها و سبک های کاشی و سرامیک  بپردازیم  و آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

1- سرامیک با طرح سنگ تراورتن 

تراورتن نوعی سنگ با جنس آهکی است که از چشمه های آرتزی طبیعی ،فر آوری شده است ،محصولی از  چشمه های آب گرم و غارها در سراسر جهان که یک سنگ طبیعی متخلخل و در عین حال زیبا را به هنر زیبا شناسی جهان هدیه می کند، بافت های خشن و چاله های آن که در اثر حباب های هوا و مواد آلی موجود در محیط تشکیل دهنده ایجاد می شود و این همان چیزی است که موجب کپی شدن سرامیک از این نمونه سنگ است و زیبایی طرح و رنگ را چندین برابر می کند.

در روم باستان از سنگ تراورتن در ساخت معابد ، حمام ، مجسمه ها وسالن های تئاترها استفاده می شد و با سفر به ایتالیا به این نکته پی خواهید برد که تراورتن می تواند در تست زمان ایستادگی بسیار زیادی داشته باشد. تراورتن از جمله سنگ هایی است که طرح های زیبا و در عین حال برخی از نمونه ها دارای قیمت بسیار بالایی هستند در این شرایط میتوان ا زسرامیک هایی با طرح سنگ تراورتن استفاده نمود از جمله بهترین نمونه های سنگ تراورتن می توان به تراورتن عباس آباد و حاجی آباد که دو برند سنگ عباس آباد هستند اشاره نمود، که در این شرایط پیشنهاد می شود از کاشی و سرامیک هایی با طرح سنگ تراورتن استفاد نمود.

 

2- سرامیک با رنگ خالص

سرامیک های پرسلان اغلب اکسترود شده و ناخالصی کمتری نسبت به کاشی های سرامیکی غیر پرسلان دارند. سرامیک های پرسلان از تراکم های بسیار بالاتری به نسبت بقیه کاشی و سرامیک ها برخوردار است  و همچنین سخت تر و دربرابر  رطوبت نسبت به کاشی های سرامیکی مقاومتن بیشتری دارد. رنگ ها فضای یک خانه را جان و جلوه می بخشند و فضایی بسیار پر انرژی و هیجان را برای شما می سازند سرامیک هایی با رنگ های تک مانند آبی یکدست ،زرد خاص ، سفید صدفی و... عموما از توجه زیادی در دنیای معماری برخوردار است.

 

انواع طرح های کاشی و سرامیک

 

3- سنگ مرمر  

سنگ مرمر از جمله سنگ های بادوام و مقاوم است که با توجه به تغییرات جزیی در مواد معدنی تقریبا در هر رنگی موجود است کاشی هایی که با طرح های مرمر تولید می شوند گزینه ای بسیار ایده آل برای فضاهایی همانند اتاق خواب می باشد و زیبایی فضا را چندین برابر می کند. کاشی های مرمر با توجه به شباهت به یک سنگ طبیعی  از ارزش زیبایی بالایی برخوردار هستند  و زیبایی بیشتری را به یک فضای شما می افزایند. با توجه به بالا بودن قیمت سنگ مرمر یکی از بهترین روش ها برای کم کرده این هزینه ها استفاده از سرامیک با طرح مرمر است  ماهیت جاذب این نوع از سرامیک ها باعث می شود سریع تر در معرض لکه ها قرار گیرند ، و به همین جهت به طور کلی برای نماهای خارجی یا در محوطه سازی قابل قبول نیستند.

 

4- تخته سنگ

از دیر باز تا به امروز سنگ قلوه ای زیبایی هر فضایی را چند برابر کرده است و موجب شده حس آرامش و سادگی خاصی را به فضا القا می کند به عبارتی مب توان گفت تخته سنگ و قلوه سنگ ها قلوه سنگ ها یک سنگ دگرگون کننده است که می توان آن را در تمام ذخایر دنیا از جمله ذخایر ایران یافت نمود که از جمله طیف رنگی های موجود می توان به رنگ های خاکستری، سبز ، زرد و... اشاره نمود. تلاش شده است که طیف رنگی و رگه های موجود در هر تخته سنگ در سرامیک نیز اجرا شده و زیبایی سرامیک چندین برابر شود و در برخی کاشی و سرامیک ها تلاش شده است در دو یا سه فیس متفاوت تولید شود که ترکیب زیبایی به کار ببخشد. تخته سنگ ها به طور طبیعی مقاوم و غیر لغزنده  می باشند و حتی در صورت خیس و تر شدن  یا چرب بودن آن نیز مقاوم است که عموما برای فضاهایی مثل حمام ، سرویس بهداشتی، کناره های استخر و... مناسب می باشد.کاشی و سرامیک هایی با این طرح ها دارای دو نوع لعاب می باشند لعاب های براق و لعاب های مات و رستیک ، که سرامیک های رستیک دارای برجستگی های ریز بر روی آن وجود داغرد کم از لغزندگی کف آن کم کرده و برای تمام فضاهای ذکر شده مناسب می باشد و همانند سنگ های تیشه ای عمل می کند. بهتراست  از این نمونه سرامیک ها برای فضاهایی که احتمال لغزندگی دارند استفاده شود که هم زیبایی را به فضای شما هدیه  دهد و هم انتساب فنی برای فضای شما داشته باشد.سرامیک های قلوه سنگی در رنگ ها و طرح های مختلف موجود می باشند.

 

5- سرامیک با طرح چوب

چوب یکی از متریال های سبک مدرن است که طبیعت را به فضای شما هدیه می کند ولی این متریال مشکلات و مسایل خود را دارد توجه داشته باشید که از جمله مشکلاتی که می توان برای کفپوش های چوبی ذکر کرد موریانه زدگی، پوسته کردن و... می باشد که گاهی سازندگان عطای آن را به لقایش بخشیده و از کار کردن آن صرف نظر می کنند.ولی زمانی که شما بخواهید زیبایی چوب و استقامت سنگ را با هم ،همزمان داشته باشید بهترین گزینه برای شما سرامیک های طرح چوب است که زیبایی را به فضای شما القا می کند و ویژگی هایی از جمله مقاومت در برابر آب و رطوبت ،عدم نفوذ موریانه، سختی و مقاومت و... را به همراه دارد و سرامیک های طرح چوب به نگهداری کمتری به نسبت چوب نیازمند هستند. به لحاظ قیمتی سرامیک طرح چوب از قیمت پایین تری به نسبت خود چوب برخوردار هست.

 

انواع طرح های کاشی و سرامیک


طراحی‌ها و الگوهای مختلف کاشی و سرامیک به تنوع بسیار زیادی از نظر رنگ، شکل، و سبک‌های مختلف تقسیم می‌شوند. در زیر، برخی از انواع طرح‌های رایج در کاشی و سرامیک آورده شده است:


طرح‌های هندسی
• موزاییک: الگوهای کوچک با اندازه‌های مختلف که می‌توانند به صورت موزاییک در هم ترکیب شوند.
خطوط و شکل‌های هندسی: خطوط راست و منحنی، مربعات، مثلثات، دایره‌ها و سایر شکل‌های هندسی.


طرح‌های گلدانی
ر گل‌ها و گلدان‌ها: تصاویر گل‌های مختلف یا گلدان‌های زیبا که بر روی سرامیک یا کاشی قرار می‌گیرند.

 

طرح‌های هنری و طبیعی
ش مناظر طبیعی: طرح‌هایی که منظره‌های طبیعی مانند درختان، کوه‌ها، و رودخانه‌ها را به تصویر می‌کشند.
ا طرح‌های هنری: ایجاد طرح‌هایی که از هنر و خلاقیت الهام گرفته شده‌اند.

طرح‌های کلاسیک
• فلورال کلاسیک: الگوهای گلدار و پیچیده که از زیبایی و شکوه قدیمی الهام گرفته‌اند.
• طرح‌های مدرن کلاسیک: ترکیب اصول کلاسیک با طرح‌های مدرن.

طرح‌های جهانی و فرهنگی
• طرح‌های ملیتی: طرح‌های الهام‌گرفته از فرهنگ‌ها و سنت‌های مختلف جهان.
• طرح‌های قومی: طرح‌هایی که نمادها و الگوهای قومی را نمایش می‌دهند.


همچنین، ترکیب این طرح‌ها با رنگ‌های مختلف و مواد متنوع می‌تواند تنوع و زیبایی بیشتری به محصولات سرامیک و کاشی ببخشد.

 

انواع طرح های کاشی سرامیک

 

طرح های کاشی سرامیک بر اساس سبک های معماری


طراحی کاشی و سرامیک می‌تواند بسیار متنوع باشد و به سبک‌های معماری مختلف تطابق داشته باشد. در زیر، برخی از طرح‌های کاشی و سرامیک بر اساس سبک‌های معماری مختلف آورده شده است:


سبک کلاسیک:
• طرح‌های مربعات و مستطیلات با حاشیه‌های تزئینی و الگوهای چینی
• پترن‌های گلدار و خطوط نازک و زیبا
• طرح‌های مربعاتی با موتیف‌های هندسی و نمادهای کلاسیک

 

سبک مدرن:
• طرح‌های ساده با رنگ‌های آرمونیک و طیف رنگی محدود
• لایه‌ها و طرح‌های جدید با زاویه‌های هندسی و ابتکاری
د کاشی‌ها با طرح‌های گرافیکی و آبستره‌های مدرن

 

سبک اقتصادی و مینیمالیست:
• طرح‌های ساده با رنگ‌های تیره و کم نقش
• سطوح یکرنگ یا با طرح‌های هندسی ساده
• کاشی‌های با تزئینات محدود و پردازش‌های ساده

 

سبک آتنیک:
• الهام گرفته از طرح‌ها و نقوش قدیمی و مردمی اقوام مختلف
• طرح‌های با نقوش هندسی و سمبل‌های فرهنگی
• طرح‌های شناخته شده از نقوش فلورال و حیوانات

 

سبک رترو و وینتیج:
• طرح‌های بازتر با رنگ‌های شاد و موتیف‌های رترو
• طرح‌هایی با الهام از دهه‌های گذشته مانند دهه 60 و 70
• کاشی‌ها با نقوش قدیمی و طرح‌های معروف مجدداً طراحی شده

 

سبک هنری و خلاق:
• طرح‌های خلاق با رنگ‌های جذاب و غنی
• کاشی‌های با الهام از آثار هنری و نقاشی
• طرح‌های جدید و منحصر به فرد با نمادهای فرهنگی یا خلق شده توسط هنرمندان
انتخاب طرح‌ها بسته به سلیقه شما و میزان تطابق با سبک معماری محل استفاده می‌تواند به دکوراسیون داخلی یا خارجی شما زیبایی و شخصیت بیفزاید.

 

6- سرامیک با طرح گرانیت 

گرانیت یکی از سنگ های قوی با استحکام بالا است از نوع سنگ های آذرین که بسیار متراکم و سخت است شکل و ظاهر آن عموما به دلیل وجود مود معدنی در آن دانه دانه و با نقطه های ریز است و با وجود رگه های طبیعی و ریز آن هیچ دو گونه از گرانیتی شبیه به هم نیست که گرانبت بک باز انتخاب های ایده آل برای فضاهای پر رفت و آمد می باشد. سنگ گرانیت دارای رنگ های مختلفی از جمله صورتی قرمز و سفید و خاکستری و... می باشد که برای ایجاد هارمونی در هر فضایی مناسب است. ولی شاید به دلیل در دسترس نبودن یا قیمت بالای سنگ های گرانیتی به فکر استفاده از سرامیک هایی با طرح گرانیت افتاده باشید. این سرامیک می تواند تکمیل کننده زیبایی فضای شما باشد ولی در نظر  داشته باشید که مقاومت سنگ های گرانیت بسیار بالاتر از سرامیک های طرح گرانیت است.

 

7- اونیکس

اونیکس یک سنگ شفاف و آهکی است که شباهت بسیار زیادی به سنگ مرمر دارد. از آنجا که این نوع از سنگ یکی از انواع شکننده تربه نسبت سنگ گرانیت است و هم از وزن بالاتری برخوردار است برای استفاده درهر فضایی مناسب نیست ،البته برای حل مشکل شکنندگی عموما از توری و رزین و ... استفاده می شود شاید برای شما پیش آمده باشد که سنگی در این دسته را انتخاب نمایید ولی با مشکل قیمت با شکنندگی بالا در آن روبرو شوید برای حل این مهم می توانید به سرامیک هایی با طرح سنگ های مرمریت یا اصطلاحا اونیکس رجوع کنید. در دسته سنگ های مرمریتی  که می توان نمونه های آن را به آسانی در بین کاشی و سرامیک ها یافت میتوان به سنگ های مرمریت دهبید، آباده، پرطاووسی، مشکی نجف آباد، هرسین و... اشاره نمود. به یاد داشته باشید که سرامیک های با طرح های فوق امکان ترکیب با هر رنگ دیگری را دارند و این به سلیقه شما بستگی دارد .

 

8- سرامیک با طرح موزائیک 

کاشی های معرق امروزه  یکی از محبوب ترین گزینه ها برای کاشی های تزئینی درهرگونه فضا از جمله راهرو ها و فضای میانی ساختمان ها است به این نمونه سرامیک ها سرامیک های پازلی یا موزائیکی نیز گفته  می شود کاشی های موزاییکی را عموما می توان از مواد مختلفی  از جمله سنگ ، شیشه و سرامیک ساخت ولی در نظر داشته باشید که هزینه های کاشی های موزایکی عموما بالا می باشد و برای حل این مشکل می توان از سرامیک های پازلی با چاپ های موزایکی و پازلی استفاده نمود که هم به نسبت از قیمت پایین تر و زیبایی قابل توجهی برخوردارهستند. 

 

با توجه به موارد و تفاوت های ذکر شده در این بین متریال ها اصلی و طرح های شبیه به آنها در جنس های کاشی و سرامیک می توان با توجه به مشخصه ها و ویژگی های آن و نیاز شما آن را انتخاب نمود در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در بخش کاشی وو سرامیک ارتباط گرفته و سوالات خود را در این حیطه از همکاران ما بپرسید. امید است در این متن توانسته باشیم در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت اطلاعاتی بر اطلاعات شما همراهان و عزیزان بیافزاییم.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت