برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
انواع چاپ روی سطح کاشیو سرامیک

انواع چاپ طرح بر روی سطح کاشی و سرامیک

تاریخ انتشار: 1398/04/25 17:01 | بازدید: 379

انواع چاپ طرح بر روی سطح کاشی و سرامیک

 

در صنعت تولید و چاپ ، امروزه برای زیباسازی نمای سطح کاشی و سرامیک از روشهای مختلفی برای چاپ روی سطح استفاده می شود ، این مدل چاپ ها نیز بعد از پخت رنگی ثابت دارند که این ثبات رنگ باعث شده به مرور زمان در هیچ گونه اتفاقی برای چاپ و طرح نیوفتد . در ادامه ی مطلب به روشهای مختلفـــــ چاپ روی کاشی می پردازیم :  انواع این چاپ ها که نسل جدید چاپ هستند ، چاپ فلت ، چاپ روتوکالر ، چاپ دیجیتال می باشند .   

 

چاپ به روش فلت

چاپ فلت یکی از قدیمی ترین روش های چاپ است که به این روش آماده می شود که رنگ روی شابلون ریخته شده بعد از آن وسیله ایی تیغه ایی مانند رنگ را روی کاشی و سرامیک کشیده می شود که این نوع چاپ از کیفیت و شفافیت خوبی برخوردار نیست .   

 

چاپ به روش روتوکالر

در صنعت تولید کاشی ، چاپ روتوکالر از روش دکوراسیون رولری ، به ویژه روتوکالر بسیار رواج دارد . در این مدل چاپ ، خمیر چاپ که محتوای رنگـــدانه ی سرامیکی دارد به وسیله ی غلطک طرح مورد نظر را روی سطح زده و با استفاده از لیزر حکاکی شده و بر روی سطح کاشی می نشیند . این نوع حکاکی غلطک یا سیلندر ، شدت رنگ ایجاد شده روی کاشی می تواند متفاوت باشد . روتوکالر به این شکل است که طرح کاشی بوسیله لیزر روی سیلندرهای استوانه ای حک شده و بعد بوسیله ی تماس سیلندر طرح روی سطح کاشی چاپ می شود .

 

چاپ به روش دیجیتال

دستگاه چاپ اولین بار با کمک شرکت کراجت در سال 2000 میلادی ساخته شد . امروزه بهترین روش چاپ طرح روی کاشی چاپ دیجیتال می باشد . کلیت کار به این روش است که مانند پرینترهای معمولی است که این مدل چاپ (دیجیتال) برای کاشی های فتوکاتالیست ، کاشی های فتوولتاییک و سطوحی که امکان چاپ به روشهای معمولی امکان پذیر نیست ، انجام می شود . البته نکته ی مهم این است که این مدل چاپ و کار با آن ، نیاز به داشتن اطلاعات چاپی است .     

 

چاپ به روش یووی

UV یا همان اشعه فرا بنفش که روی سطح کاشی و سرامیک ، طرح چاپ می شود . استفاده از چاپ یووی روی کاشی باعث شده که موجب محدودیت در ابعاد و سایز طرح در چاپ باشد . به طوری که در چاپ یووی امکان چاپ طرح در روی سطح با اندازه و ابعاد یک مترمربع و بدون مرز و حدود بصورت یک تکه امکان پذیر می باشد . یکی محسنات چاپ روی سطح کار کاشی انست که روی تمام سطوح امکان چاپ دارد و بخصوص اینکه کاشی به روش یووی و برجسته بودن طرح ، زیبایی خاصی به طرح چاپ شده می دهد . چاپ یووی با تمام محسناتی که دارد نباید بعد از چاپ در معرض نور خورشید قرار بگیرد و این کار باعث شده ( در معرض آفتاب )که از عمر طرح چاپ شده کم شود . البته برای اینکه این اتفاق برای محصولاتی ثل کاشی و سرامیک نیوفتد این است که مواد خاصی مثل براق کننده ها روی سطح کاشی زده می شود .  

 

چاپ به روش کوره ای

کاشی و سرامیک در چاپ کوره ای از بهترین مواد اولیه و رنگ های با کیفیت در ساخت کشور ایتالیا و آلمان استفاده می شود و اینکه این مدل چاپ در فضای باز انجام می پذیرد . از ویژگی این نوع رنگــــها براق و پر رنگ بودن و همچنین امکان چاپ و در طیف وسیعی می توان اشاره کرد . باید اینگونه گفته شود که استفاده از رنگهای بی کیفیت و ارزان قیمت امکان چاپ رنگ قرمز و سبز امکان پذیر نمی باشد . از ویژگی خاص چاپ تابلو کاشی کوره ای است که می توان به ضد خش بودن اشاره کرد که این مورد به این دلیل است که لعاب موجود بر روی کاشی در دمای 780 تا 800 درجه سانتی گراد به آرامی شروع به ذوب شدن می کند . و پس از مدتی که سرد شد جز لعاب کاشی می شود . این مدل چاپ بیشتر در مکانهایی مثل استخر های سرپوشیده  و حمام امکان پذیر می باشد . به لحاظ قیمتی این مدل چاپ گران تر از دیگر چاپها می باشد .

 

چاپ به روش سابلیمیشن

کاشی و سرامیک به روش سابلیمیشن به این صورت هستش که از متداول ترین چاپ ها روی کاشی هست که در فضای درونی ساختمان استفاده می شود . هنگام چاپ در روش سابلیمیشن بدون هیچ محدودیت رنگ صورت می پذیرد ، و به نسبت دیگر چاپها براق تر می باشد . در این روش می توان طرح یا عکس دلخواه مورد نظر خود را به صورت چیدمان پازلی و تابلو کاشی پازلی سفارش چاپ داد . از عیب های این چاپ می توان به غیر قابل شستشو بودن به صورت دائم و ضد خش بودن چاپ اشاره کرد . این مدل چاپ اگر در معرض نور خورشید قرار گیرد سبب کم رنگ شدن و یا پاک شدن کل طرح چاپ شده در مرور زمان می شود .  

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت.

 

 در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468تلگرام کاشی و سرامیک

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت