برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
بندکشی در کاشی و سرامیک

بندکشی در کاشی و سرامیک

تاریخ انتشار: 1398/06/31 16:23 | بازدید: 391

بندکشی در کاشی و سرامیک

 

بندکشی در کاشی و سرامیک

 

خرید و نصب کاشی و سرامیک مهمترین قدم است ولی آخرین قدم نیست به عبارتی قدم های مهمتری در این بین وجود دارد که یکی از این گزینه ها بند کشی می باشد شاید در حین انتخاب کاشی و سرامیک خود از نوع بدون بندکشی و رکتی فایو یه به عبارت دیگر کالیبره و لیزری و... انتخاب نموده باشید که این نمونه ها نیازی به بندکشی ندارند و فضایی صاف و یکدست به شما می دهد که زیبایی کار شما را نیز چندین برابر می کند. در این میان این امکان وجود دارد که کاشی و سرامیک شما نیاز به بند کشی داشته باشد که در این متن بر آن شدیم که صفر تا صد بندکشی را مورد بررسی قرار دهیم.

نکات مهم در حین کاشی و سرامیک  کاری

 

قبل از کاشی‌ کاری باید هر گونه ایرادی که در دیوار وجود دارد برطرف شود. منظور از ایراد نکاتی نظیر عدم توازن و صاف نبودن سطوح است.

قبل از نصب کاشی و سرامیک کافی است که یکبار کاشی و سرامیک را درآب بشویید و بیشنر از یکبار لازم نمی باشد.

بهترین سطوح برای پشت کاشی و سرامیک ها شن و سیمان هستند و به هیچ عنوان استفاده از ملاتی نظیر خاک رس و غیره برای کاشی کاری اکیدا پیشنهاد نمی شود.

در هنگام چسباندن کاشی و سرامیک دقت داشته باشید که ملات پشت کار در حال خشک شدن نباشد در این صورت کاشی و سرامیک پس از مدتی لق شده و کنده می شود.

 

نکات مهم قبل از بندکشی کاشی و سرامیک

 

پس از نصب نمودن کاشی و سرامیک و دقت در مسائل قبل ذکر شده برای محکمتر شدن کار نیاز به بندکشی از ملزومات نصب است که بدون بند کشی سرامیک ها ظاهر خوبی نخواهند داشت . و احتمال لب پریدگی در سرامیک ها بسیار بیشتر می شود تنها نکته مورد اهمیت این است که توجه داشته باشید که سرامیک شما سفت و کاملا خشک باشد. تمام  لوازم بندکشی را از قبل آماده نمایید و دوغاب را طبق دستورالعملی ذکر شده  تهیه نمایید. دوغاب آماده شده برای  بندکشی باید از مقدار مورد نیازبرای مصرفی بیشتر باشد چون مقداری از دوغاب پس از اتمام کار از روی سطح کار شسته می‌شود.

روش آماده کردن دوغاب و استفاده از آن

در این متن بر آن شدیم طریقه آماده کردن دوغاب را به تفضیل بیان نماییم و برای بررسی و طریقه آماده سازی آن در ابتدا به مواد اولیه آن اشاره می نماییم.

مواد لازم برای درست کردن دوغاب :

پودر سیمان سفید

پودر سنگ

آب

پودر رنگ بندکشی( در صورت لزوم )

 

به ازای هر یک پیمانه پودر سیمان سفید بهتر است  از سه پیمانه پودر سنگ استفاده نماییم که پس از مخلوط نمودن این دو آنها را الک می نماییم تا ذرات درشت موجود در آنها جدا شود و ترکیب یکنواختی حاصل شود سپس کم کم به آن آب اضافه نمایید آب را به میزانی اضافه نمایید  که خمیر حاصله  غلظتی کمتر از عسل و بیشتر از ماست داشته باشد سپس اجازه  دهید مواد استرحت نموده و آماده شود در این مرحله از کار خمیر بندکشی شما آماده مصرف  است که این بازه زمانی می تواند 5 الی ده دقیقه باشد به طور میانگین می توان گفت که برای هر یک متر مربع یک لیتر دوغاب لازم است با احتساب این مورد که بهتر است دوغاب دو تا سه مرتبه تکرار شود تا محکم و مطمین تر شود. سپس به وسیله یک دست‌کش خمیر حاصل را روی سرامیک‌ یا سنگ های مورد نظرخود بکشید. می‌توانید از یک چوب یا حتی تراز های کاشی و سرامیک  برای هم‌تراز کردن خمیرموجود روی سطح خود استفاده نمایید.پس از پایان کار به وسیله یک دستمال بزرگ خمیرهای اضافه رااز سطح کار پاک کنید و فقط خمیرهای بندکشی های بین بندهای سرامیک را باقی بگذارید.

 

نکات مهم پس از بندکشی کاشی و سرامیک

 

در حین انتخاب پودر بندکشی بهتر از پودربندکشی آنتی باکتریال استفاده نمایید که از بروز کپک و قارچ جلوگیری شود.

پس از بندکشی بهتر است به مدت 12 ساعت بر روی کاشی و سرامیک های موجود قدم نگذارید تا خشک شود و همچنین به مدت نصف روز به هیچ عنوان روی سرامیک آب نریزید.

برای زیباتر شدن کارتان می توانید از پودر های بین کشی رنگی هماهنگ با کاشی و سرامیکتان استفاده نمایید.

بهتر است پودر بندکشی دیوار را اندکی سفت تر تهیه نمایید تا روی دیوار محکم تر بمانند و سرامیک ها را به هم بچسباند.

پس از یک بازه زمانی طولانی اگر رنگ بندکشی های تغییر کرد و زیبایی آن از بین رفت می توانید آنها را تراشیده و مجددا آن را بندکشی نمایید.

امیدواریم در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت  توانسته باشیم به سوال‌های شما در مورد بندکشی و محکم کردن کاشی‌ و سرامیک ها جواب بدهیم در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید به همکاران ما در بخش کاشی و سرامیک و دکوراسیون داخلی ارتباط گرفته و سوالات خود را بازگو نمایید.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468 مشاوره تلگرام

 

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت