ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
بهترین رنگ سرامیک برای نمای ساختمان

بهترین رنگ سرامیک برای نمای ساختمان

تاریخ انتشار: 1403/04/09 14:31 | بازدید: 70

رنگ مناسب سرامیک نما

 

امروزه با توجه به قیمت بالای برخی از سنگ های تراورتن، برخی از طراحان، معماران و پیمانکاران به این نتیجه رسیده اند که از سرامیک بجای سنگ در نمای ساختمان استفاده کنند. این موضوع که سرامیک می تواند جای سنگ را بگیرد جای خود دارد و در وبلاگ دیگری از کالاساخت مورد بررسی قرار گرفته شده است. اما اگر تصمیم گرفته باشیم که از سرامیک در نمای خانه استفاده کنیم، بهترین رنگ و انتخاب کدام می تواند باشد؟ این سوالیست که قصد داریم در این وبلاگ آن را بررسی کنیم و به آن پاسخ دهیم. جواب این سوال که بهترین رنگ سرامیک برای نما چیست می تواند در مرحله اول کاملا سلیقه ای باشد؛ اما اگر دقیق تر به این موضوع نگاه کنیم می توان دریافت که نباید از هر رنگی برای نمای بیرون استفاده کرد. اولین و مهم ترین محدودیت نیز شباهت به سنگ نما می باشد. به بیان دیگر سرامیکی می تواند در نما فوق العاده خودنمایی کند که شباهت بسیاری به سنگ داشته باشد یا طرح و نقش کاملا خاص و منحصر بفردی را با خود به همراه آورد. بنابراین ترجیح می دهیم بر اساس رنگ و طرح سرامیک، بهترین های امروزه ی آن را مشخص کنیم.

 

سرامیک سفید و مشکی برای نما


می توان گفت بهترین، منطقی ترین و درست ترین انتخاب متریال برای نما می تواند سرامیک سفید و سرامیک مشکی تلقی شود. در دنیای سنگ های ساختمانی تراورتن سفید و گرانیت مشکی قیمت های بالایی دارند و اگر طرح نمای ما سفید مشکی به صورت ترکیبی است می توانیم از سرامیک هایی با همین رنگ استفاده کنیم. در واقع امروزه بیشتر خانه ها به سبک های متنوعی نماکاری می شوند و مانند گذشته بدون طرح نما اجرا نمی شوند. پس برای هر خانه ای می توانیم سبک های رومی، نیمه رومی، کلاسیک، ساده و مدرن را در نظر داشته باشیم. این گونه سرامیک ها می توانند بهترین انتخاب برای سبک مدرن سفید مشکی معرفی شوند. بنابراین اگر تریدی نمای ما بر اساس طراحی مدرن انجام شده و طرح نما مشکی سفید است می توانیم از سرامیک های سفید و سرامیک های مشکی به صورت مات و براق استفاده کنیم. این منطقی ترین و درست ترین راه استفاده از سرامیک برای نما است چرا که از نظر قیمتی می تواند نصف سنگ طبیعی هزینه داشته باشد. پس ما در کالاساخت انتخاب رنگ سفید و رنگ مشکی برای سرامیک ها را بهترین و پرطرفدار ترین می دانیم.

 

رنگ سرامیک مناسب نما

 

سرامیک کرم برای نما


همان گونه که در بالا گفته شد نمای ساختمان می تواند به صورت رومی و نیمه رومی نیز طراحی شود. از طرفی می دانیم که رنگ کرم بهترین رنگ برای نمارومی محسوب می شود و بنابراین به این نتیجه می رسیم که سرامیک رنگ کرم می تواند در این موقع بهترین و درست ترین انتخاب ما تلقی شود. پس دومین رنگی که می تواند در نمای ساختمان به عنوان سرامیک اجرا شود کرم است. ما با سرامیک های رنگ کرم می توانیم انواع متفاوتی از طرح های نمای رومی، نیمه رومی و حتی کلاسیک و ساده را به اجرا در آوریم و از همین رو جز پرطرفدار ترین ها محسوب می شود. حال نکته اینجاست که سرامیک کرم می تواند در انواع بی موج، موجدار، کرم روشن یا کرم معمولی تولید و به بازار عرضه شود و انتخاب بین آن ها سخت باشد؛ اما در هر صورت اگر بخواهیم نمایی غیر از مدرن داشته باشیم می توانیم از همه آن ها استفاده کنیم.

 

سرامیک طرح سنگ برای نما


سومین و پرطرفدار ترین سرامیک ها برای نما می توانند طرح سنگ ها معرفی شوند. می دانیم که در حالت کلی سنگ از سرامیک گران تر است؛ پس اگر سنگی را دوست داشتیم و خواستیم سرامیک را جایگزین آن کنیم باید به سراغ سرامیک های طرح سنگ برویم. سرامیک طرح سنگ تراورتن یا سرامیک طرح سنگ مرمریت می تواند در تمامی رنگ ها و اشکال وجود داشته باشد. سفید، کرم، طوسی، مشکی، موجدار، بی موج، ابروبادی و ... تنها برخی از آن ها هستند که می توانیم به آن اشاره داشته باشیم. به عنوان مثال سرامیک های کرم موجدار می توانند به عنوان سرامیک طرح سنگ دره بخاری معرفی شوند؛ یا سرامیک سفید موجدار می تواند به عنوان سرامیک طرح سنگ عباس آباد معرفی شود. بنابراین هر جایی تصمیم بر این شد که سرامیک را به جای سنگ کار کنیم می توانیم از طرح های سنگ بهره مند شویم.

 

رنگ سرامیک نمای ساختمان

 


سرامیک طرح گرانیت برای نما


یکی از خاص ترین انواع سرامیک ها برای نما همین نمونه طرح سنگ گرانیت محسوب می شود. در مواردی دیده ایم که از سرامیک طرح گرانیت به جای خود سنگ در نمای بیرونی استفاده می کنند. دلیل نیز واضح است؛ ارزان تر بودن. بنابراین سرامیک مشابه سنگ گرانیت را نیز می توانیم یکی از معروف ترین سرامیک های نما در حال حاضر بازار معرفی کنیم.

 


سرامیک های خاص برای نما


برخی از سرامیک ها هستند که به هیچ سنگ ساختمانی شباهت ندارند. یعنی مشابه گرانیت، تراورتن و حتی مرمریت ها نبوده و در دسته بندی خاصی قرار نمی گیرند. مثل سرامیک های قرمز یا رنگ لیمویی یا هر رنگ دیگری که در بین سنگ های طبیعی دیده نمی شوند. بنابراین این نمونه سرامیک ها را نیز می توانیم به عنوان رنگی جذاب و خاص برای نما در نظر بگیریم. نکته اینجاست به دلیل این که مشابه این سرامیک ها وجود ندارد پس چشم کسی به آن ها آشنا نبوده و بنابراین طراح باید نهایت دقت را به خرج دهد تا طرح نهایی خارق العاده و خاص به نظر آید.

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت