ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
بهترین سنگ های مرمریت مشکی

بهترین سنگ های مرمریت مشکی کدام هستند؟

تاریخ انتشار: 1401/04/15 12:53 | بازدید: 499

بهترین سنگ های مرمریت با رنگ مشکی کدام هستند؟

هر جایی که صحبت از سنگ های ساختمانی به میان باشد نام سنگ مرمریت در کنار دیگر سنگ ها به گوش خواهد رسید. سنگ های مرمریت از نظر رنگ بندی و خاصیت مواد تشکیل دهنده ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که این ویژگی ها توانسته است آن ها را در بازار های داخلی و بین المللی جذاب و فوق العاده سازد. در بین سنگ های ساختمانی و زمینه های رنگی که دارند، می توان مرمریت های مشکی را از بهترین و پرطرفدارترین آن ها تلقی کرد. در ادامه مطلب به چند نمونه سنگ مرمریت مشکی شناخته شده و معروف در ایران اشاره می کنیم و توضیحات کلی و مختصری را برای هر یک از آن ها بیان خواهیم کرد.

 

- سنگ مرمریت لاشتر


سنگ لاشتر که با نام Pietra Gray در بازار جهانی شناخته می شود یکی از معروف ترین و مستحکم ترین سنگ های مرمریت مشکی نامیده می شود. این سنگ دارای زمینه رنگی مشکی و طوسی بوده و رگه های سفید و گاها طلایی را در سورت ضعیف می توان در آن دیده می شود.
کاربرد : امروزه سنگ مرمریت لاشتر را در انواع نماهای داخلی و خارجی مورد استفاده و اجرا قرار می دهند. ترکیب این سنگ با تراورتن های رنگ سفید روشن می تواند به زیبا ترین نماهای ممکن تبدیل شود. معمولا سنگ لاشتر را با سنگ های تراورتن سفید عباس آباد و دره بخاری و همچنین سنگ چینی به صورت ترکیبی برای نمای خارجی به کار می برند. برای کاربری های داخلی نیز می تواند مورد توجه دکوراتور ها باشد و به عنوان اسلب برای تی وی روم ها و فضای آشپزخانه فوق العاده تلقی می شود. این سنگ امروزه در آشپزخانه به عنوان سنگ بین کابینت ، جزیره و همچنین برای کاربری های کف در ابعاد فرشی مورد استفاده قرار می گیرد. 

سنگ راه پله لاشتر نیز از دیرباز به عنوان یکی از زیباترین سنگ های داخلی به شمار می رود. سنگ لاشتر محکم ترین سنگ مرمریت مشکی رنگ است و به همین دلیل شهرت جهانی پیدا کرده است. لاشتر از معدود سنگ هایی به شمار می رود که می توانیم ابعاد اسلب، تایل، پله، پلاک، کف فرش و ... را در آن شاهد باشیم. همچنین انواع فرآوری های صیقلی، بوش همر، کات بروکن، اسکراچ، بوش همر چرمی، صیقلی چرمی، هوند، صفر ساب، بادبر، گیوتین و ... روی آن انجام می شود. در کالاساخت سعی بر آن داریم که انواع فرآوری های نام برده شده را موجود داشته تا بتوانیم تامین کننده مطمئنی برای سنگ شما باشیم.

 

سنگ لاشتر در نمای آشپزخانه

 

- سنگ مرمریت تریدی بلک


این سنگ مرمریت را می توان نمونه مشابه سنگ مشکی نجف آباد دانست. با این تفاوت و این خصوصیت که در سطح سنگ رگه ها و خطوط سفید بسیار زیاد و بیشتری را شاهد هستیم. بنابراین سنگ تریدی بلک را می توان سنگ مرمریت مشکی پر رنگ به همراه خطوط سفید دانست. این سنگ از نظر جنس و کیفیت نسبت به سنگ لاشتر ضعیف تر و نسبت به سنگ نجف آباد قوی تر است. به همین دلیل معمولا بسته به نوع کاربری و فضای اجرا با مشکی نجف آباد مقایسه می شود.
کاربرد سنگ تریدی بلک را می توان به عنوان سنگ مکمل در کنار سنگ های تراورتن سفید برای نما دانست. البته می دانیم که اجرای مرمریت برای نما درست نیست و باید با مطالعه و مشورت لازم این کار صورت پذیرد. مشاوران کالاساخت اجرای هیچ گونه مرمریت را برای نمای بیرون مناسب نمی دانند مگر اینکه سنگ ضد آب شده و طراح از محدودیت ها مطلع باشد. همچنین این سنگ به دلیل ساب فوق العاده و براقی که دارد می تواند در تمامی بدنه های داخلی مورد استفاده و اجرا قرار گیرد. سنگ تیریدی بلک در انواع کاربری های نمای داخلی، پله، کف فرش و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

- سنگ مرمریت گلدن بلک


سنگ گلدن بلک را می توان به عنوان یکی از زیبا ترین و خاص ترین سنگ های مرمریت مشکی معرفی کرد. زمینه سنگ کاملا مشکی بوده و در زمینه سنگ شاهد خطوط و هاله های سفید و طلایی رنگ هستیم که سنگ را شگفت انگیز کرده است.
کاربری سنگ گلدن بلک را می توان در نمای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار داد. اجرای سنگ گلدن بلک کاشان در نمای بیرون به صورت اصولی و درست، می تواند نمایی خارق العاده تحویل دهد. این سنگ می تواند یکی از بهترین سنگ های مکمل برای نماهای مدرن و سفید مشکی تلقی شود. جنس و کیفیت سنگ گلدن بلک خوب است و می توانیم بعد از لاشتر آن را محکم ترین سنگ بدانیم.

فضای آشپزخانه و تی وی روم ها می تواند بهترین گزینه برای نصب و اجرای مرمریت گلدن بلک باشد. سنگ های گلدن بلک می توانند بهترین متریال برای کف فرش ساختمان ها و فضاهای داخلی تلقی شوند.

 

- سنگ مرمریت مشکی نجف آباد


در بین تمامی مرمریت های مشکی، سنگ نجف آباد دارای مشکی ترین زمینه رنگی می باشد. این سنگ در قیاس با دیگر مرمریت های مشکی رنگ زمینه کاملا مشکی و یکدستی داشته و خطوط سفید در آن قابل مشاهده می باشد. سنگ مرمریت مشکی نجف آباد را در تمامی ابعاد و فرآوری ها می توان مورد استفاده و اجرا قرار داد. اجرا و ترکیب این سنگ در نمای خارجی به صورت تکی و یا حتی به همراه سنگ های روشن می تواند نمایی بسیار شیک و خاص را خلق سازد. از جمله چنین طرح های می توان ترکیب سنگ مشکی نجف آباد با سنگ تراورتن روشن عباس آباد، دره بخاری یا ابیانه را دانست. همچنین ترکیب این سنگ مشکی در نما با سنگ چینی سفید الیگودرز نیز می تواند شگفت انگیز و مدرن باشد. البته باز هم بیان این نکته حائز اهمیت است که سنگ مرمریت برای نما مناسب نیست و این کار باید با علم کافی و به صورت اصولی انجام شود. این ترکیب رنگ که کاملا متضاد یکدیگر هستند می تواند روشنی و تیرگی صد در صدی را در یک بدنه نمایان سازد. اسلب های مرمریت مشکی نجف اباد برای کاربری های بدنه و کف فضاهای داخلی عالی بوده و همواره مورد توجه بسیاری از دکوراتیو ها بوده است. همچنین سنگ پله مشکی نجف اباد می تواند راه پله ای جذاب را خلق کند که برای هر ساختمانی مناسب است. البته اجرای پله این سنگ برای ساختمان هایی که تردد زیادی دارند پیشنهاد نمی شود.

 

مرمریت مشکی گلدن بلک

 

- سنگ مرمریت دهبید مشکی (اسپایدر)


سنگ مرمریت اسپایدر از لحاظ براقیت و جنس سنگ همانند سنگ دهبید کرم می باشد. استفاده از این سنگ معمولا برای فضاهای داخلی بوده است و می توان برای کاربری های کف ساختمان و همچنین بدنه های داخلی از آن بهره گرفت. 

جنس سنگ مشکی اسپایدر خوب و مقاوم بوده و بنابراین معمولا در نمای بیرونی نیز از آن استفاده می شود. نکته مهم در مورد این سنگ رنگ آن و وجود هاله های سفید و طوسی می باشد. این سنگ نسبت به سنگ های دیگر مانند نجف اباد یا لاشتر آنچنان مشکی نبوده و به رنگ زاغ شبیه است.

 

جمع بندی

در جمع بندی کلی باید گفت ایران منابع سنگ مشکی زیادی در خود در خود زیاد دارد که حتی هنوز کشف نشده اند ولی بهترین و معروف ترین آن ها در سطح کشور و حتی بین الملل را به شما معرفی کردیم. لاشتر، مشکی نجف آباد، تریدی بلک، گلدن بلک، دهبید مشکی، بلک رز، پالادیوم و ... از معروف ترین آن ها به شمار می روند که می توانیم بسته به نوع کاربری و سلیقه ای که داریم بهترین آن را انتخاب کنیم. در کالاساخت ویژگی های خوب و بد هر سنگ معرفی می شود تا با توجه به آب و هوای محل پروژه، نوع کاربری و نوع اجرا بهترین سنگ به عنوان ماندگارترین سنگ انتخاب گردد. اینکه شما برای کدام مکان و با چه سلیقه ای هستین مهم ترین دلیل برای انتخاب یکی از این سنگ های بالا می باشد. ما در کالاساخت بهترین کارشناسان را تربیت کرده ایم تا بتوانند مشاوره ای صحیح و اصولی را به شما دهند تا یک انتخاب خوب و مطمئن داشته باشید. پس برای خرید سنگ مرمریت و یا استعلام قیمت با یکی از شماره های ما تماس حاصل کرده و اطلاعات دقیق را از ما دریافت کنید.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

سعیدی

1402/12/07 11:34


بهترین سنگ مشکی برای نمای ساختمان چیست؟ بهترین سنگ مرمریت مشکی کدام است؟

مدیر سایت | 1402/12/07 15:54

با سلام
وقت بخیر دوست عزیز
بهترین سنگ مشکی برای نمای ساختمان در هر شریاط آب و هوایی سنگ گرانیت نطنز می باشد. دیگر سنگ های مشکی مناسب برای نماهای ساختمان در شریاط معتدل سنگ لاشتر و 3d بلک می باشد.

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت