ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
بهترین سنگ های گرانیت ایران

بهترین سنگ گرانیت ایران

تاریخ انتشار: 1402/11/23 08:14 | بازدید: 57

در دنیای سنگ های طبیعی ساختمانی گرانیت ها محکم ترین سنگ محسوب می شوند که در اثر فشار و دمای بالا برای مدت زمان طولانی در لایه های زیرین زمین تشکیل شده اند. سنگ گرانیت در واقع از جنس آذرین درونی است و در دنیا با نام سنگ خارا نیز شناخته می شود. این سنگ به دلیل جنس و ماهیتی که دارد فوق العاده محکم و مقاوم بوده و می تواند در برابر فشار و سایش طول عمر بسیار خوبی از خود نشان دهد. در سراسر جهان معادن مختلف گرانیت وجود دارد که کشور هند را می توانیم در آن ها برترین بدانیم. در ایران نیز معادن متعددی از این سنگ موجود است که هر یک طرح و نقش و ویژگی های ظاهری مخصوص به خود را دارد و در این وبلاگ تصمیم بر بررسی آن ها داریم. پس در کالاساخت با انواع کمی از گرانیت های برای فروش مواجه می شویم اما در وبلاگ نوشته شده می توانیم همه معادن معروف و برند این جنس سنگ را معرف باشیم.


می توانیم بر اساس نام معدن پیش برویم اما ترجیح می دهیم که سنگ گرانیت ها را بر اساس رنگی که دارند دسته بندی کنیم. سنگ های گرانیت ایران در رنگ های سفید، مشکی، قرمز،هلویی و سبز وجود دارند که بر اساس همین زمینه های رنگی آن ها را معرفی میکنیم.

 

بهترین گرانیت سفید ایرانمعادن بسیار زیادی از سنگ گرانیت در کشور وجود دارد که زمینه سفید و دانه های مشکی در آن دیده می شود. این گرانیت ها را با نام گل پنبه ای می شناسیم و می توانیم بیشترین تنوع را در این رنگ داشته باشیم. معادنی همچون زاهدان، نهبندان و نطنز معروف ترین آن ها به شمار می روند. از معادن معروف گرانیت گل پنبه ای می توانیم به:


- گرانیت زاهدان
- گرانیت نهبندان
- گرانیت نطنز
- گرانیت تکاب
- گرانیت همدان
- گرانیت مروارید مشهد
- گرانیت بروجرد
- گرانیت خرمدره
- گرانیت شقایق


اشاره داشت. در این بین سه معدن اول را معروف ترین و به ترتیب گران ترین می دانیم. ارزان ترین سنگ گرانیت نیز متعلق به مشهد است و برای متراژ های بالا خرید مقرون به صرفه تلقی می شود.

 

بهترین سنگ گرانیت ایرانبهترین گرانیت مشکی ایران


سه معدن معروف و مشهور در کشور وجود دارد که سنگ گرانیت آن ها به رنگ سیاه است.


- گرانیت تویسرکان
- گرانیت نطنز
- گرانیت چایان


از این بین گرانیت تویسرکان مشکی ترین و گران ترین است و بعد آن نطنز را می توانیم بهترین آن از نظر جنس و قیمت در نظر بگیریم. البته گرانیت های مشکی دیگری نیز با نام های طبس و پیرانشهر هم وجود دارند که در بیشتر موارد به صورت اسلب برش داده می شوند.

 


بهترین گرانیت قرمز ایران


معدن سنگ گرانیت قرمز یزد را می توانیم معروف ترین این رنگ در نظر بگیریم. قرمز سماقی و قرمز گوجه ای از معروف ترین رنگ های استخراجی این سنگ هستند که می توانیم در کالاساخت نمونه های آن را نیز شاهد باشیم. گرانیت قرمز نسبت به دیگر رنگ ها محدود تر بوده و معمولا تولید و برش آن هم انحصاری محسوب می شود.

 


بهترین گرانیت سبز ایران


گرانیت پیرانشهر، بیرجند و نیشابور از معروف ترین و مشهورترین معادن سبز رنگ کشور هستند که در بیشتر موارد به صورت اسلب برش داده می شوند. این مدل گرانیت ها نیز معمولا به صورت چرمی فرآوری می شوند.

 


گرانیت هلویی(پرتقالی)


سنگ تایباد یا هلویی نهبندان از معروف ترین گرانیت های هلویی ایران به شمار می روند که می توانیم در این متن نام ببریم. این سنگ ها به عنوان سنگ گرانیت پرتقالی نیز شناخته می شوند و می توانیم در کاربری های اپن، پله و پلاک نمونه های آن ها را داشته باشیم.


در متن بالا معروف ترین سنگ های گرانیت ایران را معرفی کردیم و الان تصمیم داریم از هر رنگ بهترین و مقاوم ترین آن را معرفی کنیم. ما در کالاساخت بهترین سنگ گرانیت سفید را سنگ زاهدان می دانیم. گرانیت های نهبندان و نطنز نیز به ترتیب می توانند بهترین معرفی شوند. منظور از بهترین این است که این سه معدن دارای کمترین میزان آهن هستند و بنابراین طول عمر زیاد و دوام فوق العاده بالایی دارند. در بین گرانیت های مشکی نیز می توانیم دو معدن اصلی یعنی تویسرکان و نطنز را بهترین در نظر بگیریم. از نظر جنس، کیفیت و مشکی بودن تویسرکان برتری دارد و به همین دلیل گران تر است. اما بیشترین فروش و درخواست برای گرانیت مشکی را سنگ نطنز دارد؛ چرا که مشکی قابل قبولی داشته و از نظر قیمتی نیز بسیار مناسب تر از تویسرکان می باشد. برای دیگر رنگ های گرانیت می توانیم همین مواردی که نام برده شد را بهترین آن ها در نظر بگیریم چرا که تنوع چندان زیادی ندارند و به همین چند معدن اکتفا خواهیم کرد.

 

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت