بهترین رنگ‌ها برای نمای ساختمان در مناطق گرمسیر


بهترین رنگ‌ها برای نمای ساختمان در مناطق گرمسیر

تاریخ انتشار: 1397/04/13 04:25 | بازدید: 1361

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

 

 

بهترین رنگ برای نمای ساختمان در شهرهای گرمسیر

یکی از عوامل مؤثر در انتخاب رنگ برای نمای ساختمان توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی شهر است. در شهرهای گرمسیر، گرمای هوا و تابش آفتاب در بیرون ساختمان می تواند باعث افزایش شدید دمای هوای داخل ساختمان شود. در این مناطق استفاده از کولر ها و فن ها می تواند باعث خنک شدن هوا شود، اما با توجه به تنوع زیاد رنگ در نماهای ساختمان می توان از همان ابتدا از گرم شدن بیش از حد هوای داخل ساختمان جلوگیری کرد. زیرا رنگ نمای بیرون ساختمان میزان گرمای ورودی به ساختمان از طریق دیوارها را به مقدار بسیار زیادی تحت تاثیر قرار می دهد و از طریق کاهش نیاز به استفاده از سیستم های خنک کننده ی الکتریکی و مکانیکی به کاهش هزینه های انرژی کمک می کند.

رنگ سنگ نما در ساختمان

رنگ نمای خانه شما می تواند جذب گرما را به مقدار قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد، طبق گزارشات صورت گرفته توسط DOE، رنگ های تیره و کدر می توانند 70 تا 90 درصد از انرژی تابشی خورشید را جذب کنند که پس از آن مقدار زیادی از گرمای خورشید به داخل خانه منتقل می شود. این در حالی است که رنگ های روشن این مزیت را دارند که به بازتاب حرارت خورشید از سطح ساختمان کمک بسیاری می کنند. به عنوان مثال سنگ نما تراوتن سفید یا سنگ گرانیت سفید نسبت به نماهای سیاه 35 درصد گرمای کمتری جذب می کند که باعث صرف انرژی کمتر برای خنک کردن ساختمان در شهرهای گرمسیر می شود. برای آن دسته از افرادی که نمی خواهند از سنگ نمای ساختمانی سفید استفاده کنند، رنگ نماهای سرد مانند رنگ کرم می تواند جایگزین مناسبی باشد. لذا در انتخاب رنگ برای نمای بیرونی ساختمان علاوه بر زیبایی باید به شرایط محیطی از جمله آب و هوا، تابش شدید آفتاب، و غیره نیز توجه بسیار کرد.

یکی از ویژگی‌های سنگ‌های ساختمان تنوع رنگ بسیار بالای آن می‌باشد، که این امر باعث می‌شود انتخاب برای تمام سلیقه‌ها کار بسیار راحتی باشد.

 

تهیه و تولید در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساختجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات