برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
بهترین سنگ تراورتن در نما

بهترین رنگ سنگ تراورتن در نما

تاریخ انتشار: 1398/08/22 10:33 | بازدید: 3758

بهترین رنگ سنگ تراورتن در نما

 

مبحث نمای ساختمان یکی از مسائل مهم در ساختمان سازی می باشد. علاوه بر انتخاب متریال مناسب و مقاوم، یکی دیگر از گزینه هایی که در طراحی نمای ساختمان اهمیت بالایی دارد رنگ نما می باشد. در انتخاب رنگ نما مسائل بسیار زیادی وجود دارد که باید هر یک از آن ها را مد نظر داشت. اقلیمی که در آن ساختمان ساخته می شود یکی از مهم ترین نکات در انتخاب رنگ نمای خارجی می باشد. به عنوان مثال برای اقلیم هایی با هوای گرم و استوایی استفاده از رنگ های روشن بهترین گزینه می باشد و برای اقلیم های با هوای سرد و کوهستانی نیز رنگ های گرم و تیره انتخاب مناسبی می باشد. یکی دیگر از نکاتی که در هنگام انتخاب رنگ نما باید به آن دقت نمود سبکی می باشد که قرار است نما بر اساس آن طراحی شود. نمای رومی، نمای مینیمال و نما های ترکیبی از جمله سبک های طراحی نما هستند. هریک از این سبک ها نیازمند رنگ خاصی از سنگ ها هستند. نکته دیگری که دارای اهمیت بالا برای اجرای نما می باشد مصالح مورد استفاده در آن است. سنگ های ساختمانی یکی از مصالحی هستند که از گذشته تا به امروز از طرفداران زیادی در صنعت ساخت و ساز بهره مند هستند. این مصالح به دلیل دوام و سختی که دارند یکی از گزینه های مناسب در ساخت نما به شمار می آیند. سنگ های ساختمانی از تنوع بالایی برخوردار هستند که در بین آن ها سنگ های تراورتن به دلیل چسبندگی بالا و مقاومت بسیار بالایی که در مقابل هوازدگی، آلودگی و رطوبت دارند از شهرت بالایی برخوردار هستند و یکی از بهترین مصالح در ساخت نمای خارجی می باشند.
سنگ تراورتن از دسته سنگ های رسوبی و آهکی می باشند که دارای خلل و فرج بسیاری در سطح خود هستند. این سنگ ها چسبندگی بالایی به ملات سیمان دارند و این به دلیل حفره هایی است که در سنگ تراورتن وجود دارد و ملات در آن ها جذب شده و سبب می شود تا به خوبی به نما بچسبند. علاوه بر این ها، سنگ های تراورتن مقاومت بسیار بالایی در برابر عواملی همچون هوازدگی، آلودگی و باران های اسیدی دارند و همچنین دارای تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ می باشند. کالاساخت در این مقاله با توجه به مطالبی که پیش تر گفته شد سعی در آشنایی شما با بهترین رنگ سنگ تراورتن در سبک های مختلف نما دارد.

 

بهترین رنگ سنگ های تراورتن در نما کدام هستند؟

برای نمای ساختمان چندین طرح و سبک اجرایی وجود دارد که می توان گفت از هیچ قانونی تبعیت نمی کنند اما تجربه ثابت کرده که برای هر نوع سبک نما چندین سنگ با زمینه های رنگی مختلف بهترین گزینه های انتخابی خواهند بود. اگر بخواهیم به طور کلی به مطلب اشاره ای داشته باشیم می توانیم این گونه بیان کنیم که نمای ساختمان هر چقدر شلوغ تر و پر زرق و برق تر باشد، بهتر است از سنگ های رنگ روشن و همچنین ساده استفاده گردد. بر عکس این موضوع نیز برای نماهای ساده و خلوت نیز صدق خواهد کرد. در مورد نماهای ترکیبی سنگ و آجر، یا سنگ و سرامیک نما نوع، جنس و رنگ متریال دوم است که رنگ بندی سنگ را مشخص خواهد کرد. در این چنین موارد و مواقعی می توان به دو حالت رنگ های یکسان و موافق و همچنین رنگ های متضاد و متفاوت اشاره داشت که می توان آن دو متریال را در کنار یکدیگر اجرا داشت. در کشور ایران چند نمونه نمای بیرونی به عنوان شناخته شده ترین نما ها وجود دارد که در ادامه مطلب به سه دسته از آن ها می پردازیم و توضیحات جامع و کلی تر هر یک را برای عنوان نوشته شده، بیان خواهیم داشت.


مشاهده: قیمت سرامیک نما


 

بهترین رنگ سنگ تراورتن در نما

 

بهترین رنگ سنگ تراورتن در نمای رومی (کلاسیک)


نمای رومی یا نمای کلاسیک یکی از سبک های طراحی نما می باشد که در بین ساختمان های قشر مرفه جامعه از اهمیت و طرفداران بالایی بهره مند است. این نوع نما از سبک کلاسیک روم باستان الهام گرفته است و دارای تزئینات بسیار زیادی از جمله قاب پنجره، انواع کتیبه ، مجسمه های پیش ساخته، ستون ها، اشکال برجسته و ... در طراحی خود می باشد. سنگ های ساختمانی تنها عنصر ساخت برای این نوع نما می باشد که در بین آن ها سنگ تراورتن بهترین گزینه برای ساخت نمای رومی می باشد. یکی از گزینه های مهم در طراحی نمای رومی رنگ سنگ نما می باشد. بهترین رنگ سنگ تراورتن در این سبک، رنگ سفید و رنگ کرم می باشد. استفاده از رنگ های سفید و کرم به این دلیل برای نمای رومی مناسب است که طرح ها و نقش ها را به خوبی نمایش می دهند. استفاده از سنگ های سفید خالص و یا رنگی و رگه دار در این نوع نما توصیه نمی شود. از جمله بهترین سنگ های تراورتن که به رنگ سفید و کرم یافت می شوند به شرح زیر می باشند:

• سنگ تراورتن سفید و کرم عباس آباد

• سنگ تراورتن سفید و کرم حاجی آباد

• سنگ تراورتن سفید آتشکوه

• سنگ تراورتن کرم یزد

• سنگ تراورتن کرم طرق

 

بهترین رنگ سنگ تراورتن در نمای مینیمال

در این نوع سبک از طراحی نما بر عکس نمای رومی، اصل بر سادگی و حذف تزئینات می باشد. نمای مینیمال یا ساده نوعی سبک امروزی و نوگرایانه می باشد که در آن نمای ساختمان به خودی خود و بدون تزئینات خودنمایی می کند. این نوع نما در عین سادگی بسیار زیبا می باشد. در این نوع نما از تعداد محدودی از مصالح استفاده می شود و بهتر است در نمای ساده مانند نمای رومی از رنگ های ساده و روشن مانند کرم و عسلی استفاده نمود. از جمله بهترین رنگ های سنگ تراورتن برای نمای مینیمال می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• سنگ تراورتن کرم عباس آباد

• سنگ تراورتن کرم حاجی آباد

• سنگ تراورتن کرم یزد

• سنگ تراورتن ابر و بادی حاجی آباد

• سنگ تراورتن کرم طرق

• سنگ تراورتن عسلی طرق

 

رنگبندی سنگ تراورتن

 

بهترین رنگ سنگ تراورتن برای نماهای ترکیبی

نماهای ترکیبی یکی از سبک هایی است که امروزه از طرفداران بسیار زیادی بهره مند است و در بیشتر نمای ساختمان های موجود در شهر ها می توان نمونه ای از آن ها را مشاهده نمود. در نماهای ترکیبی از ترکیب هر نوع مصالحی با یکدیگر مانند سنگ و چوب، سنگ و آجرنما ، آجر و چوب، کامپوزیت و سنگ و چوب و کامپوزیت استفاده نمود. سنگ های ساختمانی یکی از بهترین مصالح ساختمانی است که در ترکیب با دیگر متریال ها می تواند نمای زیبا و بی نظیری را ایجاد نماید. همانطور که در بالا چند بار به آن اشاره نمودیم سنگ های تراورتن جزء بهترین سنگ های ساختمانی برای ساخت نما می باشد و در این بین بهترین رنگ ها از سنگ تراورتن برای طراحی نماهای ترکیبی رنگ های سیلور، قرمز، زرد و شکلاتی می باشد. البته باید به این نکته اشاره نمود که در ترکیب این نوع رنگ از سنگ های تراورتن با مصالح دیگر باید از مصالحی با رنگ های روشن استفاده نمود تا رنگ های موجود مکمل یکدیگر باشند و یک توازن را در چشم بیننده ایجاد نمایند. در زیر به معرفی نمونه هایی از سنگ تراورتن با رنگ های گفته شده پرداخته ایم:

• سنگ تراورتن سیلور تکاب

• سنگ تراورتن شکلاتی یزد

• سنگ تراورتن قرمز آذر شهر

• سنگ تراورتن زرد ماکو

• سنگ تراورتن سیلور کاشان

• سنگ تراورتن قرمز محلات

• سنگ تراورتن شکلاتی کاشان

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت