بهترین نوع سنگ مرمریت

بهترین نوع سنگ مرمریت کدام است؟

تاریخ انتشار: 1398/07/14 07:46 | بازدید: 590

بهترین نوع سنگ های مرمریت کدام هستند؟

بهترین نوع سنگ مرمریت کدام است؟

بهترین نوع سنگ های مرمریت کدام هستند؟

 

سنگ مرمریت یکی از انواع سنگ های ساختمانی می­باشد که در ساخت نمای داخلی، پلکان و کف فرش سازه بسیار کاربرد دارد. مرمریت در واقع نوعی سنگ دگرگون شده است که از تبلور مجدد سنگ آهک بر اثر دما و فشار به وجود می­آید و از تنوع بالایی در کشور ایران برخوردار می­باشد. از انواع سنگ های مرمریت در ایران می­توان به

 • سنگ مرمریت دهبید
 • سنگ مرمریت هرسین
 • سنگ مرمریت صلصالی
 • سنگ مرمریت پرطاووسی
 • سنگ مرمریت آباده
 • سنگ مرمریت خوی
 • سنگ مرمریت لاشتر

و بسیاری انواع دیگر اشاره کرد که هر یک بر اساس شرایط و محل تشکیل دارای ویژگی ها و ظاهر متفاوتی هستند. در این بین سوالی که ذهن بسیاری از کاربران و علاقه مندان به شناخت سنگ های ساختمانی را درگیر می­کند، این بوده که در میان سنگ های مرمریت کدامیک بهترین هستند؟ اینکه بدانید در بین هر دسته سنگ ساختمانی کدامیک بهترین می­باشند، به شما در داشتن خریدی آسان و با کیفیت نیز کمک بسیار زیادی می­کند. برای دریافت پاسخ سوال مطرح شده در ادامه این مطلب از کالاساخت با ما همراه باشید.

 

بهترین سنگ مرمریت

 

به طور کلی نمی­توان گفت که بهترین سنگ در میان مرمریت ها کدامیک هستند، چراکه هر یک از این سنگ ها ممکن است در رنگبندی، فراوری، کاربری و ... به نوعی بهترین باشد. با توجه به این موضوع در ادامه به معرفی بهترین سنگ های مرمریت در هر یک از این دسته بندی ها برای شما همراهان عزیز پرداخته ایم.

 1. بهترین سنگ مرمریت به لحاظ کاربری در ساختمان

همانطور که بیان نمودیم سنگ های مرمریت یکی از گزینه های بسیار مناسب در نماسازی داخلی و ساخت پلکان و کف فرش می­باشند. اکثر مرمریت ها در پیاده سازی این بخش ها قابل بهره گیری هستند که در این بین به بهترین گزینه برای هر قسمت اقدام نمودیم.

 • پلکان :

به منظور پیاده سازی پلکان در فضای داخلی ساختمان، سنگ مرمریت هرسین بهترین گزینه است و دلیل این موضوع نیز زمینه روشن و مقاومت بالای این سنگ در برابر فشار و ضربه ناشی از رفت و آمد می­باشد. سنگ هرسین تراکم بالایی در بافت خود دارد و به همین سبب از جذب آب بسیار پایین و مقاومت بالایی برخوردار است. روشنی، استقامت و مقاومت  سایشی این سنگ موجب شده است تا این سنگ بیشتر از دیگر سنگ های مرمریت در بخش پلکان مورد استفاده قرار گیرد. در واقع پلکان به دلیل رفت و آمد بالایی که بررویش صورت می­گیرد، نیازمند سنگی مقاوم بوده که سنگ مرمریت هرسین از مقاومت خوبی در برابر ضربه و فرسایش برخوردار است.

در راه پله های خارجی ساختمان، سنگ مرمریت لاشتر اما بهترین گزینه بوده که هم دارای رنگی تیره می­باشد و هم قابل فراوری به صورت تیشه ای است. در حقیقت سنگ های مرمریت اگر در فضای خارجی ساختمان مورد بهره گیری قرار گیرند، بهتر است به صورت تیشه ای فراوری شوند تا تغییر رنگ و شکل آن ها کمتر به چشم آید.

 • کف فرش داخلی :

سنگ مرمریت دهبید را می­توان یکی از بهترین سنگ های مرمریت در پیاده سازی کف فرش سالن های داخلی ساختمان دانست. سنگ دهبید در واقع یکی از زیباترین سنگ های ساختمانی با زمینه روشن می­باشد و از ویژگی بارز آن سطح صاف و براقش بوده که زیبایی بسیار زیادی به ساختمان می­بخشد. سطح سنگ دهبید به قدری صاف و شفاف است که می­تواند نور را از خود انعکاس داده و این ویژگی سبب می­شود تا در محیط هایی که فاقد نور کافی هستند، روشنایی فضا افزایش یابد.

سنگ مرمریت مهکام نیز یکی دیگر از گزینه های بسیار مناسب به منظور اجرا کف فرش فضای داخلی ساختمان می­باشد. این سنگ همانند سنگ هرسین دارای ساب و صیقل فوق العاده ای بوده و به سبب زمینه خاص و متفاوتی که دارد، در کف فرش هتل ها، مجتمع های تجاری لوکس و سالن های کنفرانس و اجلاس از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می­باشد.

علاوه بر این ها می­توان سنگ مرمریت پرطاووسی را یکی از بهترین سنگ های مرمریت در اجرا پوشش کف پارکینگ ها دانست. این سنگ تراکم بالایی در بافت خود دارد و از مقاومت فشاری بسیار زیادی در برابر چرخ ماشین ها و رفت و آمد آن ها برخودار می­باشد.

 • دیوار های داخلی :

سنگ مرمریت هرسین علاوه بر پلکان، بهترین مرمریت در پوشش دیوار های داخلی ساختمان نیز می­باشد. سطح صیقلی و روشن این سنگ مناسب برای ساخت دیوار لابی، پارکینگ و فضاهای داخلی بوده که سبب افزایش نور محیط می­شود. از سنگ مرمریت هرسین در دکوراسیون داخلی و ساخت تزئینات ساختمان نیز می­توان استفاده نمود. برای مثال این سنگ در ساخت حاشیه آسانسور برای ساختمان های باشکوه یک گزینه بسیار مناسب و زیبا می­باشد.

 1. بهترین سنگ مرمریت به لحاظ رنگبندی

همانطور که در مطالب بالا اشاره نمودیم، سنگ های مرمریت از تنوع فراوانی در کشور ایران برخوردار می­باشند و در انواع رنگ های مختلف قابل بهره گیری هستند. در این میان پرکاربرد ترین رنگ هایی که از سنگ ها در زمینه ساختمان سازی مورد استفاده قرار می­گیرند، رنگ های سفید، کرم و مشکی می­باشند. با توجه به این موضوع در زیر بهترین سنگ های مرمریت در این سه طیف رنگی را برایتان ارائه نمودیم:

 • سفید :

در میان طیف رنگی سفید، سنگ مرمریت جوشقان و سنگ مرمریت هرسین بهترین گزینه می باشند. این دو نمونه سنگ مرمریت دارای زمینه سفید یک دست و زیبایی هستند و علاوه بر این ها، از مقاومت بالا و ساب خوبی برخوردارند.

 • مشکی :

سنگ مرمریت لاشتر در میان طیف رنگی مشکی، بهترین سنگ مرمریت می­باشد. این سنگ همانطور که گفتیم، دارای مقاومت و دوام بالایی بوده و به همین دلیل نسبت به دیگر مرمریت های مشکی رنگ از اولویت برخوردار است.

 • کرم :

اگر به دنبال بهترین سنگ مرمریت کرم رنگ هستید، سنگ دهبید گزینه مناسبی برای شماست. این سنگ در زمینه کرم رنگ خود از رگه های یخی بسیار زیبایی برخوردار بوده که سبب شده تا از علاقه مندان فراوانی برخوردار باشد.

 1. بهترین سنگ مرمریت به لحاظ کاربری

گزینه دیگری که می­توان بهترین سنگ های مرمریت را بر اساس آن دسته بندی نمود، نوع کاربری این سنگ ها می­باشد. عموماً مرمریت ها در انواع مختلف سابیده شده، تیشه ای، کات بروکن، چرمی، بوش همر و ... فراوری می­شوند که در زیر بهترین نمونه از آن ها در میان هر یک از این فراوری ها را بیان نمودیم.

 • سابیده :

در فراوری سابیده شده، سنگ مرمریت هرسین و دهبید به سبب صیقل پذیری بالایی که دارند، بهترین گزینه می­باشند.

 • کات بروکن :

سنگ مرمریت جوشقان بهترین گزینه در فراوری به صورت کات بروکن می­باشد. این سنگ در فراوری کات بروکن نمایی فوق العاده زیبا و خاص دارد و این به دلیل زمینه روشن و رگه های کریستالی موجود در بافت آن می­باشد.

 • چرمی، بوش همر و تیشه ای :

در هر سه فراوری چرمی، بوش همر و تیشه ای، سنگ مرمریت لاشتر بهترین گزینه است. این سنگ به سبب مقاومت و دوام بالایی که دارد، در هر سه مدل عنوان شده قابل فراوری بوده و میتوان گفت سنگ لاشتر بیشترین تنوع در فراوری مرمریت ها را دارد.

در آخر اگر علاقه مند به خرید بهترین سنگ های مرمریت و بهره گیری از آن ها هستید، می­توانید با مراجعه به بخش سنگ ساختمانی سایت گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت، انواع متنوع از مرمریت ها را با فراوری مختلف مشاهده و خریداری نمایید.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت